اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه گیری سرعت جسم در حال سقوط

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه گیری سرعت جسم در حال سقوط

سلام
    یه سوال داشتم
    یه جسمی داره سقوط می کنه می خوام سرعت برخورد اون رو با زمین بسنجم

امکان قرار دادن سنسور سرعت و شتاب این چیز ها روی اون چیز نیست چون ممکنه بهش اسیب برسه و اون شی ما یک کم سنگینه و... ( بی خیال این مورد باشیم )

می خوام دو تا گیرنده فرستنده مادون قرمز بذارم و وقتی جسم از جلوی اولی رد شد تایمر بشمره وقتی به دومی رسید تایمر واسته و...
    اما چند تا سوال دارم :

1- این فرستنده ی مادون قرمز می تونه حداقل تا گیرندش 10 سانت فاصله داشته باشه ؟ طوری باشه که خطا به حداقل برسه یعنی توان کافی به گیرنده برسه
    2- وقتی می رم مغازه بگم دیود مادون قرمز می خوام ؟ اسم خاصی نداره ؟
    3- ایا وقتی دیود مادون قرمز اولی روشن شد روی گیرنده دومی اثر نذاره که پایین تر هست ؟ و از همین اول مدار قاط بزنه

مممنون میشم اون هایی که تجربه اش را دارند کمی راهنمایی کنند.

پاسخ : اندازه گیری سرعت جسم در حال سقوط

من این چیزی که شما می گین رو ساختم
    اولا که اگه بخوای از مادون قرمز استفاده کنی باید اونو کاملا از محیط ایزوله کنی که نور مادون قرمز خورشید و لامپ مهتابیو و .... روش تاثیر نذاره ما از لوله پلیکا استفاده کردیم. دومین کار اینه که باید دو تا سوراخ در طرفین درست کنی که فرستنده و گیرنده از توی دو تا نقطه فقط همدیگرو ببینم.ما خواستیم اینکارو با مادون قرمز انجام بدیم بی خیالش شدیم زیاد دردسر داشت با فرستنده و گیرنده لیزری انجام دادیم. اگه از تهرانی میتونی از فروشگاه جهان کیت تو پاساژ فرشته که بغل پاساژ امجده بخری.

دیدگاه

قیمتش ؟

اسم ای سیش چیه ؟

خروجی ای سی می تونه به AVR وصل شه ؟

دیدگاه

آی سی نیست . یه دیود فرستنده لیزری با گیرنده . اگه از اون مغازه که گفتم بخری خودش یه سی دی دارن که میتونی دیتا شیت این چیزا رو توش ببینی. البته به در ما که نخورد هر چی داشتن توش کپی کردن . میتونی وصل کنی به avr تا اونجایی که یادم میاد مقاومت گیرنده با تابش لیزر تقریر می کرد که می تونی با تغییر ولتاژ سرش بفهمی که لیزر تابیده یا نه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X