ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 34 از 37 نخست ... 2425262728293031323334353637 آخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 367
    2015/05/01
    4
    2

پاسخ : طراحي و ساخت اينورتر جوشكاري

باسلام وخسته نباشید کارتون عالیه می تونید مدارش بزارید
    2013/07/24
    اهل خوانسارم من ( اورشلیم ایران)
    252
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط سميراا

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام
    خوب بلاخره تموم شد همونطور هم كه قول دادم عكس يا تصويري ازش گرفتم و قرار دادم . جوشش هم بد نبود يعني بگم عالي بود .

سلام هیچ وقت تا به حال اینقدر نخندیده بودم دمت گرم آقا نقشه اینورتر رو بیخیال فقط بگو اون LCD رو چجوری تو اون همه میدون مغناطیسی با میکرو راه اندازی کردی ؟؟؟؟
    2009/10/13
    1,434
    88
    B2

سلام هیچ وقت تا به حال اینقدر نخندیده بودم دمت گرم آقا نقشه اینورتر رو بیخیال فقط بگو اون LCD رو چجوری تو اون همه میدون مغناطیسی با میکرو راه اندازی کردی ؟؟؟؟
    ایشون فوتوشاپشون قوی بوده تونسته این کار رو انجام بده
    2013/07/24
    اهل خوانسارم من ( اورشلیم ایران)
    252
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط B2

ایشون فوتوشاپشون قوی بوده تونسته این کار رو انجام بده
    جدا از خنده چرا باید یک تایپیک به این مهمی که میتونه اینقدرمفید باشه به این فزاحت کشیده بشه من اولش خندیدم ولی بعدش واقعا متاسف شدم اطلاعات در این تایپیک بسیار پراکنده هستش حتی من یه نقشه درست وحسابی که به نقشه های تجاری نزدیک باشه ندیدم چطور خارجی ها میتونند بسازند ولی ما نمیتونیم من خودم به شخصه خیلی دوست دارم یه دونه از این اینورتر ها رو بسازم ولی زندگی امونمو بریده واز لحاظ زمانی وقتشو ندارم شاید همین روزا یه نمونه با بردهای آماده که تو بازار هست رو مونتاژ کنم چون به قول پیکاسو هنرمند اون کسی نیست که یه اثر رو خلق میکنه هنر مند کسیه که عین اون اثر رو کپی میزنه به هر حال اینجا ایرانه قطعات نایابه یه هسته فریت میخوای گیرت نمیاد الکترونیک به درد آمریکا وچین میخوره که همه قطعات موجوده نه ایران ...... به امید موفقیت همه جوانان ایرانی
    ویرایش توسط SSTK : 2016/09/12 در ساعت 04:24
    2008/05/13
    اراک
    103
    4

متاسفم
    تقلب سراسر وجودمون رو گرفته
    2007/08/02
    1,326
    829

من جدا یک نمونه درست کردم و به نتایجی هم رسیدم
    فایل هاشو براتون آپلود میکنم . تقریبا میتونید جوش بدید . بیشتر از 80 آمپر نتونستم ازش بگیرم . از دوستانی که سوئیچینگ کار کردند خواهش میکنم مشکلات بگند
    اولین مشکلی که من داشتم بعد از چند خال جوش igbt میسوخت . با اینکه igbt ها 1200 ولت گزاشتم باز میسوخت به خاطر همین گزاشتمش کنار ولی دوباره کرمش افتاده که بسازم
    احتمال میدم گیت ها بد درایو شدند. توی شماتیک روی گیت یک زنر 18 ولتی هست . من معمولی گزاشتم .اشتباه اولم از این بود و باید از نوع فست میزاشتم . باید p6k18 میزاشتم
    برای محافظت از igbt فکر میکنم اگه یک دیود شاتکی که 100 ولت از ولتاژ igbt کمتر باشه بزارم بهتره
    دیگه چه کارهایی میشه کرد ؟؟؟
    سوال بعدیم اینه که از کجا بفهمیم فیدبک درست گرفته میشه
    بعدش گپ برای هسته چجوری حساب میکنند . معمولا چقدر باید باشه
    از کجا بفهمیم هسته به اشباع رفته
    از اونجایی که نمیشه روی این نقشه روسی زیاد حساب باز کرد تعداد دور سیم اولیه و ثانویه چقدر باید باشه . توی حالتی که ازش بار نمیکشم 60 ولت خروجی دارم
    هم با فرمول حساب کردم و هم یک نمونه مثل نقشه ترانس پیچیدم

فایل های شماتیک و pcb آپلود میکنم

ترانس ساخته شده توسط خودم

این هم برد اولیه که ساختم و یک سری مشکل داشت که توی فایل pcb و شماتیک که آپلود کردم بر طرف شده
    ویرایش توسط sepehr63 : 2018/01/29 در ساعت 01:19
    بر دوستان رفته چه افسوس میخوری
    ما هم مگر جواز اقامت گرفته ایم
    2017/07/08
    316
    206

اینکه یک تاپیک به فضاحت کشیده میشه دلایل زیادی میتونه داشته باشه .باید به طور کامل توی یه تاپیک مجزا بهش بپردازیم. اینجا جاش نیست. حالا بریم سر اصل مطلب.راه اندازی ال سی دی توی یک همچین فضایی کاملا راحت و ساده است . فتوشاپم نیاز نداره .در ضمن برای فتوشاپم باید یک تاپیک دیگه راه بندازیم تا بفهمیم اصلا چرا باید ذهن ما به سمت یه همچین دلایل مزخرفی کشیده بشه. خوب چرا ما نمیتونیم ال سی دی رو راه اندازی کنیم دلیلش اینه که بلد نیستیم. بد تر از همه اینه که نمیخوایم یاد بگیریم. ساده ترین کار ممکن حذف صورت مسئله و هذیان گویی های ذهنی است. فک میکنیم کابل فلت توی اینورتر نویز نمیگیره .نمیدونیم که باید میکرو چطور محافظت بشه. نمیدونیم طراحی بورد برای ال سی دی باید چه طور باشه و چطور های بسیار دیگر... اما در رابطه با طراحی بی عیب و نقص اینورتر جوشکاری باید بگم که طراحی یک دستگاه 200 آمپری با پایایی و دوام بالا کار مشکلی نیست. مشکل اصلی ریمارک بودن قطعات بازاره . اگرم بخواهید سوییچ های ارجینال و خازن های با کیفیت بالا استفاده کنید که بازار مصرف کشور ما کشش اونو نداره. شما با 350 هزار تومن در بازار حسن آباد میتونید یک اینورتر 200 آمپری با همه متعلقات بخرید.البته سالهای پیش قضیه خیلی فرق میکرد و خیلی ها فعالیت میکردن ولی از وقتی سر و کله چینیها پیدا شد دیگه ورق برگشت . در مورد سیستم تولید و بازار یابی چین هم یک تاپیک مجزا باید بزنیم که از نون شب واجب تره.
    2007/08/02
    1,326
    829

اگه اجازه بدید از اینجا دوباره تایپیک راه بندازیم .
    من هم مبتدی هستم در زمینه سوئیچینگ ولی میخوام مرحله به مرحله چیز هایی که یاد گرفتم از این به بعد توی این تایپیک بزارم به همراه شکل موج قسمت های مختلف
    برد من آماده هست از 10 ثانیه تا چند دقیقه کار کرده و جوش داده .
    ویرایش توسط sepehr63 : 2018/01/29 در ساعت 01:20
    بر دوستان رفته چه افسوس میخوری
    ما هم مگر جواز اقامت گرفته ایم
    2017/07/08
    316
    206

منم موافقم. ولی ببخشید حوصله ندارم این 35 صفحه رو بخونم. دوستانی که مطالعه کردن یه توضیح مختصر بدهند در مورد چه قسمتهایی بحث شده و کدوم قسمتها ناقصه
    2017/07/08
    316
    206

به نظر من با این شرایط بازار تجاری کشور تنها در یک صورت تولید اینورتر جوشکاری به صرفه است. اونم ساخت دستگاههای صنعتی کارخونه های اسکلت سازیه. البته با گارانتی و پشتیبانی و خدمات پس از فروش عالی. با این اینورتر های مزخرف چینی نمیشه رقابت کرد. نمونه های اروپایی این دستگاهها خیلی قیمت بالایی دارن. توان و قدرت و تنطیمات آرک و همه چیزشونم واقعیه. روی اینا میشه مانور داد.
صفحه 34 از 37 نخست ... 2425262728293031323334353637 آخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 367