اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در استفاده از اینتراپت بیرونی میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در استفاده از اینتراپت بیرونی میکرو

سلام به همه
    بنده برای شمارش پالسهای زنگ تلفن، خروجی آشکارساز رو که یه اپتو کوپلر هست به پایه یکی از اینتراپتهای atmega 8 دادم (int1)
    از اونجایی این آشکار ساز active low هست من مود falling رو برای میکرو در نظر گرفتم
    اما هر دفعه میکرو تعداد متفاوتی رو شمارش میکنه من حتی خروجی آشکارسازم رو pull up هم کردم اما فکر میکنم یه جای کار میلنگه که میکرو نمیتونه درست این پالسها رو بشمره
    لطفا کمکم کنید چه نکاتی رو باید در نظر بگیرم تا این مشکل برطرف بشه
    متشکرم.

پاسخ : مشکل در استفاده از اینتراپت بیرونی میکرو

سلام

اینطوری که شما گفتید زیر برنامه تون چندبار اجرا میشه وتعداد پالس های بیشتری نسبت به تعداد زنگ تلفن میشماره.
    شما بهتر یک wait 300 میلی ثانیه تو زیر برنامتون بزارید برای اینکه اون پاس زنگ عبور کنه و دوباره با اون پالس به زیر برنامه نپره .البته مقدار تاخیر باید با توجه به فرکانس زنگ بدست بیاد.

روش بعدی استفاده از خازن هستش من پیشنهاد نمی کنم.
    یا حق
    گسترده تر از هر چیز دل مومن است(امام علی (ع))
    [glow=red,2,300]R[/glow]
    [glow=green,2,300]G[/glow]
    [glow=blue,2,300]B[/glow]

دیدگاه

دوست عزیز برای اینکه بتونین درست از اینتراپت خارجی میکرو استفاده بکنین باید اول از منبعی که بعنوان منبع پالس استفاده میکنین اطمینان داشته باشید که پالسهای اضافی نداشته باشه، چون میکرو هر پالسی که از حالت 1 به 0 (تو کانفیگ شما) باشه و زمانی بیشتر از چند پالس ساعت میکرو داشته باشه رو بعنوان اینتراپت میگیره. حالا حتی ممکنه این پالسها نویزی از یه دستگاه جانبی باشه.
      دانلود بدون دردسر از راپیدشر و فور شرد و ...

دیدگاه

برای شمارش زنگ نمی خواد تعداد پالسها رو بشماری! بعد از اپتو رو به یه RC وصل کن. DC بعد از فیلتر از یه حدی که گذشت میتونه بگه که یه پاس زنگ اومده . شما باید با مقدار RC بازی کنی. اگه خواستی بگو مقادیر شو بگم بهت

دیدگاه

هر خط تلفن از یک زوج سیم با نام¬های Ring و Tip تشکیل شده است . در حالت عادی که خط مشغول نیست ، یک ولتاژ DC بین دو سیم وجود دارد و هیچ جریانی از آن نمی¬گذرد (یا جریانی با حداکثر 5 میکروآمپر از آن می¬گذرد) این ولتاژ به طور کلی در حدود 48 ولت می-باشد و بسته به عواملی از جمله استاندارد محلی مرکز مخابرات ، تغییر می¬کند. در حالت اشغال بودن خط ، ولتاژ خط به طور کلی بین 6 الی 15 ولت می¬باشد و جریانی بین 10 تا 65 میلی آمپر از خط کشیده می¬شود . سیگنال زنگ هم یک سیگنال AC با ولتاژ محلی Vrms 90 است که حدودا برابر با Vac 110 می¬باشد .

برای جدا کردن این سیگنال از سطح dc از یک خازن 1n استفاده میشود همچنین برای جلوگیری از پلاریته معکوس از دیود پل استفاده شده در زیر نمونه مدار آشکار ساز زنگ که به صورت عملی هم تست شده آورده شده :

فقط دقت کنید که خروجی Active High میاشد.

دیدگاه

از نظارت شما واقعا ممنونم
            با یه سری آزمون و خطا که رو مدارم انجام دادم متوجه شدم که دقیقا هنگام پالس زنگ که یه ثانیه طول میکشه این نویز خودش
            رو نشون میده
            نمیدونم این نویز از زمین مدارمه یا به قول یکی از دوستان از خود اپتوکپلر هستش
            متشکرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeid_ica
              برای شمارش زنگ نمی خواد تعداد پالسها رو بشماری! بعد از اپتو رو به یه RC وصل کن. DC بعد از فیلتر از یه حدی که گذشت میتونه بگه که یه پاس زنگ اومده . شما باید با مقدار RC بازی کنی. اگه خواستی بگو مقادیر شو بگم بهت

دوست عزیز ممنون میشمم اگه این مقدار R,C رو واسم بذاری
              یه سوال دیگه داشتم و اون اینه که مخابرات بین زنگ اول و دوم سیگنال دیتایی با فرمت FSK که حاویه شماره تلفن تماس گیرنده هست رو میفرسته
              آیا امکان داره که این سیگنال از فیلتر مدارم بگذره و باعث اختلال مذکور باشه ؟
              متشکرم.

دیدگاه

سلام مجدد

بالاخره با آزمون و خطای زیاد روی مدارم مشکلش رو حل کردم
                تو مدار آشکارساز زنگ تلفنم یه خازن صافی درست بعد از یه پل دیود قرار داشت
                از اونجاییکه ولتاژ یکسو شده در هنگام زنگ روی این خازن نزدیک به نود ولت هست
                واسه همین باید یه خازن با ولتاژ بالا انتخاب میکردم که بنده با گذاشتن یه خازن 16 ولت این مطلب رو نادیده گرفته بودم که باعث میشد موقع زنگ چندین اینتراپت به میکروم ارسال بشه
                باز هم از دوستانی که بنده رو راهنمایی کردم متشکرم
                همتون موفق باشید

دیدگاه

fileton ghabel download ni

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X