اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمیی برای شروع به کار با plc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمیی برای شروع به کار با plc

سلام من به تازگی با plc شروع به کار کنم لطفا منو ر راهنمایی کنیذ که چه طور باید شروع کنم آیا با نرم اافزا ر های شبیه ساز کافیه یا حتما بایذ یک نمونه خریداری کنم نوع plc چی باشه مثلا زیمنس یا مدل دیگه

پاسخ : راهنمیی برای شروع به کار با plc

سلام

با شبیه ساز کار کنی خوبه البته داشتن یه PLC و کار کردن با اون خیلی عالی هست چون در عمل کار می کنی و برنامه ات قابل لس تر هست

اما خرید یه PLC اونم زیمنس خیلی گرون در میاد چون اگر قرار با STEP-7 کار کنید 3 سری موجود سری 200 که تا 1.5 میلیون تومن هزینه میبره سری 300 که تا 5 الی 6 میلیون تومن هزینه بر هست و سری 400 که بالای 15 میلیون تومن هزینه میبره

قیمت نرم افزار اورجینال زیمنس 1.5 میلیون تومن
    قیمت یه PC-Adaptor زیمنس 400 هزار تومن هست
    حتی یه نوار چسب برق مارک زیمنس 6 هزار تومن قیمت داره

اصلا به صرفه نیست که شما بخواهید این همه هزینه متحمل بشید برای خرید چون فقط یه CPU می خرید انواع ماژولها را در پیش رو دارید که هر کدوم برای کاری ساخته شده

برندهای معتبر همچون OMEON - Telemecanique - Allen bradley - moller و ... از قیمت های بالای برخوردار هستند حتی برندهای ساخت تایوان

تازه خود PLC تنها نیست که سنسورهای که قرار متصل بشه (انواع و اقسام مختلفی داره) HMI برای مانیتورنیگ موتورهای سه فاز و ... 1000 چیز دیگه

شما برای کار کردن عملی بهتر به مراکز فنی حرفه ای یا مراکز آزاد مرجع کنید
    هرکه خود را یک بار با اشکهایش شستشو دهد تا زنده است پاک و مقدس میماند

دیدگاه

سلام
      به نظر من اگر می خواهید plc کار کنید با plc زیمنس کار کنید و برای شروع با logo شروع کنید.نیازی نیست حتما plc رو خریداری کنید با خود نرم افزار logo َمی تونید برنامه تون رو شبیه سازی کنید.

دیدگاه

آقا این نرم افزار logo که میگی شبیه سازیم میکنه رو از کجا میشه دانلود کرد :read:
        { خلاف قوانین - حذف شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezara
          آقا این نرم افزار logo که میگی شبیه سازیم میکنه رو از کجا میشه دانلود کرد :read:
          سلام
          دوست عزیز می تونید از لینک زیر دانلود کنید:
          http://forum.iranled.com/showthread.php?tid=12946
          موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X