ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: يه سوال

2008/02/24
    214
    0

يه سوال

يه سوال. من پايه ميكرو را با يه مقاومت 40 اهمي به سون سگمنت وصل كردم(سون سگمنت آند مشترك) تا حالا هيچ مشكلي هم نداشته. اما تو مداري ديدم پايه هاي ميكرو را به بيس c558 داده و به وسيله اين ترانزيستور جريان سون سگمنت رو تامين كرده. خودم حدسم اينكه چون تو سون سگمنت چندين led با هم روشن ميشن جريان زياد كشيده ميشه كه ممكن به ميكرو آسيب بزنه، برا همين ترانزيستور گذاشته. مي خوام ببينم دليل استفاده از ترانزيستور همين بوده و من هم بايد اين كارو بكنم يا همون مقاومتي كه گذاشتم بسه؟
    من از attiny 26استفاده كردم چطور مي تونم بفهمم هر پايه چقدر تحمل جريان داره؟و چطور مي تونم محاسبه كنم كه سون سگمنتها چقدر جريان از ميكرو مي كشند؟چون تو برنامه اي كه نوشتم دو تا سون سگمنت را به نوبت روشن مي كنم. يعني اول يه سون سگمنت، بعد سون سگمنت بعدي و بعد چند خط برنامه و دوباره تكرار.
    2007/02/18
    مشهد
    2,402
    148

پاسخ : يه سوال

میکرو ها توی اون شرایطی که اتصال دادی تحمل جریان حدود 20 میلی آمپر داره
    اگه می خوای نور 7سگمنت زیاد باشه باید از مدارات دیگه استفاده کنی
    هر زمان تونستید مطلبی رو به مادربزرگتون بفهمونید یعنی اینکه اون مطلب رو درست فهمیدید البرت انیشتن

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن
    2008/02/24
    214
    0

نه. از لحاظ نور مشكلي ندارم فقط مي خوام ببينم بايد حتما از ترانزيستور استفاده كرد؟ يعني اتصال ميكرو به وسيله مقاومت به سون سگمنت مشكلي داره؟
    2009/12/10
    Silver Rains City
    269
    2

ببين سون سگمنت با مقاومت به ميكرو هاي AVR وصل ميشه . من حتي مستقيم موتور هم وصل كردم ( كم جريان) و مشكلي نداره ولي سعي كن همه پايه هاي GND رو به زمين وصل كني و مهمتر اينكه 40 اهم خيلي كمه سعي كن 100 اهم بذاري ( نورشون باهم فرق محسوسي نداره - من از 1k هم استفاده ميكنم نورش خوبه ) سون سگمنت كوچك ديگه بيشتر از اون نور نميده .

20 ميلي آمپر كه ميگن ثابت نيست حتي مثلا پورت A با پورت B در ATmega16 فرق داره و به همون نسبت ولتاژ خروجي مياد پايين .
    وقتی تو نیستی
    نه هست های ما چونانکه بایدند
    نه باید ها...
    هر روز بی تو

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

روز مباداســـت !
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4