اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال

یه سوال. من پایه میکرو را با یه مقاومت 40 اهمی به سون سگمنت وصل کردم(سون سگمنت آند مشترک) تا حالا هیچ مشکلی هم نداشته. اما تو مداری دیدم پایه های میکرو را به بیس c558 داده و به وسیله این ترانزیستور جریان سون سگمنت رو تامین کرده. خودم حدسم اینکه چون تو سون سگمنت چندین led با هم روشن میشن جریان زیاد کشیده میشه که ممکن به میکرو آسیب بزنه، برا همین ترانزیستور گذاشته. می خوام ببینم دلیل استفاده از ترانزیستور همین بوده و من هم باید این کارو بکنم یا همون مقاومتی که گذاشتم بسه؟
    من از attiny 26استفاده کردم چطور می تونم بفهمم هر پایه چقدر تحمل جریان داره؟و چطور می تونم محاسبه کنم که سون سگمنتها چقدر جریان از میکرو می کشند؟چون تو برنامه ای که نوشتم دو تا سون سگمنت را به نوبت روشن می کنم. یعنی اول یه سون سگمنت، بعد سون سگمنت بعدی و بعد چند خط برنامه و دوباره تکرار.

پاسخ : یه سوال

میکرو ها توی اون شرایطی که اتصال دادی تحمل جریان حدود 20 میلی آمپر داره
    اگه می خوای نور 7سگمنت زیاد باشه باید از مدارات دیگه استفاده کنی
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نه. از لحاظ نور مشکلی ندارم فقط می خوام ببینم باید حتما از ترانزیستور استفاده کرد؟ یعنی اتصال میکرو به وسیله مقاومت به سون سگمنت مشکلی داره؟

دیدگاه

ببین سون سگمنت با مقاومت به میکرو های AVR وصل میشه . من حتی مستقیم موتور هم وصل کردم ( کم جریان) و مشکلی نداره ولی سعی کن همه پایه های GND رو به زمین وصل کنی و مهمتر اینکه 40 اهم خیلی کمه سعی کن 100 اهم بذاری ( نورشون باهم فرق محسوسی نداره - من از 1k هم استفاده میکنم نورش خوبه ) سون سگمنت کوچک دیگه بیشتر از اون نور نمیده .

20 میلی آمپر که میگن ثابت نیست حتی مثلا پورت A با پورت B در ATmega16 فرق داره و به همون نسبت ولتاژ خروجی میاد پایین .
        وقتی تو نیستی
        نه هست های ما چونانکه بایدند
        نه باید ها...
        هر روز بی تو http://www.up98.org/upload/server1/0...158wwayrz3.jpg
        روز مباداســـت !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X