اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک فوری از اساتید خواستم . ممنون میشم فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک فوری از اساتید خواستم . ممنون میشم فوری

سلام - یه مدار خیلی ساده میخام که بجای سویچ OFF\ON عمل کنه . یعنی هر وقت میکرو سویچ مدار رو فشار بدیم روشن بشه و یکبار دیگه بزنیم خاموش بشه . اگه ای سی تو مدار استفاده نشه بهتره چون بلد نیست پروگرام کنم . فکر کنم با ترانزیستور 945 بشه ؟؟
    من خیلی ابتدایی ام ببخشید به بزرگیه خودتون . ولی لطفا جواب بدین . حتما باید مدار باشه و نمیتونم از این نوع سویچهای دو حالته استفاده کنم .
    :angry: :angry:

ورودی برق 12 دی سی هست

خروجی مدار هم به یه رله 12 ولتی وصل کنم

پاسخ : کمک فوری از اساتید خواستم . ممنون میشم فوری

سلام
    یک مدار خیلی ساده با استفاده از 4027
    نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

سلام
      اگر فقط میخواهی از یک کلید برای خاموش و روشن شدن استفاده کنی باید از پایه کلاک یک
      فلیپ فلاپ استفاده کنی که در این مدار شماره CD4013 هستش .
      هر مرتبه که این پایه HIGH شود رله فعال میشود و با فشار بعدی همان کلید غیر فعال میشود.

موفق باشید .

[/quote]
      سلام
      آقا ممنون
      ولی میشه نقشه و قطعات رو کاملتر و بهتر بکشی ؟
      ممنون میشم :redface:
      کسی راه حل آسونتری نداره ؟ بدون استفاده از آی سی هم میشه ؟

دیدگاه

دوست عزیز برای اینکار حتمآ باید از یه آی سی لچ استفاده کنی که فلیپ فلاپی که دوست دیگرمان معرفی کردند مناسب است بدون استفاده از آی سی هم میتونی طراحی کنی که نیاز به تعداد زیادی ترانزیستور و سلف و خازن و... داری که همه اینها در یک آیسی به نام فلیپ فلاپ جمع شده و به قیمت مفت میفروشن .مشکلت کجاست بگو تا بیشتر توضیح بدم.
        حبابها قربانی هوای درون خودشان هستند. (شریعتی)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eletex
          دوست عزیز برای اینکار حتمآ باید از یه آی سی لچ استفاده کنی که فلیپ فلاپی که دوست دیگرمان معرفی کردند مناسب است بدون استفاده از آی سی هم میتونی طراحی کنی که نیاز به تعداد زیادی ترانزیستور و سلف و خازن و... داری که همه اینها در یک آیسی به نام فلیپ فلاپ جمع شده و به قیمت مفت میفروشن .مشکلت کجاست بگو تا بیشتر توضیح بدم.
          یکی از دوستان لطف کرد یه نقشه با آی سی 4013 داد ولی باز هم عمل نکرد . وقتی برق به مدار وصل میشه رله خاموشه.
          sw رو که میزنم رله روشن میشه ولی ثابت روشن نمیمونه تا دستم رو برمیدارم خاموش میشه

تو رو خدا کمک کنید ... در راه رضای خدا :cry2:

دیدگاه

این سوال رو یه جای دیگه هم طرح کردی
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=34959.0
            همونجا جواب داره
            اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X