اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت دستگاه "جت پرینتر صنعتی" با تکنولوژی اچ پی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

با سلام و خسته نباشید از دوستانی که علاقه مند به شرکت در موضوع هستند درخواست می شود ابتدا چند خطی از اطلاعات داده شده را برسی کنند و سپس با توجه به تجربه خود بنده و سایرین را نیز کمک و راهنمایی نمایند. با تشکر

:nerd:

در واقع دستگاهی است برای چاپ تاریخ یا لوگو یا شماره سریال روی شیشه - کاغذ- آهن - و همه چیز ... که در تصاویر زیر لطفا عکس های آن را تماشا کنید و راهنمایی فرمایید چه طور می شود یکی از آن ها را درست کرد ؟

در کشور یک شرکت اقدام به تولید یک نمونه نموده است که آن را " چاپگر صنعتی مطسا " نامگذاری کرده است .

به طور کلی این سیستم ها از چند قسمت اصلی تشکیل شده است :

کنترلر یا صفحه ورود اعداد که شبیه یک کی بورد تاچ اسکرین لمسی است که توسط چند تا پورت به اطلاعت رو به هد می فرسته که هد مجبوره عملیات چاپ رو آغاز کنه .

یه نمونه خارجیش به نام ام 600 در زیر عکسش رو می زارم لطفا با دقت تماشا کنید:

http://www.sunala.com/m600fp.jpg

معمولا از کارتیرج اچ پی مدل 45 آ - بلک استفاده میشه .

کسی اگه می تونه راهنمایی کنه بنده رو که خیلی نیازمند شدم خیلی تلاش کردم . :cry2:

پاسخ : ساخت دستگاه "جت پرینتر صنعتی" با تکنولوژی اچ پی

سلام
    ما از prodigit 18 مطسا توی کارخانه استفاده می کنیم
    چون خودم سخت افزار خوندم خیلی دوست دارم بدونم این جت پرینتر ها چطوری کار می کنند
    اصل قضیه فرستادن کاراکتر به هده
    بقیه سخت افزارش میشه یه pc رو جایگزین کرد(وصل کردن هد به pc)
    مهم ترین کار فرستادن دستور روی پورت سریال ....

دیدگاه

خودتون تنهایی میخواید یه همچین چیزی بسازید ؟

دیدگاه

اولا میتونین از هد های Xaar استفاده کنین. مرکب روغنی استفاده میکنه که برای چاپ روی متریال های غیر کاغذی (بدون پرز) مناسبه. دقتشم 185 dpi هست. سرعتشم بیش از 5000 ستون در ثانیه و عرض چاپشم 17 میلی متر.
        قبل از اینا هم شرکتی بنام رایانه دانش آسیا این جور پرینتر ها رو ساخته. بنام radajet.
        ارسال اطلاعات به هد بایستی بصورت گرافیکی باشه.
        ضمنا همه کار رو هم نمیشه فقط با یه pc انجام داد.
        دیگه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X