اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال سریال اطلاعات به کامپیوتر و منبع تغذیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال سریال اطلاعات به کامپیوتر و منبع تغذیه

سلام بچه ها
    من یک مدار با avr ساختم که یه سری اطلاعات رو از طریق پورت سریال به کامپیوتر بفرسته که از max232 استفاده کردم. مدارم به صورت معمولی کار نمی کنه ولی وقتی یکی از سیم های مثبت یا منفی از یک منبع تغذیه خارج از مدار به مدار وصل می کنم مدار کار می کنه نمی دونم چرا اینطوری می شه کسی نمی دونه مشکل از کجاست؟

پاسخ : ارسال سریال اطلاعات به کامپیوتر و منبع تغذیه

gnd رو توی پورت کامپیوتر با میکرو یکی کن
    اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

gnd میکرو و پورت یکی هستند .
      وقتی از یک منبع تغذیه دیگه یک سیم به مدار وصل می کنم مدار اگر به پورت زمین رو اصلا وصل نکنم هم کار می کنه
      اینم بگم که در مدار از رگولاتور استفاده کردم مشکل می تونه از رگولاتور باشه؟

دیدگاه

سلام
        ارتباطی به جدا بودن تغذیه نداره
        یه بار رگولاتورتون رو عوض کنید یا جدا تستش کنید
        شاید اشکال از اون باشه
        موفق باشید
        http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

اگر GND پورت سریال به GND مدارت متصل نباشه اصلا نباید کار کنه.

شما باید از کامپیوتر 3 سیم خارج کنی و به مدارت وصل کنی : 1.RX پایه 2 پورت سریال 2.TX پایه 3 پورت سریال 3.GND پایه 5 پورت سریال

ببین شما هر قطعه مداری(ماژول) بخوای به مدار دیگری متصل کنی در هر جایی باید هر 2 مدار تبدیل بشن به یک مدار و این مستلزم اینه که GND مدار ها به غیر از خطوط دیتا هم باید به هم متصل بشه.

موفق باشی
          خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

همه این کار ها رو کردم ولی بازم جواب نداد دیگه چه چیزی به ذهنتون می رسه بچه ها

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khatarat
              همه این کار ها رو کردم ولی بازم جواب نداد دیگه چه چیزی به ذهنتون می رسه بچه ها
              100% تو بستن مدار max مشکل داری
              خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

مدار max232 رو به شکل زیر ساختم به این تفاوت که از خازن های 10uf استفاده کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط khatarat
                  مدار max232 رو به شکل زیر ساختم به این تفاوت که از خازن های 10uf استفاده کردم
                  خسته نباشی

ظرفیت خازن ها باید 0.1 تا 1 میکرو باشه
                  اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام
                    خسته نباشی

ظرفیت خازن ها باید 0.1 تا 1 میکرو باشه
                    نه نیازی نیست من10 میکرو گذاشتم کار کرد توپ
                    من این PCB را میزارم کاملا تست شده هست (همین امروز تستش کردم)
                    http://www.4shared.com/file/195256094/f8058e28/MAX232.html
                    اینم عکس مدار:
                    http://www.ecapic.ir/image/ECA-100112093535.jpg
                    فرزندم در راه است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علیرضا کیانی
                      سلام

نه نیازی نیست من10 میکرو گذاشتم کار کرد توپ
                      من این PCB را میزارم کاملا تست شده هست (همین امروز تستش کردم)
                      http://www.4shared.com/file/195256094/f8058e28/MAX232.html
                      اینم عکس مدار:
                      http://www.ecapic.ir/image/ECA-100112093535.jpg
                      اینم دیتا شیت

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/M/A/X/2/MAX232.shtml
                      حالا اگه برخلاف اطلاعات شرکت سازنده تونستی جواب بگیرید دلیل بر توپ کار کردن مدار نیست

دیدگاه

سلام به همه دوستان

معمولا خازن max232 رو از 1 تا 22 میکرو فاراد انتخاب میکنند و در عمل هم جواب میده ( حداقل من تا حالا بیش از 100 بار با اون کار کردم )

ولی من فکر نمکنم مشکل دوستمون این باشه به نظر من باید مراحل زیر انجام بشه :

1) تست منبع تغذیه با ولتمتر و اینکه تمامی پایه ها ی ولتاژ هر قطعه دارای ولتاژ مناسب ذکر شده باشند
                        2) تست کلی و جزیی هر بخش از سخت افزار ( ترتیب پایه ها در میکرو و نحوه ی اتصال آنها به max232 ) و کابل مربوطه اتصال
                        3) در نظر داشتن اینکه ترکیب پایه از کامپیوتر به میکرو برعکس میباشد یعنی rx به tx و غیره اتصال زمین به یکدیگر
                        4) چک کردن برنامه میکرو در صورت امکان با سیمولاتور داخلی یا پروتوس و چک کردن برنامه کامپیوتر ( در هر برنامه پورت بعد از پیکربندی باید باز شود) در ضمن سرعت baud در هر دو طرف باید برابر باشه.

5) اگه بازم جواب نگرفتی بگو تا راهنمایی کنم البته تا اونجا که بتونم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X