اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکروکنترلرهای dsPIC

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

میکروکنترلرهای dsPIC

سلام
    کسی با میکروکنترلرهای dsPIC کار کرده ؟ من دنبال یک کامپایلر قوی و کامل (بدون محدودیت) هستم.
    Amir Rahafrooz
    Graduate Research Assistant
    University of Denver
    Department of Electrical and Computer Engineering
    Denver, CO 80208
    amir.rahafrooz@ieee.org

پاسخ : میکروکنترلرهای dsPIC

سلام
    کامپایلر واسه dsPIC ، چند تایی هست . mikroC ، mikroPascal ، mikroBasic چند نمونه هست . البته نوع ساده نه . مخصوص dsPIC هم وجود داره .
    خود شرکت میکروچیپ هم کامپایلر mplab c30 رو معرفی کرده که انگاری PIC24 رو هم ساپورت می کنه . تو بخش نرم افزارها جستجو کن . پیداش می کنی .

به دلیل رعایت نکردن قوانین ، امضا ویرایش شد.

دیدگاه

سلام،

CCS کامپایلر خوبیه، من برای پروگرام کردن PIC های 8 بیتی ازش استفاده کردم ولی فکر می کنم برای dsPIC کامپایلر IAR مناسب تر باشه:

http://www.iar.com/p987/p987_eng.php

There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام،
        ممنون از جوابتون، چرا از mplab استفاده نمی کنید؟ من یک کتاب در مورد میکروکنترلرهای pic دارم (1200 صفحه) که با mplab کار کرده. می خوام بدونم کدوم کامپایلر قویتره و باگهای کمتری داره.
        Amir Rahafrooz
        Graduate Research Assistant
        University of Denver
        Department of Electrical and Computer Engineering
        Denver, CO 80208
        amir.rahafrooz@ieee.org

دیدگاه

سلام،

MPLAB همونطور که می دونید IDE رایگان Microchip برای PIC است. اگرچه MPLAM امکانات فوق العاده زیادی برای شبیه سازی و Debug کردن پروژه در اختیار برنامه نویس قرار میده اما کامپوننت کامپایلر C سری C24 و dsPIC جدیدا به اون اضافه شده و از لحاظ توابع درونی و موارد دیگه فکر می کنم فعلا کامپایلرهای بهتری وجود داشته باشه. اگر شما می خواهید اسمبلی بنویسید بهترین انتخاب همون MPLAB است، در غیر اینصورت برای ما که مجانی بودن کامپایلر مزیتی محسوب نمیشه بهتره از کامپایلرهای Commercial استفاده کنید. در اون حالت امکانات MPLAB رو هم خواهید داشت چون مثل AVR Studio، نرم افزارهای Third Party قابل Integrate شدن با MPLAB هستند.

موفق باشید.
          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X