اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرامر های ARM چیه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرامر های ARM چیه ؟

سلام

می خواستم شروع به یادگیری ARM کنم مدتی ههست تاپیک های این بخش رو دنبال می کنم

اما جایی ندیدم که پروگرامر هاشون رو معرفی کنید . مثلا اگه من با lpc2378 کار کنم پروگرامر USB داره ؟ ( داشتن که داره منظورم اینه که ارزونن باشه یا راحت بسازیم ) و یا سایر پروگرامر ها

تشکر از کمکتون.

پاسخ : پروگرامر های ARM چیه ؟

نوشته اصلی توسط علی آقایی فر
    سلام

می خواستم شروع به یادگیری ARM کنم مدتی ههست تاپیک های این بخش رو دنبال می کنم

اما جایی ندیدم که پروگرامر هاشون رو معرفی کنید . مثلا اگه من با lpc2378 کار کنم پروگرامر USB داره ؟ ( داشتن که داره منظورم اینه که ارزونن باشه یا راحت بسازیم ) و یا سایر پروگرامر ها

تشکر از کمکتون.
    منم تازه دارم با ARM کار می کنم ولی فکر می کنم که کار با ATMEL راحتتر باشه اولا که بیشتر یافت می شه مثلا تو شهر ما فقط و فقط AT91SAM7X256 گیر میاد ثانیا منابع بیشتر ی داره (حتی فارسی) بعدشم هم قیمت ارزون تری داره و از همه مهمتر خودش به روش SAM-BA پروگرم میشه توی این روش شما فقط نیاز به یک کابل USB داری،البته سه چهار تا مقاومتم می خاد ،ببین اگر بخای با PHILIPS کار کنی پروگرمرش با پورت پرینتر هستش
    توی نت سرچ کنی گیر میاد حالا اگر گیر نیاوردی بگو تا برات پش کنم :biggrin:

دیدگاه

با سلام

پروگرامرهای USB برای ARM اگر با IAR کار می کنی J-LINK نام داره و اگر با Keil کار می کنی U-LINK نام داره که در حقیقت این دو هم پروگرامر هست و هم دیباگر رابط اون USB به JTAG هست

جوان اکترونیک داره J-LINK حدود 150 و U-LINK حدود 300

هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

منظورت از 150و 300 چی بود؟ منظورت که ان شا الله قیمت که نبود !!!!!!!!!!!!

armstk جان همهی اتمل ها با usb پروگرام میشن ؟ میشه پروگرامرش رو بذاری ؟ قیمتش در بازار چنده اینها رو هم بگو دیگه دستت درد نکنه

فیلیپس می خواستم به خاطر امکانات زیادش و اینکه متخصصینی مثل اقای تروشه و سپاس یار دارن می گن فیلیپس بهتره !!!

دیدگاه

اگر حاضری به عشق PHILIPS صدو پنجاه هزار تومن پول پرو گرمر بدی برو سراغ PHILIPS تازه اتمل قیمتش مناسبه من AT91SAM7X256 از مشهد 10 تومن میخرم تازه اگر هم می خواستم با فیلیپس کار کنم اصلا پیدا نمی شد
          با پروگرامر SAM-BA می تونی همه آرم هارو پروگرم کنی و نمی خواد هم 150 یا 300 هزار تومن پول مفت به پروگرمر های موجود در بازار بدی
          فقط این پرو گرمر یک بدی داره اونم که هر دفعه که می خوای میکرو پروگرمش کنی،اگر قبلا داخلش برنامه بوده ،اون برنامه پاک میشه
          یعنی با هردفعه پرو گرم کردن برنامه جدید جایگزین برنامه قبلی ات میشه البته خوبی دیگه SAM-BA این هستش که فقط دو تا از پین هارو اشقال میکنه(بجز تغذیه)نکته دیگه این هستش که برای استفاده از این پروگرمر باید حتما کریستال18.432مگا هرتز همراه با دوتا خازن به پایه های کلاک میکرو وصل کنی
          یه چیز دیگه اینه که مستقیما با KEIL و JAR کار نمی کنه باید از نرم افزار واسط اون مثلAT91-ISB استفاده کنی میتونی از لینک زیر دانلودش کنی
          http://www.atmel.com/dyn/products/to...p?tool_id=3883

دیدگاه

jlink , ulink مختص کامپایلر خاصی نیستن ، من خودم jlink دارم ، هم تو iar هم تو keil و هم تو winarm امتحان کردم ، دیباگ میکردن. اگرم فقط برای پروگرم کردن بخواید که دیگه اصلا فرقی نداره ، فقط فایل باینری رو میدید ، پروگرم میکنه.
            همه اتمل ها samba دارن یعنی با usb خود مدار و بدون پروگرمر خارجی پروگرم میشن . فقط باید 3 تا مرحله رو انجام بدید .(اگه بخواید مثلا 10بار پشت سر هم این کار رو بکنید یکم میره رو اعصاب :mrgreen
            فیلیپس و اتمل رو هم نمیشه با این قاطعیت گفت کدوم بهتره (بستگی داره شما چه انتظاری از میکرو دارید و مینای مقایسه چی هست) . شما با هر کدوم که دوست داری کار کن.

دیدگاه

من دنبال دیباگ کردن و... نیستم فقط می خوام پروگرام کنه
              یعنی اقای تروشه و سپاس یار 150 هزار دادن فقط برای پروگرامر بعدی می دونم کاش خودشون یه جوابی هم بدن به من من از روی حرف هایاین دو تا استاد فیلیپس رو انتخاب کردم البته شبیه سازی در پروتئوس هم علت دیگرش مهم نیست حالا چی انتخاب کردم فعلا پروگرامر مهمه :icon_razz:

نوشته اصلی توسط armstk

یعنی با هردفعه پرو گرم کردن برنامه جدید جایگزین برنامه قبلی ات میشه البته خوبی دیگه SAM-BA این هستش که فقط دو تا از پین هارو اشقال میکنه(بجز تغذیه)نکته دیگه این هستش که برای استفاده از این پروگرمر باید حتما کریستال18.432مگا هرتز همراه با دوتا خازن به پایه های کلاک میکرو وصل کنی
              یه چیز دیگه اینه که مستقیما با KEIL و JAR کار نمی کنه باید از نرم افزار واسط اون مثلAT91-ISB استفاده کنی میتونی از لینک زیر دانلودش کنی
              http://www.atmel.com/dyn/products/to...p?tool_id=3883

یعنی هر بار باید اید کریستال میکرو رو عوض کنم ؟ من برای کارم نیاز به سرعت بالا دارم و باید کریستال های بالاتری رو قرار بدم .

دیدگاه

نیازی نیست هر دفعه کریستال اونو عوض کنی بلکه می تونی کلاک سیستم رو بصورت داخلی استفاده کنی

دیدگاه

شما چون با USB خواستید اینه اما اگر با LPT بخواهید میشه پروگرامر wiggler که هم تو بازار هست و هم خودتون می تونید بسازید (قیمتش هم حدود 20 الی 30 تومنه) نرم افزار پروگرامرش هم H-JTAG هست
                  هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

سلام دوست عزیز من صحبت های بچه ها رو خوندم فکر کنم یه سر بری انقلاب یه کتاب درمورد armهست که مخصوص philipsو اتفاقا فکر کنم پروگرم کردن سریه lpcخیلی خیلی راحت تره و مدارشم تو این کتاب هست که با پورت comکار می کنه و با برنامه flash magicپروگرم میشه ولی قیمتاش فوق العاده گرونه از 19 شروع میشه تا به بالا ولی من خودم به خاطر بودجه می خوام با atmel کار کنم

دیدگاه

من یک سوال داشتم :eek:
                      این پرگرامر usb که گزاشتین برای استفاده باید تغذیه میکرو وصل باشه یا نه نیازی نیست؟

دیدگاه

خوب کاملا معلومه دیگه باید تغذیه میکرو هم وصل بشه

در ضمن SAM-BA فقط برای میکرو های ATMEL هستش و برای خانواده های دیگه مثله NXP & ST MICRO باید از پروگرمر های دیگه استفاده کرد البته برای اونا باید از پورت سریال استفاده کردش و با USB کار نمی کنن

اگر میخاین پروگرمری بسازین که USB باشه و همه ی خانواده های میکرو های ARM رو برنامه ریزی کنه میتونین از JLINK استفاده کنین
                        مدار + PCB مورد نیازش:
                        http://arm.blogfa.com/post-15.aspx

دیدگاه

ممنون بابت pcb و schematic که گذاشتین
                          من برد پست http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=31570.0 روبرای sam7s64 ساختم ولی فعلا نتیجه ای نگرفتم!(البته یک اشتباهی خودم کردم و تا رفع بشه انشاالله جواب بگیریم)
                          لطفا در مورد بردی که گذاشتین بیشتر توضیح بدین آخه چهطور ممکنه همه arm ها توسط این برد پرگرام بشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا حسینا
                            خوب کاملا معلومه دیگه باید تغذیه میکرو هم وصل بشه

در ضمن SAM-BA فقط برای میکرو های ATMEL هستش و برای خانواده های دیگه مثله NXP & ST MICRO باید از پروگرمر های دیگه استفاده کرد البته برای اونا باید از پورت سریال استفاده کردش و با USB کار نمی کنن

اگر میخاین پروگرمری بسازین که USB باشه و همه ی خانواده های میکرو های ARM رو برنامه ریزی کنه میتونین از JLINK استفاده کنین
                            مدار + PCB مورد نیازش:
                            http://arm.blogfa.com/post-15.aspx
                            محمد رضا جان این نقشه رو من دانلود کردم ظاهرا که این مدار Ulink است نه jlink
                            ulink فقط برای نرم افزار keil است .
                            ولی pcb قشنگ طراحی شده بود ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzadsw
                              jlink , ulink مختص کامپایلر خاصی نیستن ، من خودم jlink دارم ، هم تو iar هم تو keil و هم تو winarm امتحان کردم ، دیباگ میکردن. اگرم فقط برای پروگرم کردن بخواید که دیگه اصلا فرقی نداره ، فقط فایل باینری رو میدید ، پروگرم میکنه.
                              همه اتمل ها samba دارن یعنی با usb خود مدار و بدون پروگرمر خارجی پروگرم میشن . فقط باید 3 تا مرحله رو انجام بدید .(اگه بخواید مثلا 10بار پشت سر هم این کار رو بکنید یکم میره رو اعصاب :mrgreen
                              فیلیپس و اتمل رو هم نمیشه با این قاطعیت گفت کدوم بهتره (بستگی داره شما چه انتظاری از میکرو دارید و مینای مقایسه چی هست) . شما با هر کدوم که دوست داری کار کن.
                              نقل قول از همین صفحه
                              تازه ulink که بهتره (یا حداقل قیمتش بیشتره :mrgreen

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X