اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک آی سی تقویت کننده یک طرفه جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک آی سی تقویت کننده یک طرفه جریان

با سلام خدمت اساتید
    منظور بنده حقیر از تقویت یکطرفه جریان ، کاریه که آی سی UDN2981 یا ULN2803 انجام میدن. اولی جریان یک طرفه مثبت و دومی جریان یکطرفه منفی میده.
    من الان دنبال یک تقویت کننده جریان یک طرفه مثبت می گردم که حداقل 4 تا خروجی داشته باشه و روی هر خروجی ترجیحا 4 آمپر بتونه بده و فرکانس ۵۰۰هرتر رو هم بتونه تحمل کنه( منظورم ۵۰۰ بار قطع و وصل در ثانیه است). اون آی سی که اول گفتم فقط ۰.۵ آمپر جریان میدن. آی سی L298 رو هم می شناسم اما اون آی سی جریان یک طرفه نمیده .
    به هر صورت اگه آی سی می شناسید ( حالا چه یه طرفه چه دو طرفه) معرفی کنید. با تشکر
    چون نيست ز هر چه هست جز باد بدست /// چون هست بهرچه هست نقصان و شکست
    انگار که هرچه هست در عالم نيست /// پندار که هرچه نيست در عالم هست
    «خیام»

پاسخ : یک آی سی تقویت کننده یک طرفه جریان

نمیدونم کارت چیه
    ولی ببین می تونی از ترانزیستور های mosfet استفاده کنی یا حتما می خوای ای سی باشه
    معمولا ایسی های جریان بالا قیمت های :eek: دارن
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

پاسخ : یک آی سی تقویت کننده یک طرفه جریان

ممنون از پاسختون
      دلیل استفاده از آی سی کم کردن فضای فیزیکی مورد نیاز تو برد هستش.
      یه آی سی که بتونه تو هر کانال 4 آمپر جریان مثبت بده و حداقل 4 تا کانال هم داشته باشه رو شما میشناسید؟ قیمت و شماره اش رو هم لطفا بگید.
      ترانزیستور های ماسفت رو متاسفانه خیلی نمیشناسم اما انگار خوبیشون نداشتن افت ولتاژ تو خروجیه . آره؟
      اگه لطف کنید یک ترانزیستور ماسفت که بتونه جریان 4آمپر و فرکانس 500 هرتز رو تحمل کنه ممنون میشم. شاید اگه آی سی گیر نیاد اجبارا از ماسفت استفاده کنم.
      اگه باز هم لطف کنید و یه پیکر بندی ساده برای استفاده از ترانزیستوری که معرفی می کنید رو هم نشون بدید خیلی خیلی بزرگواری میکنید.
      باتشکر
      چون نيست ز هر چه هست جز باد بدست /// چون هست بهرچه هست نقصان و شکست
      انگار که هرچه هست در عالم نيست /// پندار که هرچه نيست در عالم هست
      «خیام»

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X