اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار قابل اعتماد برای آلتراسونیک با تغذیه +-5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار قابل اعتماد برای آلتراسونیک با تغذیه +-5

از دوستان عزیزی که قبلا با آلتراسونیک کار کردن می خوام که یک مدار گیرنده آلتراسونیک قابل اعتماد که تا فاصله حداقل 3 متر بتونه فاصله رو اندازه گیری کنه معرفی کنن.
    یعنی مداری که موج دریافتی توسط آلتراسونیک رو تقویت کنه و با دریافت موج 40 کیلو هرتز خروجیش 5 ولت و در هنگام عدم دریافت موج خروجیش 0 ولت باشه.
    منظورم از مدار قابل اعتماد این هست که بدون اینکه نیاز باشه مقدار قطعات رو (مثل مقاومت و خازن) برای هر مدار بصورت دستی تنظیم کنیم،بتونیم مدار رو راه اندازی کنیم.من خودم چند تا مدار از اینترنت و انجمن گرفتم، اما مشکلشون اینه که حتما باید به صورت دستی دستکاری بشن تا درست کار کنن و اگر قرار باشه ما مدار رو رو PCB بزنیم دیگه این کار انجام پذیر نیست.بعضی از مدار ها هم که بردشون به زور به 1 متر می رسه .
    یه نمونه مدار رو هم اینجا گذاشتم.
    اگه مدارهای پیشنهادی ترجیحا با پ امپ های موجود در بازار و تک تغذیه باشه خیلی بهتره.
    http://www.circuitstoday.com/wp-cont...er-300x163.jpg

پاسخ : مدار قابل اعتماد برای آلتراسونیک با تغذیه +-5

سلام
    این که خیلی ساده است.دو تا تقویت کننده با آمپ امپ بساز و تا می تونی گین بده بعد فیلتر کن وخروجی را به فیلتر بده وخروجی فیلتر را به مقایسه کننده!!!!!!!!!!!

دیدگاه

بله دوست عزیز گفتنش سادس ولی اگه مداری کار کردی که عملی همیشه خوب جواب داده و بردش به 3 متر میرسه محبت کن و مدارش رو بذار یا اینکه لینکش رو قرار بده.
      فقط خواهشا مدارتون عملی باشه،من خودم میتونم الان 10 تا مدار پیشنهاد بدم.مهم مداری هست که عملا بسته شده باشه و خوب و راحت جواب داده باشه.

دیدگاه

سلام
        من زیاد کار کردم.مدارت را بذار تا اشکال کار را بگم.

دیدگاه

http://www.circuitstoday.com/index.php?s=ultrasonic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X