اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاومت زیر 1 اهم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقاومت زیر 1 اهم

با سلام
    من نیاز به مقاوتهای زیر 1 اهم وات بالا برای اندازه گیری جریان نیاز دارم کسی میدونه از کجا باید بخرم؟
    تو شهر خودمون که فقط مقاومت یک چهارم وات 5 درصد گیر می آید!

با تشکر

پاسخ : مقاومت زیر 1 اهم

می تونید از سیم المنت یا فیوز برای این کار استفاده کنید.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

سلام
      تهران خ جمهوری پاساژ امجد طبقه زیر زمین فروشگاهی هست که اختصاصا مقاومت کار می کنه.مقاومتهای دقیق زیر 1% را داره.

دیدگاه

من اهواز زندگی میکنم . زیر یک اهم پروات هم اینجا فراونه اگه خواستی مقدارشو ایمیل بزن برات میفرستم .

دیدگاه

من برای ساخت آمپرمتر به این مقاومتها نیاز دارم.

دیدگاه

باید بگی مقاومت شنت می خوای ,توی جمهوری که زیاده . اما اونجا اینچیزا رو نمی گند مقاومت شنت ,میگن مقاومت نظامی!
            Gracias A La Vida
            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoodhashemy
              من برای ساخت آمپرمتر به این مقاومتها نیاز دارم.
              معمولا از این مقاومت ها جایی استفاده میشه که جریان یا زیادی بالاست یا شدت میدان الکترومغناطیسی بالاست یا کلا نویز زیاده. (مثل تست ژنراتور ها و ...) بهتره واسه جریان بالا از سنسور های موجود استفاده کنی (اثر هال حلقه بسته یا باز و....) - هزینش به مراتب کمتر از مقاومت های شنت دقیق در میاد.
              Gracias A La Vida

دیدگاه

دقیقا مشکل من همین جاست که سنسور جریان اثر هال که دیدم برای جریان بالاست مثلا اگر بخوام 1mA یا .. اندازه گیری کنم نمیشه.

دیدگاه

دقیقا مشکل من همین جاست که سنسور جریان اثر هال که دیدم برای جریان بالاست مثلا اگر بخوام 1mA یا .. اندازه گیری کنم نمیشه.
                  برای 1 میلی آمپر که اصلا دور مقاومت رو خط بکش. چون مداری که 1 میلی آمپر جریان بکشه باید یه مقاومت 0.0001 اهم باهاش سری کنی که اصلا همچین چیزی وجود نداره.
                  Gracias A La Vida

دیدگاه

با سلام-اگر دقیقتر شرح دهید که برای جه کاری میخواهید بهتر می توان راهنمایی کرد.
                    در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

من که درکت نمیکنم . اگه زیر 1 اهمه چرا از موازی کردن استفاده نمیکنی . اگه خیلی کوچیکه ، چرا از سیم لاکی با دور بالا استفاده نمی کنی؟ :read:
                      { خلاف قوانین - حذف شد }

دیدگاه

راستی عزیز ـ میتونی از ترانزیستورها به جای مقاومت استفاده کنی . bjt در حالت اشباع و mosدر حالت تریودی هر دو خاصیت اهمی دارند که قابل کنترل هستند :read:
                        { خلاف قوانین - حذف شد }

دیدگاه

با سلام
                          من نیاز به مقاوتهای زیر 1 اهم وات بالا برای اندازه گیری جریان نیاز دارم کسی میدونه از کجا باید بخرم؟
                          تو شهر خودمون که فقط مقاومت یک چهارم وات 5 درصد گیر می آید!

با تشکر
                          سلام
                          مگه مقاومت 1 اهم برای اندازه گیری جریان چه مشکلی داره من خودم این پروژه رو بستم و مشکلی نداره.
                          میشه دلیل اینکه از مقاومت یک اهمی استفاده نمی کنید بگید؟
                          ممنون

دیدگاه

ممنون از پاسخ همه دوستان اما یک مشکلی وجود داره!
                            اینکه من خیلی سخت گرفتم چون که میخوام آمپرمتر autorange بسازم.
                            انتخاب ادوات بصورتی هست که جریان از 1uA اندازه گیری میکنه تا جریانهای بالا.
                            برای جریانهای بسیار پایین مقاومتهای بزرگ و برای جریانهای بالای 1 آمپر از سنسور میخوام استفاده کنم. اما اسکن کردن آمپر خیلی سخته چون مثلا اگر در یک لحظه جریان 2 آمپری از مقاومت 10 کیلو رد بشه فاتحه اون مقاومت خوانده میشود.به خاطر همین من اسکن کردن جریان رو از جایی شروع میکنم که مثلا اول از سنسور جریان جریان رد میشه اگر ولتاژ 0 بود میره مثلا با مقاومت 0.1 اهم اگر باز هم ولتاژ 0 بود میره مقاومت مثلا 1 کیلو.
                            اما سوییچ ها رو با چی بسازم؟
                            آیا راه حل بهتری هم وجود دارد؟
                            آیا ماسفتها در ناحیه deep triode مناسب هستند؟

دیدگاه

ممنون از پاسخ همه دوستان اما یک مشکلی وجود داره!
                              اینکه من خیلی سخت گرفتم چون که میخوام آمپرمتر autorange بسازم.
                              انتخاب ادوات بصورتی هست که جریان از 1uA اندازه گیری میکنه تا جریانهای بالا.
                              برای جریانهای بسیار پایین مقاومتهای بزرگ و برای جریانهای بالای 1 آمپر از سنسور میخوام استفاده کنم. اما اسکن کردن آمپر خیلی سخته چون مثلا اگر در یک لحظه جریان 2 آمپری از مقاومت 10 کیلو رد بشه فاتحه اون مقاومت خوانده میشود.به خاطر همین من اسکن کردن جریان رو از جایی شروع میکنم که مثلا اول از سنسور جریان جریان رد میشه اگر ولتاژ 0 بود میره مثلا با مقاومت 0.1 اهم اگر باز هم ولتاژ 0 بود میره مقاومت مثلا 1 کیلو.
                              اما سوییچ ها رو با چی بسازم؟
                              آیا راه حل بهتری هم وجود دارد؟
                              آیا ماسفتها در ناحیه deep triode مناسب هستند؟
                              اگر محدود رنج شما زیاد نیست می تونید برای سویچ از رله استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X