اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نوکیا 1208 شگفتی ساز شد!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوکیا 1208 شگفتی ساز شد!

ماجرا از این قراره که چون LCD nokia 1110 با lcd nokia1208 از لحاظ سایز و شکل پین ها یکی هستش ؛گفتم یه تستی بزنم ببینم کار می کنه یا نه!به عبارتی lcd 1110 رو به گوشی 1208 زدم نتیجه رو در زیر می بینید:

جالبه مگه نه؟
    گوشی سالمه و هیچ مشکلی نداره ولی میگه contact service !
    سوال اینجاست که این lcd فقط می تونه اطلاعات رو دریافت کنه و پورتی برای ارسال اطلاعات وجود نداره حالا چطور ممکنه که گوشی lcd رو شناسایی کنه و تازه بتونه در مرکز lcd هم چنین متنی رو بنویسه؟؟؟؟
    رابط این lcd spiآ‌هستش ولی فقط پین sda_in رو داره ؛یعنی فقط و فقطwrite !!!!
    :surprised: oo:

پاسخ : نوکیا 1208 شگفتی ساز شد!

نمی دونم فقط می دونم گوشیت الان یا باید فلش شه
    اگهدرست شد که شد اگه نشد rpl
    که گوشیتو بندازی سطل اشغال به سرفه
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
      سوال اینجاست که این lcd فقط می تونه اطلاعات رو دریافت کنه و پورتی برای ارسال اطلاعات وجود نداره حالا چطور ممکنه که گوشی lcd رو شناسایی کنه و تازه بتونه در مرکز lcd هم چنین متنی رو بنویسه؟؟؟؟
      رابط این lcd spiآ‌هستش ولی فقط پین sda_in رو داره ؛یعنی فقط و فقطwrite !!!!
      :surprised: oo:
      یعنی الان اگر دوباره LCD خود Nokia 1208 را جا بزنی متن آ‌Contact service را نمیآ‌نویسه ؟
      چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

نمی دونم فقط می دونم گوشیت الان یا باید فلش شه
        اگهدرست شد که شد اگه نشد rpl
        که گوشیتو بندازی سطل اشغال به سرفه
        دوستان معلومه که اصلا موضوع رو درک نکردن

یعنی الان اگر دوباره LCD خود Nokia 1208 را جا بزنی متن آ‌Contact service را نمیآ‌نویسه ؟
        معلومه که نمی نویسه ؛عین قبل کارشو می کنه

حالا حتما می گین که خب حالا به هر طریقی متوجه میشه به ما چه؟

نه خیلی هم دونستن این موضوع مهم هستش .تمام lcd یه id منحصر به فرد دارن که با ارسال یه کامند میشه این id رو بدست آورد و در نتیجه تعیین کرد که در lcd هر گوشی کنترلری بکار رفته ؛ این طوری به سادگی می تونیم از هر نوع lcd ای که بخوایم تو پروژه هامون استفاده کنیم و دیگه مجبور نیستیم به 1100 و 3310 و امثال هم قناعت کنیم
        ولی مشکلی که هست نوکیا پایه read رو تو lcd ها قرار نمی ده بنابراین این امکان اصلا وجود نداره

حالا مشکل من اینجاست که چطوری وقتی پایه read وجود نداره امکان خوندن این id وجود داره .

فکرشو بکنین اگه این مشکل رو بتونیم حل کنیم چی میشه ؟ بهترین lcdآ‌ گوشی ها رو می تونیم تو پروژه هامون بزاریم و دیگه پابند 1100 و 3310 و این قرازه ها نباشیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط FUBA
          ولی مشکلی که هست نوکیا پایه read رو تو lcd ها قرار نمی ده بنابراین این امکان اصلا وجود نداره

حالا مشکل من اینجاست که چطوری وقتی پایه read وجود نداره امکان خوندن این id وجود داره .

فکرشو بکنین اگه این مشکل رو بتونیم حل کنیم چی میشه ؟ بهترین lcdآ‌ گوشی ها رو می تونیم تو پروژه هامون بزاریم و دیگه پابند 1100 و 3310 و این قرازه ها نباشیم
          با قسمت اول حرفت موافقم ، که عجیبه چطوری وقتی پایهٔ Read وجود نداره نوع LCD تشخیص داده میشه.
          (یک حدث نچندان قابل قبول : شاید اون پیغام بخاطر جریانی بود که LCD 1110 میآ‌کشید)

ولی ربطشو به استفاده از LCD های مختلف متوجه نمیآ‌شم. وقتی خودم میآ‌دونم چه LCDای رو دارم درایو میآ‌کنم ، چه نیازی هست با میکروکنترلر بخوام نوعشو تشخیص بدم ؟
          چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

یک حدث نچندان قابل قبول : شاید اون پیغام بخاطر جریانی بود که LCD 1110 میآ‌کشید)
            نه چون تقریبا همشون حدود 25 میلی جریان می کشن.تازه مگه اونجا یه واحدی برای اندازه گیری جریان تعیین شده؟؟

ولی ربطشو به استفاده از LCD های مختلف متوجه نمیآ‌شم. وقتی خودم میآ‌دونم چه LCDای رو دارم درایو میآ‌کنم ، چه نیازی هست با میکروکنترلر بخوام نوعشو تشخیص بدم ؟
            حمید جان از تو بعیده چنین چیزی بگی :surprised: وقتی هر LCD ای کامندهای مخصوص به خودشو داره به فرض جنابعالی رفتی یه LCD NOKIA N95 گرفتی ؛از کجا می خوای بدونی چه کنترلری توش بکار رفته که واسش برنامه بنویسی ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X