اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی و ساخت CNC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی و ساخت CNC

سلام
    آیا از دوستان کسی هستش که با طراحی CNC با AVR اشنا باشه؟ من یک دستگاه CNC رو دیدم که با 8051درست شده و ارتباط اون با کامپیوتر با پورت LPTهستش و نکته دیگه اینه که با خروجی کد پروتل سازگاره یعنی دیگه با این دستگاه اگر مدار چاپی های خودمون رو با پروتل بکشیم دیگه نیازی به سوراخکاری با دریل معمولی نداریم بلکه با این دستگاه دیگه خیلی راحت می تونیه مدار چاپی ها رو به طور اتوماتیک ودقیق سوراخکاری کنه تازه حتی میشه خود مدار چاپی هم با اون درست کرد
    می خام بدونم چگونه با کامپیوتر ارتباط برقرار می کنه و قسمت های مکانیکی چگونه طراحی میشه؟

پاسخ : طراحی و ساخت CNC

سلام
    همین چند روز پیش توی همین سایت یه پست بود با عنوان ساخت سی ان سی ...
    یه سایت معرفی شده بود که اونجا آموزش داده بود...
    یه سرچ کن پیداش میکنی...
    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armstk
      سلام
      آیا از دوستان کسی هستش که با طراحی CNC با AVR اشنا باشه؟ من یک دستگاه CNC رو دیدم که با 8051درست شده و ارتباط اون با کامپیوتر با پورت LPTهستش و نکته دیگه اینه که با خروجی کد پروتل سازگاره یعنی دیگه با این دستگاه اگر مدار چاپی های خودمون رو با پروتل بکشیم دیگه نیازی به سوراخکاری با دریل معمولی نداریم بلکه با این دستگاه دیگه خیلی راحت می تونیه مدار چاپی ها رو به طور اتوماتیک ودقیق سوراخکاری کنه تازه حتی میشه خود مدار چاپی هم با اون درست کرد
      می خام بدونم چگونه با کامپیوتر ارتباط برقرار می کنه و قسمت های مکانیکی چگونه طراحی میشه؟
      من توی اینترنت خیلی گشتم ولی جز فروش CNCچیزی بدست نیاوردم :cry2: :cry2:
      لطفا اگر اطلاعاتی دارین در اختیار دیگران قرار بدین تا بقیه هم استفاده کنن :agree:
      بنام خدا
      با سلام

این لینکها میتونه اطلاعات مفیدی در اختیارتون بذاره .

http://www.luberth.com/plotter/ditwasplotter.htm

http://buildyourcnc.com/default.aspx

http://www.guitar-list.com/howtos/how-to-make-guitars-and-guitar-gear/build-home-made-cnc-machine-jgro-router

http://hackedgadgets.com/2007/06/21/home-made-cnc-machine/

http://www.instructables.com/id/CNC/

http://www.rockcliffmachine.com/cnchome.htm

با احترام
      88/10/8

دیدگاه

سلام آقای معیری
        من سایت buildyourcnc.com رو دیدم. ولی در مورد اندازه آلومنیوم ها مشکل دارم. می شود به من بگید که اندازه آلومنیو ها چقدر است؟
        ممنون می شوم کمکم کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feshwari
          سلام آقای معیری
          من سایت buildyourcnc.com رو دیدم. ولی در مورد اندازه آلومنیوم ها مشکل دارم. می شود به من بگید که اندازه آلومنیو ها چقدر است؟
          ممنون می شوم کمکم کنید
          بنام خدا
          با سلام

اطلاعی از جزییات و اندازه های مورد نیاز جهت ساخت در این سایتها را ندارم .

ساخت خانگی چنین وسیله گرانقیمتی ، به اطلاعات تخصصی ( سخت افزاری - نرم افزاری - ریاضی - مکانیک ) و امکانات زیادی نیاز داره ، مقدار قابل توجهی از این اطلاعات ، در سایتهای معرفی شده بالا ، موجوده . مابقی ، بستگی به میزان تخصص و مهارت سازنده داره.

با احترام
          88/10/8

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armstk
            دیکودر های محور های عرض و طول با چه سنسوری خونده میشه؟ یعنی بخوایم بفهمیم که محور مثلا طول در کجا قرار داره
            راستی فکر میکنم که بدون میکرو هم میشه همین کا رو کرد (داخل یکی از لینک ها بود) آیا کیفیت و دقت داره؟ oo:
            سلام
            بطور کلی دو نوع اندازه گیری فاصله تا مبدا وجود داره :
            1- اندازه گیری مستقیم فاصله
            2- اندازه گیری غیر مستقیم .
            1*در اندازه گیری مستقیم انکودر خطی مستقیما بر روی میز ماشین نصب شده و فاصله بطور مستقیم و از طریق شمارش خطوط تیره و روشن موجود در ساختمان داخلی انکودرها به دست می آید . مزیت این روش در این است که وجود هرگونه لقی در محورها و نا میزان بودن موتورها و یاتاقان ها تاثیری در نتایج اندازه گیری ندارد و می توان گفت که این روش از دقت بالایی برخوردار است .
            2*اندازه گیری غیر مستقیم :
            در این روش انکودر های زاویه ای یا چرخشی را در انتهای محور موتور ویا انتهای پیج ساجمه ای نصب می کنند و اندازه گیری از طریق تبدیل میزان جابجایی یا مقدار چرخش محور موتور به یک کمیت فیزیکی و تبدیل آن به پالسهای الکتریکی صورت می پذیرد و با توجه به این تبدیلات و لقی های موجود معمول در سیستم های مکانیکی می توان گفت این روش جندان دقت ندارد .

اما از نظر ساختار داخلی انکودر ها به دو دسته تقسیم میشوند :
            1*انکودر های با شبکه بندی داخلی مطلق
            2* انکودر های با شبکه بندی داخلی نسبی
            [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
            ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

1* انکودرهای مطلق از نظر ساختمان داخلی بگونه ای طراحی شده اند که موقعیت تمام نقاط نسبت به نقطه صفر شناخته شده و برای هر نقطه یک عدد منحصر به فرد منظور میکند و مزیت آن نسبت به انکودر نسبی در آن است که درصورت قطع برق و یا هر گونه جابجایی در اثر هر عاملی در اندازه گیری اعمال شده و از دقت بالایی برخوردار است . یعنی اگر در حین انجام کار برق قطع بشه و به هر دلیل (مکانیکی یا اختلالات برقی دیگه ) محور ماشین حرکتی داشته باشه موقعیت دقیقا مشخص هست .
              و در صورت روشن شدن مجدد ماشین نیاز به چک کردن و رفرنس کردن موقعیت نداره .
              قیمت این نوع انکودر ها نسبت به انواع نسبی آن بسیار زیاد است . و به همین دلیل سازندگان دستگاه های CNC از انکودرهای نسبی استفاده می کنند .

2*در انکودر های نسبی سیستم به شمارش پالسهای رسیده از انکودر پرداخته و مقدار جابجایی را به دست می آورد و در صورت قطع برق و راه اندازی مجدد دستگاه نیاز به کالیبره کردن و رفرسنس کردن موقعیت دارد .

امیدوارم مفید واقع بشه .

موفق باشید :smile:
              [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
              ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

شما برین به سایت buildyourcnc.com
                اونجا روش ساخت یه نمونه از CNC آموزش داده. اونجا از سنسور برای اندازه حرکت X , Y , Z استفاده نشده. بلکه با نرم افزار MACH3 استفاده شده.
                اگر نرم افزار MACH3 که برای کار با دستگاه CNC هست رو بخواهی دارم و می توانم به شما هم بدم.

دیدگاه

درود به همه
                  چقدر این بحث cnc کوتاه شده راستی چرا همش آدرس سایت های دیگر را برای ساخت می دهید . مگر کسی از دوستان آنرا نساخته . یا اینکه ساخته اند و مانند ان هم وطن می خواهند از ان روزگار بگذرانند . آنهم چقدر گران حدود 3.5 قیمت زده !!! لطفاً اگر کس ساخته بیاد و لااقل دستگاهش رو معرفی کنه .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X