اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در یافتن قطعه مورد نظر در PROTEL DXP 2004

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در یافتن قطعه مورد نظر در PROTEL DXP 2004

سلام.اقا این پروتل چه DXP و چه DXP 2004 و کمی هم PROTEL 99SE چرا اینطوری هستند.پدر ادم در می اید تا بتوانی یک قطعه را در ان ها پیدا کنی.مخصوصا DXP. برای مثال من دو ساعت دنبال دو تا ترانزیستور به نام های BC549 و BD140 گشتم اما نتوانستم ان ها را پیدا کنم.البته مواردی از این دست زیاد هستند و من این ها را برای مثال گفتم.اگر کسی از دوستان تنظیمات دقیق کتابخانه ان را می داند لطف کند به من بگوید که خیلی ممنون می شوم.ایا باید تمامی کتابخانه هایش را به ان اضافه کرد؟یا اصلا این برنامه این قطعات را ندارد؟اخه مگر می شود همچین برنامه ای این قطعات را نداشته باشد.
    باز هم ممنون.

پاسخ : مشکل در یافتن قطعه مورد نظر در PROTEL DXP 2004

ببین dxp دو تا کتاب خونه مجتمع داره که تمام قطعات مورد نیاز رو می تونی توش پیدا کین.
    بقیه کتابخونه هاش اگه اشتباه نکنم مربوط به fpga میشه.
    واسه پیدا کردن راحت تر قطعات کافیه قبل از قطعه ای که میخوای search کنی علامت ستاره "*" رو قرار بدی.اینجوری خیلی راحت تر میتونی کار کنی.
    اگه کارت راه نیفتاد بگو تا دقیق تر توضیح بدم.
    اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

دیدگاه

با سلام
      اگه در مرود کتابخونه مشکلی داری مخصوصا قطعات و مشکل ابعاد اونا همین dxpبهترین نرم افزاره
      اگه مدل رو نداشت مجبوری خودت با توجه به دیتا شیت اون قطعه اون رو ایجاد بکنی

البته من درمورد کتابخونه به نرم افزار اگل خیلی ایمان دارم :agree:

دیدگاه

Dear Kasper

DXP اگر چه Help حیلی مزخرفی داره اما Searchش حرف نداره. به نظر من شمکل شما اینجاست که گرینه Scope رو درست ست نکردی.
        گزینه Scope باید بر روی Libraries on Path قرار بگیره و مسیر هم باید مثل این باشه.
        C:\Program Files\Altium2004\Library

اگر روی Available Libraries بزارین فقط کتابخونه  هایی رو که اضافه کردین میگرده.
        برای پیدا کردن قطعات همونطور که دوستمون گفتن از ستاره در هر جایی که می خواین استفاده بکنین. مثلا برای 74573 چون نمی دونین که چه پسوند و پیشوند و یا اون مدلش چیه می تونین اینطوری بنویسین.

*74*573*

راستی گزینه Scope در صفحه جستجو بالا سمت چپ هستش

HTH - Shahriar
        Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

با سلام.ازتوجه شما ممنونم. والا کار من که راه نیفتاد .ببینید من قضیه علامت ستاره را(*) خوب می دانم و با همین علامت ستاره دنبال قطعات گشتم اما ان ها را پیدا نکردم.ضمنا گزینه Scope را هم همیشه بر روی Libraries on path تنظیم می کنم و مسیر هم همان است که اقا شهریار فرموده اند.من به این نتیجه رسیده ام که قطعات مورد نظر که در بالای صفحه به ان ها اشاره کرده ام در این کتاب خانه من وجود ندارند.زیرا اگر وجود داشتند بالاخره بعد از کلی گشتن باید حداقل یکی از ان ها پیدا می شدند که اینطور نشد.هر راهی را که بگویید امتحان کردم و کلی از تنظیمات کتاب خانه را تغییر دادم و دوباره درست کردم.اما نشد که نشد.حال چند تا سوال دارم که اگر لطف کنید و ان ها را به ترتیب جواب بدهید خیلی از شما ممنون می شوم.
          1_ایا کادرinclude subdirecttiries باید تیک خورده باشد یا نه؟
          2_در کادر search criteria قضیه کادر Description و همچنین کادر Model Type و همچنین کادر Model Name چیست؟
          3_ایا تنظیمات این کادر (همونایی که در شماره 2 گفتم) در پیدا کردن قطعه مورد نظر تاثیر دارند یا بی فایده هستند؟
          4_گزینه Model Type در کادر search criteria باید روی باید روی کدام یک از گزینه هایی که وجود دارند تنظیم شود؟
          5_شما هم برای مثال دنبال دو تا ترانزیستور به نام های BC549 و BD140 در کتاب خانه خود بگردید و اگر انها را پیدا کردید لطف کنید هر چه زودتر به من بگویید که با چه تنظیماتی توانستید ان ها را پیدا کنید.از همه ممنونم.

دیدگاه

‏1-‏ بله باید تیک بخوره.‏
            ‏2-‏ قضیه چراغونی پارساله :mrgreen:. تمام این گزینه ها بصورت ‏AND‏ با هم در ارتباط هستن. یعنی فرض کن شما ‏دنبال یک ترانزسیتور میگردی که از خانواده ‏‎2N‏ باشه در ضمن میخوای ‏Universal‏ هم باشه. (مثلا ‏گفتم) از این دو گزینه در کنار همدیگه استفاده میکنی.‏
            ‏3-‏ جوابش در گزینه 2‏
            ‏4- ‏برای کاری که شما داری انجام میدی روی ‏Footprint‏ باشه.‏
            ‏5-‏ این دو تا که گفتی وجود ندارن. به جای ‏BC549 ‎‏ از ‏BC547‎‏ استفاده کن. به نظرم پایه هاشون یکی ‏هستن. (می خوای آمپلی فایر درست بکنی؟) من دو تا ترانزیستور خودم درست کردم یکی بیس وسط یکی ‏بیس کنار ‏PNP‏ و ‏NPN‏ هر جا که لازم دارم از اینا استفاده میکنم. ‏

HTH - Shahriar‎

دیدگاه

سلام.ممنون از جوابتون.اولا میخوام دزدگیر درست کنم.
              دوما معلوم نیست که BC547 و BC549 پایه هاشون یکی باشند.اگر در این زمینه مطمئن هستید لطف کنید بگویید.
              اما مسئله مهم این است که شما فرض کن من نشستم و چند تا ترانزیستور درست کردم و به کتاب خانه پروتل اضافه کردم.خب پس فردا که خواستم ویندوزم را عوض کنم تکلیف چیست؟ایا باید دوباره ان ها را بسازم یا راه دیگری وجود دارد؟اگر راهش را بگویید خیلی ممنون می شوم.
              راستی میتونی بجای BD140 هم یک جانشین(مشابه) معرفی کنی؟

دیدگاه

کسی می دونه چطور میشه یک کتابخانه برای قطعات کامپیوتر مانند اسلات Pci و ddr و sd و غیره پیدا کرد
                ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

بله. BC546 تا BC549 همشون یکی هستن. البته پایه هاشون و بسیاری از مشخصاتشون.

ببین شما یک دو تا فایل درست میکنی. یکی PCBLib یکی هم SchLib تو یکیش شماتیک قطعه رو می کشی تو یکیش FootPrint قطعه رو.
                  این دو تا فایل هم روی رایانت (نوشتن رایانه از نوشتن کلمه نامانوس کامپیوتر و یا حتی PC خیلی راحت تره) Save می کنی. تو هر درایوی که خواستی.
                  بعد به اون قطعه تو SchLib می گی که FootPrint پیش فرض فلان فوت پرینت در فلان PCBLib با فلان نام هستش.

وقتی یک پروژه باز میکنی همیشه این دوتا SchLib , PCBLib رو هم با استفاده از گزینه Add existing to Project رو هم اضافه میکنی. در کمال ناباوری می بینی که در لیست Library ها اسم ایندو تا هم ظاهر میشن. حالا دیگه هر قطعه ای که خواستی و هر مانوری که می خوای بدی بده.

من این دو تا فایل خودمو ضمیمه کردم. یکمی شلوغ پلوغ هست ولی کمکت میکنه.

اینجوری دیگه لازم نیست مشابه BD140 رو بدونی. میری خودشو می خری. پایه هاشو پیدا میکنی و footprint مناسب رو براش استفاده میکنی.

http://www.4shared.com/file/10722306/bbb932d4/LibraryPro.html

یک چیز دیگه ای هم هست به نام Integrated Schematic Library که بعدا که وارد تر شدی میتونی بسازی. در وافع کار همین دو تا رو میکنه. یک جورای ذیگه.
                  معمولا کتابخونه هایی که از سایت Altium میگیری با این فرمت هستن.

HTH - SHahriar

دیدگاه

دوستان کسی نیست که به من کمک کنه :sad:
                    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

در PCB Wizard در یک قسمت ازت می پرسه که چه بردی می خوای طراحی کنی.
                      در اونجا تمام بورد های معروف رو داره.

HTH - Shahriar

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X