اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

mtran modular robot یک ربات تغییر شکل دهنده به همراه کلیپ و یک سوال !

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

mtran modular robot یک ربات تغییر شکل دهنده به همراه کلیپ و یک سوال !

سلام دوستان

اینجا براتون یک کلیپ میگذارم درباره یک روبات به نام mtran modular robot که خیلی جالب هست .

این روبات میتونه از یک حالت که شبیه مار شده به حالت های دیگر مثل روبات انسان نما ، روبات عنکبوت شکل و.... تغییر شکل بده !

واقعا جالبه ، درباره عملکرد مکانیکیش که هیچ چیزی نفهمیدم

اجزای تشکیل دهنده اش ، هماهنگی بی نظیری باهم دارند :surprised: ( حتما کلیپ رو دانلود کنید )

و اما سوال ،هر کدوم از دوستان هم فهمید چه جوری کار میکنه ، به من هم بگه! :angry:

لینک دانلود کلیپ :

کیفیت بالا ( 12.2mb )
    http://hejazi.persiangig.com/video/MTRAN3%20Modular%20Robot.rar

کیفیت پایین ( 5.3mb )
    http://hejazi.persiangig.com/video/MTRAN3%20Modular%20Robot_NEW.rar
    فيلمهاي آموزشي فارسي ميکروکنترلر از z80 تا ARM ( همراه با فايلهاي PDF )

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=60892.0

پاسخ : mtran modular robot یک ربات تغییر شکل دهنده به همراه کلیپ و یک سوال !

این ربات رو قبلا دیدم. در کنار هم هوشمندی خاصی دارند.
    فکر کنم هر کدوم یک کدی رو دارند که وقتی به هم متصل میشن
    این کد در یک شبکه قرار میگیره و تشخیص داده میشه که کدام ربات الان
    به شبکه متصل هست و در ضمن برای هر یک از حالات هم یک برنامه و حالت خاصی هم
    در نظر گرفته شده.
    مثلا اگه واحد 1 و 2 و 3 با هم باشن یک L رو تشکیل بدهند و اگه واخد های 1 الی 5 با هم باشن
    مار میشه . البته این در حد یک نظر هست.

دیدگاه

woooooooooooooow!!!!!!......... :eek:
      آقای سید حسین حجازی دستت درد نکنه.
      جدأ خالق العادست......بی نظیره
      من چی میسازم اونا چی میسازن :-O
      تازه وقتی تو گوگل سرچ کردم یک کلیپ هم از دوچرخه سواریش گذاشته بود......
      ولی تجسم کنید که اگه این سلول های زنجیره ای را کوچکتر و تعدادشون بیشتر باشه-یعنی حالت پذیرتر هم باشد واون رو به یک سلاح جنگی تبدیل کنند :-SS
      من امشب کابوس نبینم خوبه X_X
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

چند تا نکته جالب داشت
        هر عضو از دوتا قست تشکبل شده که به هم متصل هستند، سفید و سیاه. که قابلیت چرخش زیادی م دارند.

تمامی ارتباط ها بین دوتا عضو به وسیله ی یک سیاه و یک سفید هست. یعنی ارتباط هیچ دو عضوی به وسیله ی قسمت های همرنگ نیست. (به نظر میاد یکی شکل نرگی به خودش میگیره و دیگری مادگی.) و وقتی دو عضو به هم وصل میشن یک ارطبات بینشون برقرار میشه که اطلاعات سنسورهاشون را بفرستند و اطلاعات حرکتی را بگیرند.

همونطوری جناب el-hobby فرمودند ممکنه هر عضو یک شماره خاصی داشته باشه که وقتی در کنار هم قرار میگیرند با کدشون شناسایی میشن.

و اما مدیریت : من فکر میکنم اولین عضو مدیر و مغر باشه و دیگر عضوها را اون کنترل کنه چون طبق قانون طبیعت همه نمیتونند تصمیم بگیرند. یک رهبر باید باشه.

(نظرات شخصی بودن)

دیدگاه

و اما مدیریت : من فکر میکنم اولین عضو مدیر و مغر باشه و دیگر عضوها را اون کنترل کنه چون طبق قانون طبیعت همه نمیتونند تصمیم بگیرند. یک رهبر باید باشه.
          با توحه به اینکه هرچه به تعداد واحد ها افزوده میشود حرکات آنها نیز پیچیده تر میشوند بنده با اینکه از هوش جمعی استفاده میکنند موافقم. در این مورد یکی از دوستانم در بلژیک مطلبی را برایم ارسال کرده بود که قول به اشتراک گذاری آن را میدهم اما کمی زمان خواهد برد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X