اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

DS1307 ساعت با 7سگمنت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

DS1307 ساعت با 7سگمنت

سلام به همه ,
    من میخواستم با آی سی DS1307 , ATMEGA16 یه ساعت دیجیتال با 6 تا 7 سگمنت با کدویژن طراحی کنم ولی هر کاری میکنم نمیتونم زمان رو از DS1307 بخونم. با LCD هم این کار رو کردم نشد.پایه های SDAوSCL رو هم PULL UP کردم , از کریستال 32.768 کیلو هم استفاده کردم.نمی دونم کجای برنامم مشکل داره . اینجا کسی هست که بتونه با codevision زمان رو از آی سی بخونه . من از توابعی که واسه این آی سی هست هم استفاده کردم :
    rtc_set_time(0,0,0)
    rtc_get_time(&hour,&minute,&second)
    فکرم نمیکنم که تنظیمات هم اشتباه باشه.ولی با proteus که simulate میکنم جواب نمیگیرم. اگر ممکنه برنامه ای بدید که خودتون هم تست کرده باشین.
    آخه از کتاب ره افروز هم که کمک گرفتم , برنامش جواب نداد.

پاسخ : DS1307 ساعت با 7سگمنت

سلام:
    توی قسمت پروژه های AVR چند پروژه است که از RTC کمک گرفته میتونید نگاهی بندازید
    در هر صورت شما برنامه رو قرار بدید بهتر میشه راهنمایی کرد

دیدگاه

سلام .
      مرسی از راهنماییتون , اتفاقاً من این کارو کرده بودم , یه پروژه با LCD و DS1307 رو دانلود کردم و اون برنامه با فایل HEX خودش تو proteus جواب میداد ولی وقتی با کدویژن یه بار دیگه همون برنامه رو کامپایل کردم , دیگه جواب نداد. فهمیدم که مشکل از برنامم نیست . آیا ممکنه از کدویژن باشه؟ من کلی برنامه دیگه باهاش کامپایل کرده بودم , مشکلی نداشت اما با DS1307 هر چی کار کردم تو پروتئوس جواب نداد. نمیدونم چرا!!!!!!!!!! اگه ممکنه راهنماییم کنید. ورژن کدویژن من هم 1.25.3 هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidsp
        سلام به همه ,
        من میخواستم با آی سی DS1307 , ATMEGA16 یه ساعت دیجیتال با 6 تا 7 سگمنت با کدویژن طراحی کنم ولی هر کاری میکنم نمیتونم زمان رو از DS1307 بخونم. با LCD هم این کار رو کردم نشد.پایه های SDAوSCL رو هم PULL UP کردم , از کریستال 32.768 کیلو هم استفاده کردم.نمی دونم کجای برنامم مشکل داره . اینجا کسی هست که بتونه با codevision زمان رو از آی سی بخونه . من از توابعی که واسه این آی سی هست هم استفاده کردم :
        rtc_set_time(0,0,0)
        rtc_get_time(&hour,&minute,&second)
        فکرم نمیکنم که تنظیمات هم اشتباه باشه.ولی با proteus که simulate میکنم جواب نمیگیرم. اگر ممکنه برنامه ای بدید که خودتون هم تست کرده باشین.
        آخه از کتاب ره افروز هم که کمک گرفتم , برنامش جواب نداد.

اگه باطری بک پ نزاری جواب نمیده و به پایه های کریستالش مثل کریستال میکرو خازن بزن.

بعد وقتی تونستی بخونی.هر 3 عدد ساعت دقیقه و ثانیه رو در کنار هم تو یک رشته که با تابع sprintf میسازی قرار بده.این تابع اعداد رو در یک آرایه قرار میده.حالا وقتی اعداد رو درون آرایه داری مثلا ساعت تو عضو صفر و یک آرایه هست میتونی به راحتی اون عضو آرایه رو ریو پورت مورد نظر که به سون وصله قرار بدی
        خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام.
          بازم از لطفتون ممنون,
          من حالا فهمیدم که مشکل از برنامم نیست , مشکل از فایل هگزمه , چون اومدم یه پروژه از قسمت پروژه های آماده سایت گرفتم ( هم فایل کدویژن داشت هم پروتئوس )که تو پروتئوس جواب میداد . که با ds1307 رو lcd ساعت رو نشون میداد. بعد همون پروژه رو با کدویژن خودم کامپایل کردم , و بردم تو همون میکرو پروتئوس گذاشتم اما جالب اینجا بود که این بار مثل برنامه های خودم رو LCD هیچی نشون میداد. :cry: شماتیک رو من تغییر ندادم و تنها کاری که کردم با کدویژن همون برنامه ای که تو پروتئوس جواب می داد رو کامپایل کردم. نمیدونم منظورم رو فهمیدید یا نه ... مشکل چیه؟ اینو هم بگم که من خیلی پروژه های دیگه با این انجام دادم , همه جواب دادن , این یکی جواب نداد. تو کتابخونه DS1307.h هم هست.

دیدگاه

سلام
            امیدوارم که خوب باشید.
            من به تازگی وارد وب شما شدم.
            یه در خواستی داشتم.از دوستان عزیزی که این پیامم رو می خونند خواهشمندم سورس برنامه و طرح ساعت دیجیتال بر روی 7سگمنت با AVR که ساعت رو از آی سی Ds1307 بخونه رو واسم ارسال کنند.
            به دادم برسید که بد جوری تو کفش موندم.با تشکر :eek:abed_ned@gmail.com

دیدگاه

گذشت و گذشت یعنی این مشکل هیچ راهی نداره ؟ :cry:

دیدگاه

داداشی من نتونستم لایب رری این ایسی رو پیدا کنم :cry2: اگه داری بده :cry2:
                [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

داداشییییییییییییییییییی یافتم الان تایپکو میدم بهت ساعت ارزان و بدون مشتری توسط خودم یه با مرام جواب داد
                  [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38492.0 :applause:

دیدگاه

با سلام خدمت همتون...
                      یک سوال داشتم ... من یک ساعت با ds1307 و میکرو ساختم . مشکلی که من دارم اینه که ds1307 دقیق نیست و هر روز 2 ثانیه عقب میفته , البته DS1307 های دیگه تاخیراشون فرق داره.. منظورم اینه که آیا DS1307 که شما باهاش کار کردین دقیقه ؟ اگه ممکنه یک راهی برای این مشکل برام پیدا کنید. برنامه درسته و مطمئنم مشکل از DS1307 هست.

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=38492.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidsp
                          سلام به همه ,
                          من میخواستم با آی سی pic16f8877 ,ds1307 با زبان بیسیک ساعتی با نمایش برروی 7سگمنت نمایش دهم لطفا اگه کسی می تونی راهنماییم کنه خیلی نیازش دارم

دیدگاه

سلام تازه کار :mrgreen:
                            بالای سرت 2 تا لینک هست مخصوص بیسکام :icon_razz:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X