اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانزیستور به عنوان منبع جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترانزیستور به عنوان منبع جریان

درود بر شما
    می خوام یه منبع جریان ساده با ترانزیستور درست کنم، اولش فکر کردم خیلی سادست، بعد که نشستم پشت کامپیوتر، هر چی فکر کردم اصلا یادم نمیاد منبع جریان یعنی چی؟ :cry:
    فکر کنم، تعریف مداری منبع جریان این بود که روی هر ولتاژی که تنظیم شد جریانش تغییر نکنه، (یا هر مقدار که خروجی ازش گرفتیم مقدار جریانی که میده تغییر نکنه) اما نمی دونم با ترانزیستور چطور میشه منبع جریان ساخت،
    آیا مدار های بافر، یا تقویت کننده هم میشه منبع جریان کرد، یا اون مدارهایی که با اضافه کردن خازن یا ترکیب خاصی از مقاومت ها پایدارشون می کنیم یه جور منبع جریانند

پاسخ : ترانزیستور به عنوان منبع جریان

حالا حتما می خوای با ترانزیستور باشه
    من درست یادم نیست ولی یادمه با OPAM و ترانزیستور میشد یه منبع جریان ساده درست کرد پیشنهاد میکنم یه سرچی تو NET بکنید چیزای زیادی دسگیرتون میشه
    موفق باشید
    ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid.4206
      حالا حتما می خوای با ترانزیستور باشه
      من درست یادم نیست ولی یادمه با OPAM و ترانزیستور میشد یه منبع جریان ساده درست کرد پیشنهاد میکنم یه سرچی تو NET بکنید چیزای زیادی دسگیرتون میشه
      موفق باشید
      درود بر شما، شما می تونید یه تعریف کلی از منبع جریان به من بگید، مثلا اگه جریان تحت هر شرایط کاری ثابت بمونه، (یعنی هر باری که روی مدار قرار بگیر افت ولتاژ نداشته باشیم) به حالت ایده آل که نمیشه ساخت اما می تونم با ترانزیستور این مدار رو بسازم

مشکلم الان اینه که پاک هنگ کردم اصلا تعریف اصلی منبع جریان رو یادم نمیاد :cry:

دیدگاه

در واقع منبع جریان اینکه جریانی که به ما میده ثابت بمونه یا اینطور بگم که هر چه مقدار مقاومت خروجی رو کم کنیم جریان زیاد نشه و مثلا اگه جریان روی 200ma بوده با تغیر بار از این مقدار زیادتر نشه البته اگه کم بشه موردی نداره و ولتاز خروجی هم تقریبا ثابت باشه چون این یکی بستگی به منبع تغذیه ایی داره که داری ازش جریان میکشی اگه سوئیچینگ باشه تقریبا میشه گفت ولتازش ثابته ....

ذكات علم ياد دادنه ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X