اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ضبط صوت(درخواستی)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ضبط صوت(درخواستی)

با سلام خدمت تمام دوستان. چیزی که من میخوام شاید در ظاهر تکراری باشه اما هرچی تو سایت سرچ کردم به جواب قابل قبولی نرسیدم.
    میخواستم بدونم آیا میشه به کمک avr یه ضبط صوت دیجیتال واقعی که بتونه صدارو به مدت حداقل 2 ساعت با کیفیت خیلی خوب ضبط کنه ساخت یا نه؟؟
    راستش من برای تکمیل یه پروژه نیاز به یه همچین چیزی دارم. نوع رم مهم نیست فقط بشه به کامپیوتر وصلش کرد و فایل صوتی مربوطه رو خواند. نیاز به امکاناتی از قبیل سرچ کردن آهنگ و عقب و جلو رفتن هم ندارم. فقط 2 ساعت صدا رو روی رم با کیفیت بالا ضبط کنه.نمیدونم میشه یا نه. اگه شدنیه کسی از دوستان مدار و برنامه ای که 100% جواب بده سراغ داره؟؟
    آخه من avr بلد نیستم فقط یه پروگرامر دارم و خیلی خیلی کم 8051 بلدم.
    با تشکر .
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

پاسخ : ضبط صوت(درخواستی)

اره هست روی یک مموری یک سی و چند ساعت ضبط می کنه
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

واقعاً ؟؟؟ اگه بشه که عالی میشه. خوب من الان باید چیکار کنم.؟؟؟مداری ؟؟ برنامه ای؟؟ نقشه ای چیزی...

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام ................

نوشته اصلی توسط ashk
        واقعاً ؟؟؟ اگه بشه که عالی میشه. خوب من الان باید چیکار کنم.؟؟؟مداری ؟؟ برنامه ای؟؟ نقشه ای چیزی...
        از ورودی ADC میکرو میتونید سیگنالتون رو بخونید (البته با ظرائف Sample Rate و دقتی که برای رزولوشن ADC تون دارید) و بعد اون رو دیجیتایز کنید .. اگه از بتونید از سری های جدید Xmega استفاده کنید؛ بیت رزولوشن ADC تون بالاتر میره و این کمک میکنه که نمونه برداریتون از سیگنال درواحد های مشخص زمانی بیشتر بشه و نمونه برداری بیشتر یعنی کیفیت به نسبت بالاتر .. بعر میتویند خروجی دیجیتال سیگنال رو به صورت فریم به فریم بدید به SPI و از اونطریق روی سکتورهای حافظه ی خارجی بارگذاری و ذخیره کنید .. این شاید بشه گفت کلیت کاریه که شما باید انجام بدید .. موفق باشید ..
        دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

با اجازه استاد حسام الدین

سلام به همه
          من ساختم این چیزی رو که می خواید
          15 ساعت ضبط روی مموری توسط fat که بشه روی کامپیوتر هم نظارت داشت
          ولی متاسفانه کیفیتش قابل قبول نبود و گزاشتم که به محض وقت کردن رو adc کار کنم .من قبلا اولا می دادمش به یه امپلی فایر و بعد به adc شما اگه وقت داری میکروفن رو بایاس کن و مستقیم بده به adc و صدا رو از طریق pwm گوش کنن وضعیت رو گزارش کن .فکر می کنم مشکل حل بشه اگه نشد بگو شاید من هم سرم خلوت شد با هم رفتیم تو خط مقدم :mrgreen:
          بعد اگه نشد باید یه پری امپلی فایر بزاریم
          علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

با سلام و تشکر از دوستان گل که جواب این حقیر رو میدهند.
            راستش من چیز زیادی نفهمیدم. البته تقریباً کلیاتی که آقا حسام فرمودند رو میدونم ولی برنامه نویسی بلد نیستم . میدونم که درخواست کار حاضر و آماده کار درستی نیست ولی میدونم که دوستان زیادی در این انجمن هستند که به این مقوله مسلط هستند و من هم کارم گیر یه همچین چیزیه. راستش میخواستم یه mp3 پلییر که لاین ورودی هم داشته باشه بزارم. ولی چون سیستم باید در داخل دستگاه جاسازی بشه وفقط سیستم کنترل اون و همچنین رم اون در خارج دستگاه و یا به عبارتی در پانل دستگاه قرار بگیره این کار تقریباً نشدنیه. باید یه mp3 پلییر رو متلاشی کنم تازه بازم اونی که باید نمیشه. چون رم و کنترل اون رو نمیشه به راحتی انتقال داد . ولی اگه با avr بشه یه همچین چیزی ساخت واقعاً عالی میشه.
            به اضافه اینکه این طرح یه جورایی استفاده معنوی هم داره.
            یه جایی خوندم که فرکانس نمونه برداری رو 8 کیلو گرفته بود. این میزان کم نیست؟ کیفیت صدا رو پایین نمیاره؟؟ چون من میخوام مثل یک نوار کاست صدا رو بدون کم و کاست و عاری از هر نویزی ضبط کنه. این دستگاه یه جور دستگاه صدابرداری است که تصمیم دارم با کمک شما سیستم ضبط رو به صورت دیجیتال در داخل اون قرار بدم.
            در زمینه پری و آمپلیفایر مشکلی ندارم. ولی دیجیتال بلد نیستم.

دیدگاه

اماده دیدم ساخته کامل بزار ببنم پیدا می کنم

این با کدویژن

http://www.avrfreaks.net/index.php?module=Freaks%20Tools&func=viewItem& amp;item_id=84

ایینم با ****

شانست لپتابمو دادم گارانتی پی دی اف رو پیدا نکردم

بگردی پیدا میشه
              پروژه کار بچه های خودمونه
              هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
              بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر

دیدگاه

سلام. ضمن تشکر
                این رو قبلاً دیدم. توی همین سایت. ولی تا اونجا که من فهمیدم کیفیت خیلی پایینی داره و سورس برنامه رو هم ندیدم. اگه اشتباه نکنم 4 دقیقه بیشتر ضبط نمیکنه.
                اگه اشتباه متوجه شدم راهنمایی بفرمایید. راستش پروژه ضبط صوت زیاده ولی کیفیت ندارند. من دقیقاً کیفیت یک mp3 پلییر واقعی رو میخوام.

دیدگاه

شرمنده دیگه

کار از مگا برنمی اد

یا باید arm یا xmega و یا از vs استفاده کنی
                  از وی اس بگرد بدردبخور پیدا می کنی ولی کارت سخته

دیدگاه

یعنی هیچ راهی وجود نداره؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                      یعنی هیچ راهی وجود نداره؟؟؟؟
                      حداکثر سرعت نمونهآ‌برداری در بیشترین دقت واحد Analog to Digita Converter در AVRها به 15kSPS میرسد.
                      حالا اگر شما بخواهید از یک فرکانس 5KHZ در ورودی نمونهآ‌برداری کنید (که زمان تناوب این فرکانس 200uS است) فقط میتوانید ۳ نمونه از فرکانس بگیرید.
                      که این تقریبا یک فاجعه است برای چیزی که شما انتظار دارید!

بعلاوهٔ اینکه این نمونهآ‌ها باید در حافظهآ‌ای نیز ذخیره شوند که در اینصورت وضع از این هم بدتر خواهد شد.
                      چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

ضمن تشکر از توجه شما دوستان عزیز باید خاطر نشان کنم که من چندی پیش تایپیکی مشابه همین پست با عنوان اکوی دیجیتال زدم. چون در اونجا هم باید صدا ضبط و سپس پخش میشد .البته در مدت زمانی بسیار کمتر . ولی کار مشکلتر بود چون ضبط و پخش باید همزمان صورت بگیره. من تصمیم داشتم از 2 تا میکرو استفاده کنم. که با راهنمایی دوستان متوجه شدم این کار امکان پذیر نیست و کیفیت مطلوب حاصل نمیشه.
                        اما:
                        امروز یک دستگاه چینی که مارک داخلی روش خورده رو آوردند برای تعمیر. روش نوشته 24 بیت DSP. تا آنجا که من میدونم تکنولوژی DSP بسیار گران قیمت و پیچیده است. درب دستگاه رو که باز کردم متوجه شدم مدار اکوی دستگاه با میکرو کار میکنه. اتفاقاً اکوی بی نظیری هم داره و مد های مختلفی هم داره .
                        لیست آی سی هایی که استفاده کرده اینهاست:
                        P89C54 که مارکش فیلیپس است و ظاهراً یک میکروی ساده است.
                        TMS57014 که یک DAC دو کانال است.
                        UDA1345TS
                        M11B416256A که ظاهراً رم مدار است.
                        ATF16V8B
                        البته دو تا آیسی لچ هم استفاده کرده
                        مدار متالیزه و پیچیده طراحی شده. ولی ظواهر امر نشون میده که میشه با میکرو کار کرد.
                        این در حالی است که بچه های ایرانی که در زمینه تولید سیستمهای صوتی فعال هستند به شدت از نبود چیپ ها و آی سی های با کیفیت که قبلاً به همین منظور تولید میشد رنج میبرند.
                        من فکر میکنم دوستانی که در این زمینه تسلط دارند میتونند در این زمینه فعالیت کنند و من هم میتونم اطالاعات لازم در زمینه نحوه عملکرد این مدارت در اختیار دوستان قرار بدم.
                        اگه تمایل دارید عکسی از مدار بزارم.

دیدگاه

دوستان در مورد آی سیهای معرفی شده نظری ندارند؟؟ اطلاعات کاملتری....

ایا در بازار ایران گیر میاد؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X