اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تیونر دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تیونر دیجیتال

سلام دوستان
    تیونرهایی که با آدرس دوباس sda,scl (دیجیتال) کار میکنند ، سوییچ باند و فاین تیونینگ را چگونه انجام میدهند؟
    آیا امکانش هست از تیونر آنالوگ بهمراه یه آیسی سوییچ باند به جای تیونر دیجیتال استفاده کرد؟

در tvهای دیجیتال جدید (1080p یا full hd ) تیونر چه تفاوتی با تیونرهای دیجیتال قبلی کرده و فرکانس قسمت IF چقدر شده؟
    با تشکر

پاسخ : تیونر دیجیتال

1همه کار رو همون ایسی داخل تیونر انجام میده فقط با دو تا سیم(I2C) دستور میگیره
    2بعید میدونم چون ایسی سیستم باید با تیونر در ارتباط باشه البته امتحانش ضرری نداره باید پایه های AGC,IF,VCC,GND,v,رو وصل کنی یه پایه هم هم برای انتخاب کانال(VC) هست که باید ولتاژ 0 تا 33 ولت برای انتخاب کانال بهش بدی
    سوال اخر رو هم نمیدونم چون تلوزیون full hd از نزدیک ندیدم(کمتر از نیم متر :redface

دیدگاه

سلام
      من میخوام یه تیونر رو با میکرو کنترل کنم . تیونر i2c رو ساپورت میکنه چطوری فرکانس تیونر رو با avr بهش بدم منظورم این که باید عدد ارسال کنم چیکار کنم انگشت بر دهان ماندم لطف کنید راهنمایی کنید .
      موفق باشید

دیدگاه

سلام
        من این کار رو انجام ندادم ولی پیشنهاد میکنم اول بری یه تیونر رو باز کنی شماره ایسیش رو یادداشت کنی بعد دیتاشیتشو با دقت بخونی.اونجا نوشته که چی باید بهش بدی. قیمت تیونر هم حدود 7000 تومن هست. (فقط از تیونرهای جدید (ده سال به اینور) استفاده کن که I2C باشه)

دیدگاه

سلام
          ممون از راهنماییت چیپ داخل تیونر من

دیدگاه

سلام
            ممون از راهنماییت
            چیپ داخل تیونر من sp5055 هست دیتا شیت رو هرچی خوندم باز هم نفهمیدم چطور بهش عدد فرکانسی که میخوام ببندم رو بدم .
            یعنی نمیدونم عدد رو همین جوری فقط با i2c نو بیسکام ارسال کنم یا نه باید فرمت خاصی داشته باشه.
            لطف میکنید اگر دیتا شیت رو بخونید و راهنماییم کنید.
            موفق باشید

دیدگاه

سلام
              کسی نبود مارو راهنمایی کنه.
              موفق باشید

دیدگاه

سلام ببخشید رفیق. همونطور که گفتم من این کار رو نکردم. دیتاشیت رو هم نگاه کردم ولی متاسفانه من میکرو بلد نیستم.ولی فکر میکردم بهتر توضیح داده باشه مثلا دستورات و اعدادی که برای اون دستورات باید بدی ولی ... به نظرم از بچه های دیجیتال(میکرو) بپرسی بتونن کمک کنن.البته من خودم هم به این بحث علاقه داشتم ولی خوب شدیدا دارم رو دستگاه جوش و یه دستگاه دیگه کار میکنم و فقط عید رو فرصت دارم. شرمنده
                موفق باشی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X