اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محاسبه توان مقاومت ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محاسبه توان مقاومت ؟

سلام

یه مقاومت داریم که 30 ولت dc و 16 ولت إ¾ACآ‌ روشه و 0.030 میلی آمپر هم جریانشه روی این مقاومت چقدر توان داره تلف میشه؟

پاسخ : محاسبه توان مقاومت ؟

سلام

شکل مدار رو می تونی بذاری

باید با جمع آثار حلش کنی!!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yamahdi1
      سلام

شکل مدار رو می تونی بذاری

باید با جمع آثار حلش کنی!!!!
      یه مدار تبدیل برق شهر به 5 ولته نمیدونم شما چی مد نظرتونه براتون بزارم!؟ ولی یی طرفش برق مستقیم دارم یه ترفش برق متناوب

دیدگاه

به این مدار از دو طرف هم ولتاژ تزریق میشه؟
        اگه یه مدار تبدیل ولتاژه یه طرف باید به صورت ورودی ac و طرف دیگه به صورت خروجی باشه درسته؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yamahdi1
          به این مدار از دو طرف هم ولتاژ تزریق میشه؟
          اگه یه مدار تبدیل ولتاژه یه طرف باید به صورت ورودی ac و طرف دیگه به صورت خروجی باشه درسته؟؟؟؟؟
          بله درسته یه طرف ac ( ورودی) و یه طرف خروجی DC

دیدگاه

خوب arvinfx جان عزیز ، تو این مدار نقطه ای پیدا نمیشه که هم ولتاژ ac داشته باشه و هم ولتاژ dc .

این مدار فقط ورودی ac داره یعنی تو هر نقطه فقط یه نوع ولتاژ داریم (یا ac یا dc). حالا ولتاژ هر نقطه رو بخوای میتونی محاسبه کنی و نهایتا توان نقطه ی مورد نظر رو پیدا کنی

اگه شکل مدار بود بیشتر کمکت میکردم.

دیدگاه

اینم مدار فقط پل دیودشو فکر کنم اشتباه کشیدم ولی توی مدار درسته :biggrin:

دیدگاه

کسی نیست مرا یاری کند؟

دیدگاه

اگر با ارکد16 سیموله کنیدخواهید دید با ورودی 220 ولت بر روی مقاومت 1 کیلو دامنه ولتاژ ac حدود 28 ولت که rms ان میشود 20 ولت و dc حدود 40 ولت است که توان مقاومت 2 وات خواهد شد و تا لود 130 اهم 5 ولت خواهید داشت و کمتر از ان دامنه خروجی افت میکند .درضمن شما باید از مقاومت با توان حداقل 1.5 برابر استفاده کنید یعنی 3 وات ویابیشتر.
                  در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp
                    اگر با ارکد16 سیموله کنیدخواهید دید با ورودی 220 ولت بر روی مقاومت 1 کیلو دامنه ولتاژ ac حدود 28 ولت که rms ان میشود 20 ولت و dc حدود 40 ولت است که توان مقاومت 2 وات خواهد شد و تا لود 130 اهم 5 ولت خواهید داشت و کمتر از ان دامنه خروجی افت میکند .درضمن شما باید از مقاومت با توان حداقل 1.5 برابر استفاده کنید یعنی 3 وات ویابیشتر.
                    خوب چطوری 2 وات بدست میارن من بیشتر میخاستم خودم فرمولشو بدونم و یاد بگیرم :rolleyes:

در ضمن مقاومت 1k دو وات انتخاب شده و تا 100 درجه حرارتش میربالا! :NO: تو این فکرم یکم آمپر رو کم کنم و از یه ترانزیستور استفاده کنم ولی خیلی مرقوم بسرفه نیست!

دیدگاه

w=VxV/R Wac= 20x20/1000=0.4w Wdc=40x40/1000=1.6w 1.6w+0.4w=2w

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp

این قسمت رو چطوری محاسبه کردی خوب نرم افزار حساب کرد ؟ چون تست کردم درست گفته! :eek: :eek: :eek: :eek:

دیدگاه

بالاخره متوجه نشدم مشکل شما چیست؟آیا حل ان به صورت کلاسیک است ویا اینکه ولتاژها اندازه گیری شده و حالا باید توان مقاومت را حساب کنیم اگر حالت دوم باشد که از قانون جمع اثار استفاده میکنیم البته ولتاژ acکه ولتمتر نشان میدهد باید در ضریب شکل ضرب شود که مربوط به درس اندازه گیری میباشدولی اگر قرار است بصورت کلاسیک حل شود که دراینصورت حتی با حل ان در اینجا مشکل شما حل نمیشود زیرا برای حل مسائلی از این دست سوال کننده و پاسخ دهنده باید رودروبوده ویا بایک اینترنت باسرعت خیلی با لا به صورت تصویری درار تباط با شند تا سوالهای بعدی ایجاد شده انلاین جواب داده شود.در ضمن یاد گیری نرم افزار خیلی سودمندتر خواهد بود واین نوع نرم افزارها برای این بوجود امده اند تا برای یافتن جواب وقت تلف نکنیم.وجای حل این نوع مسائل دردانشگاه وکلاس میباشد و وقتی دانشگاه تمام شد باید از نرم افزار کمک گرفت تاوقت تان بیههود تلف نشود.حال اگرشما مشکلتان در حل مسئله است فکر نمیکنم جای خوبی برای حل ان انتخاب کرده باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط etgpsp
                            بالاخره متوجه نشدم مشکل شما چیست؟آیا حل ان به صورت کلاسیک است ویا اینکه ولتاژها اندازه گیری شده و حالا باید توان مقاومت را حساب کنیم اگر حالت دوم باشد که از قانون جمع اثار استفاده میکنیم البته ولتاژ acکه ولتمتر نشان میدهد باید در ضریب شکل ضرب شود که مربوط به درس اندازه گیری میباشدولی اگر قرار است بصورت کلاسیک حل شود که دراینصورت حتی با حل ان در اینجا مشکل شما حل نمیشود زیرا برای حل مسائلی از این دست سوال کننده و پاسخ دهنده باید رودروبوده ویا بایک اینترنت باسرعت خیلی با لا به صورت تصویری درار تباط با شند تا سوالهای بعدی ایجاد شده انلاین جواب داده شود.در ضمن یاد گیری نرم افزار خیلی سودمندتر خواهد بود واین نوع نرم افزارها برای این بوجود امده اند تا برای یافتن جواب وقت تلف نکنیم.وجای حل این نوع مسائل دردانشگاه وکلاس میباشد و وقتی دانشگاه تمام شد باید از نرم افزار کمک گرفت تاوقت تان بیههود تلف نشود.حال اگرشما مشکلتان در حل مسئله است فکر نمیکنم جای خوبی برای حل ان انتخاب کرده باشید.
                            مشکل که برام حلش کردی ولی دوست دارم یاد بگیرم :rolleyes: با orcad 9.2 یه کارایی کردم ولی توی انتخاب زمین مشکل داشتم و درست محاسبه نمیشد مقادیر میشه فایلشو بزارم اینجا برام درستش کنین؟

دیدگاه

ok

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X