اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از کابل فلت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از کابل فلت

درود بر شما
    من در کار با میکرو تازه کارم، یکی از مشکلات اساسی توی وصل کردن قطعات به هم یا به میکرو (مانند lcd,keypad,motor و غیره) سیم کشی اونهاست، هر چند که الان lcd رو با پین هدر راحت وصل می کنم اما کم کم داره قطعاتی که به میکروم وصله زیاد میشه و شروع کردم هر بخش رو روی یک pcb وصل کردن، حالا 9 تا برد برای قسمت های مختلف دارم و یک برد هم که پروگرامر میکرو است

الان روی هر کدوم از برد ها پین هدر قرار دادم تا با وصل کردن اونها به برد اصلی راه بیافتند، می خوام از کابل فلت استفاده کنم تا تمیز تر در بیاد، راستش تا الان فقط از کانکتور مخابراتی استفاده کردم، و مشکلم وصل سیم به این کانکتور است (راستش روش اصولی وصل کردن سیم به کانکتور مخابراتی رو بلد نیستم وقتی مثلا به یه کانکتور 6 پین سیم وصل می کنم اندازشون با هم فرق می کنه و شاید یه 20 دقیقه هم این کار طول میکشه) اگر کسی می تونه توضیح بده چطور سیم رو به این کانکتور وصل کنم

راستی توی بازار چیزی هست که مثل کابل های هارد IDE باشه با اندازه های مختلف

توی اینترنت که می گشتم به این آدرس رسیدم:

http://www.globalsources.com/manufacturers/IDC-Connector.html
    اما نمی دونم از اینا توی ایران هست، یا اگر هست وسیله ای که کابل رو به سوکت وصل میکنه قیمتش چقدره

پاسخ : استفاده از کابل فلت

سالم دوست عزیز

خوبی استفاده از کابل فلت کم حجم بودن آن و هم چنین مرتب بودن و اتصال سریع آن به کانکتور های IDC است معمولا دو نوع فلت وجود داره که یکی تک رنگ د یگری رنگی است . نوع رنگی برای از همان

استاندارد کد های رنگی مقاونت برای سیم های خود استفاده می کند .

اگه تونستم روش اتصال کابل فلت به IDC رو بعدا توضیح میدم البته خیلی خیلی ساده است . فقط این نکته رو باید بدونید که روی باکس IDC در کناره خود علامت مثلثی شکلی وجود دارد که مشخص کننده پایه

شماره یک اون است در ضمن پایه های با شماره فرد در ی ردیف و پایه های شماره زوج در ردیف دیگه هستند.

دیدگاه

درود بر شما
      من رفتم جمهوری و کانکتور های IDC گرفتم (مدل های 2*3 و 2*8) کابل فلت هم داشتم، هم سفید (البته سیم نخستش روش نقطه های قرمز داره) و هم از این رنگی ها،
      برای اتصال کابل فلت به این کانکتور، اون تعداد از رشته ها رو که می خواستم جدا کردم و درون کابل قرار دادم بد با یک امبردست فشار دادم تا درست شد :nerd:
      راستی فرق بین کابل هار رنگی با تک رنگ چیه (البته بجز اینکه کابل رنگی 33 رشته ای و کابل تک رنگ 14 رشته ایه)، و از کدومشون استفاده کنم بهتره

راستی من همینطوری کابل ها رو به IDC وصل کردم، الان که نگاه کردم این مثلث رو دیدم، وقتی خواستم بازش کنم، شکست
      اما کلا خیلی با اینا حال کردم، واقعا خیلی ساده بسته میشن، کاشکی از اول بجای کار کردن با کانکتور مخابراتی از این IDC ها استفاده می کردم

دیدگاه

سلام دوست عزیز

مهمترین و تنها تفاوت بین فلت رنگی و فلت تک رنگ اینه که معمولا از فلت تک رنگ زمانی استفاده میشه که بخواهیم هر دو طرف فلت IDC باشه و نخواهیم

یکی از سیم ها را (مثلا پایه xام ) رو جداگانه پیدا کرده و به جایی دیگر اتصال بدیم این نوع استفاده رو میتونی توی کیس کامپیوتر ببینی.

ولی زمانی که بخوایم هرپایه رو جداگانه از فلت به جایی وصل کنیم از فلت رنگی استفاده می کنیم چون پیدا کردن هر رشته از سیم با توجه به رنگ آن ساده

است .

در فلت تک رنگ یکی از سیم های کناری فلت را رنگی انتخاب میکنند که این سیم باید به پایه شماره یک ( همون سری که مثلث حک شده) متصل بشه این

استاندارد رو سعی کن توی کارات با فلت رعایت کنی چون در آینده هم خودت میتونی راحت تر پایه ها روتشخیص بدی هم کسی که مدار تو رو می بینه .

خوشحالم مشکلت حل شد :applause:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X