اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

علت تاخیر در روشن شدن لامپ کم مصرف ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

علت تاخیر در روشن شدن لامپ کم مصرف ؟

سلام . من میخواستم بدونم چرا برخی از لامپ های کم مصرف حدود 3 تا 5 ثانیه تاخیر در روشن شدن دارن ؟
    ما الان اکثر لامپ های خانه کم مصرف هست ولی دوتاش حدود 5 ثانیه تاخیر روشن شدن دارن و بقیه تا بزنی روشن میشن .

مشکل چیه ؟ لامپ ها سالم هم هستند . یعنی بخاطر تفاوت مارکشون هست ؟ از روی مشخصات لامپ میشه تاخیر رو تشخیص داد ؟

پاسخ : علت تاخیر در روشن شدن لامپ کم مصرف ؟

معمولاً لامپهای بزرگتر و یا فرسوده تر اینطور هستند. چون گاز داخلشون دیرتر یونیزه میشه. البته به قدرت مدارشون هم بستگی داره.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

آخه همه مثل هم هستن و تازه این که تاخیر داده جدیدتر هست :biggrin:

توی انبار هست . تا بخواد روشن بشه کارت تموم شده اوومدی بیرون :mrgreen:

قدرت مدارشون روش پیدا نیست ؟

دیدگاه

سلام
        مدار و لامپ و گاز داخلش و . . . هیچ مشکلی ندارن این لامپهای یارانه ای ایرانی مدلشون اینطوریه !!!
        من 10 تا خریدم 8 تاشون اینطورین .

. . . . . . .

موفق باشید :smile:
        [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
        ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

بین این لامپا مشکلی ندارن باید خازن شارژ شه بعد سوعچ وروشن هر چه قدر دیر روشن شه عمرش بیشتر هست چون خازن وردی یه دفه به 220 ولت وصل نمیشه
          [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
            بین این لامپا مشکلی ندارن باید خازن شارژ شه بعد سوعچ وروشن هر چه قدر دیر روشن شه عمرش بیشتر هست چون خازن وردی یه دفه به 220 ولت وصل نمیشه
            خوب این خازن رو هیچ جاش ننوشته که مثلاً آدم بدونه برای کجا چجوری بگیره ؟ چون انبار آدم لحظه ای کار داره و این تا بخواد روشن بشه ما کارمون تموم شده :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad_Sh_2020
              آخه همه مثل هم هستن و تازه این که تاخیر داده جدیدتر هست :biggrin:

توی انبار هست . تا بخواد روشن بشه کارت تموم شده اوومدی بیرون :mrgreen:

قدرت مدارشون روش پیدا نیست ؟
              خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

ببین گروناش این مشکلو ندارن :cry2:
                گرونشو بخر درس میشه :bye
                [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

آره شوان 18 وات شمعی خریدم 2500 . هنوز نزدی روشن میشه
                  البته یک چیز بگم . اینا که زود روشن میشه اولش نورشون یکم کمه و کم کم زیاد میشه . اوونا که دیر روشن میشه از اول نورشون زیاده :biggrin:

دیدگاه

اره دیگه اینا که گرونن کمکم میزارن نورشون بیاد بیرون یدفه تموم نشه :eek: :wow:

دیدگاه

دلیل تاخیر در روشن شدن این لامپ ها (یارانه ای) وجود دو عدد ntc روی فیلامان لامپ هستش.اعمال یک ولتاژ لحظه ای بالا به فیلامان موجب سیاه شدن قسمت فوقانی حباب میشه که با این کار تا هنگامی که پروسه preheating به اتمام نرسیده و گاز داخل لامپ کاملا یونیزه نشده ؛ از اعمال این ولتاژ بالا به لامپ جلوگیری می کنه.
                      در ضمن این کار موجب افزایش طول عمر لامپ میشه.اگه مشکلی باهاش دارید می تونید برش دارین.
                      البته این ویژگی رو لامپهای گرون قیمت وجود داره نه ارزون!
                      ضمنا لامپهای یارانه ای که مارک LG(Light Goden دارن دارای دو. ntc و جدیدا که تولید داخل هستن (شرکت آوا) یه ntc دارن که به طبع تاخیر روشن شدنشون نصف هستش.

از لامپ های چینی هم استفاده نکنید چون به دلیل استفاده اندک از مواد فسفرسانس مقدار زیادی نور ماورابنفش تولید می کنن که می تونه باعث ایجاد سرطان پوست بشه
                      بیخود نیست که یه لامپ 40 واتی چینی نصف یه 20 وات ایرانی نور می ده!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad_Sh_2020
                        تا بخواد روشن بشه کارت تموم شده اوومدی بیرون
                        روی این لامپا نوشته شده که روشن و خاموش کردن زیاد اونها باعث کاهش عمرشون میشه به همین دلیل من فکر میکنم برای این نوع استفاده که شما دارید بهتره از همون نوع رشته ای استفاده کنید چون ظاهرا مدت طولانی کاری ندارید توی انباریتون :smile:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01

روی این لامپا نوشته شده که روشن و خاموش کردن زیاد اونها باعث کاهش عمرشون میشه به همین دلیل من فکر میکنم برای این نوع استفاده که شما دارید بهتره از همون نوع رشته ای استفاده کنید چون ظاهرا مدت طولانی کاری ندارید توی انباریتون :smile:
                          سلام
                          من توی انبار استفاده میکنم چون لامپش شب تا صبح برای اینکه آکواریوم یک نور خیلی کم داشته باشه روشن هست و تا سوخت هم میبرم یک نو جایگززین میکنن رو گارانتی :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sorena01

سلام
                            اگه لامپ کم مصرفت دیر روشن میشه بدون جنسش خوبه .
                            در اصل باید اینجور باشه و علتش هم بخاطر مدار داخلشه که ایجاد یه تاخیر می کنه .
                            راستی کی به شما گفته برای یه کار 3 ثانیه ای از یه لامپ کم مصرف استفاده کنی ؟!! این لامپ ها برای مدت زمانهای بیشر هستند (حداقل 1 دقیقه) . اونوقت خراب میشه هر چی فحش و نفرینه حواله سازنده بدبخت می کنی !!!!
                            امروز زندگی را آغاز کن !
                            امروز مخاطره کن !
                            امروز کاری کن !
                            نگذار که به آرامی بمیری !
                            پابلو نرودا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arnic

سلام
                              اگه لامپ کم مصرفت دیر روشن میشه بدون جنسش خوبه .
                              در اصل باید اینجور باشه و علتش هم بخاطر مدار داخلشه که ایجاد یه تاخیر می کنه .
                              راستی کی به شما گفته برای یه کار 3 ثانیه ای از یه لامپ کم مصرف استفاده کنی ؟!! این لامپ ها برای مدت زمانهای بیشر هستند (حداقل 1 دقیقه) . اونوقت خراب میشه هر چی فحش و نفرینه حواله سازنده بدبخت می کنی !!!!
                              [/quote]

دوست عزیز من چون لامپ انبار باید از شب تا صبح حدود 8 ساعت روشن باشه از لامپ کم مصرف استفاده میکنم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X