اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیوز مینیاتوری کمک کنید این c6 یعنی چی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیوز مینیاتوری کمک کنید این c6 یعنی چی

اقا جون این c6 c10c15cc20c25 ینی چی فروشنده گفت اگه جریان از 6 امپر تو فیوز سی 6 بیشتر بشه میپره ولی 10 امپر کشیدم تا کردم 11 پرید کمک کنید :angry: oo: مارک فیوز ls قرمزه 2000 تومان هم خریدم ارزونم نیست که بگم چینیه خوب کار نمیکنه
    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

پاسخ : فیوز مینیاتوری کمک کنید این c6 یعنی چی

فیوز های مینیاتوری رو جدا از بحث جریان با منحنی عملکرد زمان - جریان هم می شناسن
    و برای هر کدوم تیپ خاصی تعریف کردن
    تیپ A : تندکار
    تیپ B : تقریبا تندکار
    تیپ C : متوسط
    تیپ D : کند کار
    انکه تحت چه جریانی و در چه زمانی فیورز عمل می کنه بایستی به منحنی های عملکرد فیوز ها در کاتالوگ شرکت سازنده رجوع کنید
    فقط این توضیح رو بدم که این منحنی ها خطی نیستند
    برای درک بهتر موضوع :
    اگه 4 تا فیوز از 4 تیپ با جریان فرضا همگی 16 آمپر رو باهم سری کنی در موقع اضافه جریان اول فیورز تیپ a و آخرین فیوز تیپ d عمل خواهد کرد

اگه سوال دیگه ای داری بگو
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

دست درد نکنه واقعا با حال ترین سایته که تو عمرم دیدم استفادهی صحیح از اینترنت در ایران داره گسترش پیدا میکنه :eek: :eek: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
      مرسی در ضمن در باره یه این کلید محافظ جان چیزی میدونین قیمتش حدودی چنده چون من قصد درست کردنشو دارم با دوتا امپر مت تو فاز ونول یه بار که اگه جریان فاز از نول زیاد شد بشه ینی قطع بشه کارش همینه نه ؟
      [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

میشه نحوه تست را بگویید ؟
        چگونه جریان 11 آمپر را درست کردید؟

دیدگاه

با جارو برقی بخاریبرقی و............................... و امپر متر ac بدبختم :cry2: :redface: که 11 امپر نشون داد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
            در باره یه این کلید محافظ جان چیزی میدونین قیمتش حدودی چنده چون من قصد درست کردنشو دارم با دوتا امپر مت تو فاز ونول یه بار که اگه جریان فاز از نول زیاد شد بشه ینی قطع بشه کارش همینه نه ؟
            سلام
            قیمتش رو نمیدونم اما نحوه عملکردش همونیه که گفتید یعنی جریان فاز و نول رو اندازه میگیره و اگه برابر نبود( در هنگام برق گرفتگی مقداری جریان از طریق بدن مسیرش رو به زمین می بنده و از سیم نول عبور نمیکنه) مدار رو قطع میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
              اقا جون این c6 c10c15cc20c25 ینی چی فروشنده گفت اگه جریان از 6 امپر تو فیوز سی 6 بیشتر بشه میپره ولی 10 امپر کشیدم تا کردم 11 پرید کمک کنید :angry: oo: مارک فیوز ls قرمزه 2000 تومان هم خریدم ارزونم نیست که بگم چینیه خوب کار نمیکنه
              دوست عزیز هر فیوز باتوجه به استانداردهای که داره میتونه جریان بیشتر با توجه به جدول زمانیش تحمل کنه مثلا برای راه اندازی یک موتور بدون راه انداز نیاز به فیوزی دارید 6 برابر جریان نامی رو 5 ثانیه تحمل کنه
              هرگاه زندگی را جهنم دیدی, سعی کن پخته بیرون آیی, سوختن رو همه بلدند

دیدگاه

سلام دوست عزیز قیمت کلید محافظ جان تک فاز هیوندای 20 تومنه chint هم 13 یا14 تومن مارک های دیگه هم گرون تره
                در مرز مشترک امروز و فرداها بر قله آرزوها ايستاده ايم . شعله ي فانوس اميد چگونه مي تواند بيدار باشد . اگر من خفته باشم؟!

دیدگاه

http://niroosanat.ir/index.php/wire-and-cable-protection
                  این لینک کمکت می کنه

دیدگاه

عددی که بعد از C میاد منظور جریان نامی کلید میباشد. ولی زمان قطع جریان بر اساس منحنی عملکرد کلید میباشد.یعنی وقتی که جریان در کلید سی6 به 7 آمپر میرسه مثلا 2 دقیقه ممکنه طول بکشه تا کلید قطع کنه و اگر جریان 8 آمپر عبور کنه ممکنه 1 دقیقه بعد کلید قطع کنه و مثلا اگه 20 آمپر عبور کنه ممکنه در 3 ثانیه قطع کنه و ...........
                    ولی اگه اینطور نباشه و نظم خاصی نداشته باشه ، در اینصورت کلید قلابیه .
                    یه شمع روشن با روشن کردن شمعهای خاموش چیزی از روشنیش خودش کم نمیکنه.

دیدگاه

من کلید های محافظ جان لگراند آلمان رو قیمت کردم به 125 تومن هم f.i , f.u .
                      این کلید های محافظ جان دو جور اند یکی ولتاژ که همون f.u و یکی دیگه برای جریان که میشه f.i .
                      این ها یه نوع فیوز هستند . که مدل ولتاژی اون فکر کنم 300 میلی ولت قطع می کنه .
                      و مدل جریانی اون 30 میلی آمپر
                      با تشکر
                      ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AHOORA.MAZDA
                        من کلید های محافظ جان لگراند آلمان رو قیمت کردم به 125 تومن هم f.i , f.u .
                        این کلید های محافظ جان دو جور اند یکی ولتاژ که همون f.u و یکی دیگه برای جریان که میشه f.i .
                        این ها یه نوع فیوز هستند . که مدل ولتاژی اون فکر کنم 300 میلی ولت قطع می کنه .
                        و مدل جریانی اون 30 میلی آمپر
                        با تشکر
                        لگراند مال کشور فرانسه است نه آلمان
                        قیمتش هم اونقدر نیست
                        کلید نشت جریان f.i با محافظ جان فرق داره

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سعید باقرانی
                          لگراند مال کشور فرانسه است نه آلمان
                          قیمتش هم اونقدر نیست
                          کلید نشت جریان f.i با محافظ جان فرق داره

اما فروشنده به من گفت این ساخت آلمانه .
                          شاید مثل لاستیک میشل ان فرانسه می مونه که هر کشوری میاد به اسم میشل ان ولی با اسم خود کشورش می زنه .
                          چند وقت پیش رفتیم لاستیک ماشین بگیریم .
                          دیدم لاستیک اصل میشل این فرانسه بود .
                          اما میشل این آمریکا و میشل این چین هم بود .!!!!!!! :mrgreen:

دیدگاه

یه سوال برام پیش اومده:فیوزهای مینیاتوری یک طرفه اند یا دو طرفه؟؟
                            منظورم اینه که اگه in و out این فیوزها رو برعکس نصب کنیم بازم درست کار میکنن؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali_Z704
                              یه سوال برام پیش اومده:فیوزهای مینیاتوری یک طرفه اند یا دو طرفه؟؟
                              منظورم اینه که اگه in و out این فیوزها رو برعکس نصب کنیم بازم درست کار میکنن؟؟
                              بله - این ها ورودی و خروجی نداره !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X