اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب درایور برای استپ موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب درایور برای استپ موتور

سلام

مدتیه روی طرح یک دستگاه NC دوبعدی که تعدادی پترن مشخص را با انتخاب کاربر اجرا می کنه کار می کنم. مطمئن ترین راهی که برای پیاده سازی پترن ها به نظرم رسید استفاده از یک درایو رقابل برنامه ریزی بود که یک نمونشو در آدرس زیر پیدا کردم:

http://www.ams2000.com/pdf/max410ds.pdf

این درایور دارای حافظه + یک برنامه مفسر داخلیه و مثلا برای اینکه فرمان حرکت 100 پله ساعتگرد رو بدین کافیه بهش بگین "100+" . درایور بصورت خودکار الگوریتم های acceleration/deceleration رو اجرا می کنه و ....

ولی فکر نمی کنم همچین چیزایی تو ایران پیدا بشه. اگر هم باشه احتمالا با قیمتش مشکل پیدا می کنم.

همه اینا رو گفتم که بپرسم آیا راه حل ساده تری هم برای حل صورت مسئله وجود داره که به ذهن من نرسیده؟

با تشکر

پاسخ : انتخاب درایور برای استپ موتور

خوب چرا خودت نمیسازیش با یه میکرو این کارو بکن بعد با یه چیزی مثل ارتباط سریال با دستگاه اصلیت ارتباطش بده
    A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronet_ir
      خوب چرا خودت نمیسازیش با یه میکرو این کارو بکن بعد با یه چیزی مثل ارتباط سریال با دستگاه اصلیت ارتباطش بده
      معمولا برای کنترل درایوهای صنعتی از PLC استفاده می کنن که من برای این پروژه چنین قصدی ندارم. اما در خصوص میکرو هنوز کمی شک دارم. چون خروجی کار باید یک دستگاه حرفه ای با کارایی (دقت و سرعت) بالا باشه و بتونه با حداقل ریسک خرابی در یک واحد صنعتی کار کنه. اگر دوستانی تجربه ارتباط بین میکرو و درایوهای صنعتی رو دارن لطفا راهنمایی کنن که چه مسائل و پارامترهایی رو باید در نظر گرفت که خروجی کار همونی باشه که از قبل طراحی شده؟ در حال حاضر من به قسمت مکانیکال پروژه اعتماد بیشتری دارم!

در خصوص برندهای استپ و درایوها هم تو ایران مثل تمام بخشهای دیگه الکترونیک آزادی انتخاب زیادی وجود نداره، لطفا بگین آیا حتما باید موتور و درایو از یک برند خریداری بشه؟ و آیا کارکرد محصولات و چینی و تایوانی قابل اطمینان هست؟

با تشکر

دیدگاه

ببخشید.اشتباه شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X