اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بهترین روش برای بهبود CMRR چیست؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بهترین روش برای بهبود CMRR چیست؟

درود بر شما
    اگر من بخوام CMRR یک تقویت کننده تفاضلی رو بهبود ببخشم، بهترین روش چیست؟ و بعد با چه تغییری در مدار می توان این ضریب را بهبود زیادی بخشید

پاسخ : بهترین روش برای بهبود CMRR چیست؟

می دونم که یکی از روشهاش استفاده از بار فعالActive Load هستش.

چون cmrr به امپدانس ورودی دیده شده از بار فعال مربوط میشه و اگه امپدانس دیده شده زیاد بشه آنگاه cmrr زیاد میشه

از طرفی با بار اکتیو فقط باید این امپدانس زیاد شه چون در صورت استفاده از مقاومت معموله بزرگ ، افت ولتاژ زیادی دو سرش میفته و بایاسینگ مدار ،مختل میشه.

انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
    انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

درود بر شما
      اگر مدار زیر رو داشته باشیم:

و اون طوری که فهمیدم یک بار اکتیو به صورت زیر است:

حالا من این بار اکتیو رو چطوری به مدار بالا وصل کنم، تا مقدار cmrr به مقدار قابل توجهی افزایش بدم

(لازم به گفتنه که من درباره باره اکتیو هیچ اطلاعاتی ندارم، و این مدار رو از اینترنت گیر آوردم، پس اگر ممکنه درباره بار اکتیو هم توضیح بدید)

دیدگاه

سلام
        استفاده از منبع جریان در نقطه اتصال دو طبقه

دیدگاه

راستی طبق فرموده دوستمون 2 روش واسه افزایشCmrr هست :
          1- استفاده از بار اکتیو
          2-استفاده از منبع جریان به جای مقاومت R3

هر دو موضوع فوق نیازمند طراحی می باشد.
          اگه بخوام آدرس بدم که از رفرنس بخونی میشه :

کتاب مدارهای میکروالکترونیک نوشته سدار-اسمیت ترجمه خلیل باغانی انتشارات خراسان سال چاپ1382

فصل ششم: تقویت کننده های تفاضلی چند طبقه

بخش5-6 تقویت کننده تفاضلی با بار فعال : در این قسمت به تفصیل مباحث زیر بحث شده اند:

منبعه جریان ساده-تقویت کننده تفاضلی با بار فعال و هر آنچه مورد نیاز شما است.

شما بخون هر سئوالی بود در خدمتیم.
          انجمن طراحی مدارهای مایکرویو(فرکانس بالا)(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=283.0)
          انجمن شبکه های عصبی(http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=207.0)

دیدگاه

kollan CMRR be Ad va Ac marbut mishe.
            Ad bahreye difransieliye.
            Ac bahreye mode moshtarake.
            ke az ruye tahlile AC mishe mohasebe kard.
            CMRR=Ad/Ac
            talashe ma ineke harchi Ac kamtar bashe,behtare.

دیدگاه

درود بر شما
              من تقریبا یه چیزایی فهمیدم، مثلا اینکه با افزایش ولتاژ امیتر ضریب CMRR زیاد میشه، اما برای افزایش CMRR از منبع جریان بجای مقاومت امیتر استفاده کردم، که از لحاظ dc جریان نسبتا ثابتی داره و از نظر ac مقاومت زیادی داره، پس خیلی خوب کار می کنه
              البته روابطش رو از توی چندتا کتاب تا حدودی فهمیدم و خلاصه کردم، اما کلا توی الکترونیک خیلی ضعیفم مثلا اگه یه تستی تو کنکور بیاد که از این روابط بشه بهش پاسخ داد ترجیح می دم ازش رد شم :angry:
              :nerd:

راستی کلا برای فهمیدن (یا به عبارتی خوردن ) الکترونیک شما چه روشی رو پیش نهاد می کنید،
              من خودم تصمیم گرفتم مثلا بحث تقویت کننده ها رو که می خونم تا نتونستم از لحاظ عملی بکار بگیرمش به بحث بعدی نرم،

کلا الان برای الکترونیک کتاب های میرعشقی، تقی شفیعی، سدره-اسمیت (ترجمه محمود دیانی)، و کتاب تست پردازش رو دارم، یه کتابم تو دانشگاه دست یکی از بچه ها دیدم فکر کنم برای راهیان ارشد بود شاید اونم بگیرم، اگر شما کتابی در اختیارتون هست که به زبان ساده تر توضیح داده باشه بگید، آخه الان کتاب سدره-اسمیت رو که می خونم، به نصف فصل که نرسیدم، هنگ می کنم یه خورده بیشتر از سطح من توضیح داده

اما چون رشتم کنترله، الکترونیک رو فقط پاس کردم و فقط در حدود 60% الکترونیک 1 و 20% الکترونیک 2 رو خوب فهمیدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X