اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه مشکل عجیب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه مشکل عجیب

امروز داشتم سیم یه دونه پریز تلفن رو که قطع شده بود میبستم ..وقتی که بستم درست شد ....پریز رو جا زدم دیگه کار نکرد.....

خلاصه کلی کلنجار رفتم نشد که نشد......هر چی هم به شمارش تمایس میگیرم اشغاله.....
    تلفن هم بهش وصل میکنم یه صدای سسسسسسسسسس میده
    در آغاز هیچ نبود، کلمه بود و آن کلمه خدا بود.
    و کلمه، بی زبانی که بخواندش، و بی اندیشه ای که بداندش، چگونه می تواند بود؟و خدا یکی بود و جز خدا هیچ نبود،
    و با نبودن، چگونه می توان بودن؟و خدا بود و، با او، عدم،و عدم گوش نداشت،حرفهایی هست برای گفتن،که اگر گوشی نبود، نمی گوییم،و حرفهایی هست برای نگفتن،حرفهایی که هرگز سر به ابتذال گفتن فرود نمی آرند.حرفهایی شگفت، زیبا و اهورایی همین هایند،و سرمایه ماورایی هرکسی به اندازه حرفهایی است که برای نگفتن دارد

پاسخ : یه مشکل عجیب

نوشته اصلی توسط 132222
    امروز داشتم سیم یه دونه پریز تلفن رو که قطع شده بود میبستم ..وقتی که بستم درست شد ....پریز رو جا زدم دیگه کار نکرد.....

خلاصه کلی کلنجار رفتم نشد که نشد......هر چی هم به شمارش تمایس میگیرم اشغاله.....
    دوست عزیز داخل بخش الکترونیک مطرح کن شاید کسی جوابشو بدونه

دیدگاه

ببین ساده میگم تا بفحمی تلفن در حالت قطع یه ولتاژی بین 60 تا 70 ولت داره در حالت وصلم 12 تا 20 ولت وصل ینی گوشی رو ور داری و صدای بوق بیاد خوب اگه تو با ولت متر دی سی ینی ولت متر جریان مستقیم نگاه کن باید یکی از این ولتاژ ا رو ببین اگه به هر دلیل 0 بود یا 2 و 3 ولتی کمتر از 10 نشون داد بدون که یا سیما به هم اتصال کوتاه شده یا قطع شده خوب یه امتحانیم بکن حتما پریز تلفن تو خونه یدونه نیست تو بقیشم امتحان کن ببین کا رمیکنه اگه اتصال کوتاه بشه به احتمال زیاد از مخابرات قطع کردن یه زنگی به مخابراتم بزن یه استعلام بگیر نمیدمنم دیگه مشکل از کجاست شایدم اگه تو خونه گوشیتون 2 تا باشه اون یکی روشن مونده یا دستتون خورده اشغال شده بگرد پیدا کن
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

دقیقا برای منم یه همچین مشکلی پیش امده بود که با عوض کردن سیم رابط بین تلفن و پریز مشکل برطرف شد
        البته مشکلی که من دارم عجیب تره چون با وصل این سیم همه تلفن ها رو که برمیداری بی صدا میشه و از بیرون هم که میگیری اشغال می زنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fsabete

دوست عزیز داخل بخش الکترونیک مطرح کن شاید کسی جوابشو بدونه

به نظر من خوب جایی مطرح شده

نوشته اصلی توسط 132222

دلیل اون بیشتر شبیه به حالت اتصال کوتاه در سیمها مربوطه

راه حل :
          1- از قسمت ورودی ساختمان سیمها رو از سه شاخه بیرون بکش و با همون پریز تلفن تست کن
          اگه جواب نداد = زنگ بزن به خرابی تلفن از سمت مخابرات ایراد داره
          اگه جواب داد = مشکل از داخل ساختمان هستش ، سیمها رو از لحاظ اتصال کوتاه بودن با اهم متر تست کن

اگه نتیجه نگرفتی بگو

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X