اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی هانری سنج ( اندازه گیری ظرفیت بوبین )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی هانری سنج ( اندازه گیری ظرفیت بوبین )

با درود. دوستان من برای ساخت پروژه ای نیاز دارم تا بتونم در مدارم بطور دائمی ظرفیت یک بوبین که در حد نانو هانری
    تا میکرو هانری هستش رو بسنجم. خیلی گشتم اما چیز بدرد بخوری پیدا نکردم. به نظرم باید از پلهای اندازه گیری استفاده کنم.
    به هر حال ممنون میشم که کمکم کنید. آخه من برای انجام این پروژه روی شما دوستانم تو این سایت حساب کردم :bye
    لطفا اگه تجربه ای تو این زمینه دارید منو هم در جریان بذارید. ممنونم از همه شما اساتید و دوستان گرامی.

پاسخ : طراحی هانری سنج ( اندازه گیری ظرفیت بوبین )

برای اندازه گیری ظرفیت خازنی یا ظرفیت سلفی باید از یک مدار اسیلاتور استفاده کنید ، یعنی باید سلف یا خازن خود را در یک مدار اسیلاتور قرار داده و با میکرو فرکانس نوسانات را اندازه بگیرید و با استفاده از فرمول فرکانس نوسان اسیلاتور مورد نظر مقدار ظرفیت سلف یا خازن را محاسبه کنید !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali65
      برای اندازه گیری ظرفیت خازنی یا ظرفیت سلفی باید از یک مدار اسیلاتور استفاده کنید ، یعنی باید سلف یا خازن خود را در یک مدار اسیلاتور قرار داده و با میکرو فرکانس نوسانات را اندازه بگیرید و با استفاده از فرمول فرکانس نوسان اسیلاتور مورد نظر مقدار ظرفیت سلف یا خازن را محاسبه کنید !
      ممنونم دوست عزیز که به این مشکلم توجه نشون دادی. راستش من یه مدار به شکل زیر ساختم. با اندازه گیری ولتاژ خروجی میتونم تقریبا هانری رو بسنجم اما دقت خیلی پایینه.
      من درست متوجه ایده شما نشدم. مثلا چه اسیلاتوریه که هر لحظه میتونه اختلاف فاز موجود تو مدار فیدبکشو بوسیله بوبین مذکور که ظرفیتش متغیر هم هست تنظیم کنه و همچنان
      به نوسان ادامه بده. لطفا کمی بیشتر توضیح بدید و در صورت امکان یه مدار عملی مثال بزنید. ممنونم از توجهتون.

دیدگاه

اینجا را مشاهده بفرمائید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali65
          اینجا را مشاهده بفرمائید
          متاسفانه لینکش خرابه :cry:. لطفا در صورت امکان یه لینک سالم بذارید. ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمود سلیمانی
            متاسفانه لینکش خرابه :cry:. لطفا در صورت امکان یه لینک سالم بذارید. ممنونم
            نه لینک سالمه ، ولی با IP های ایران مشکل داره ! اگه میتونی با پ.ر.و.ک.س.ی یا ف.ی.ل.ت.ر.ش.ک.ن.ی چیزی برو !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X