اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وقفه برای پورت سریال نرم افزاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وقفه برای پورت سریال نرم افزاری

سلام دوستان عزیز
    من در روند یک پروژه به یه مشکل بر خوردم گفتم بیام ضمن عرض ادب به دوستان کمک بگیرم

ما تو پروژمون یک میکرو پروسسور 8515 داریم که میخوایم قسمت پورت سریال سخت افزاری رو با فعال کردن اینتراپت دریافت دیتا اطلاعاتی رو بخونیم به طوری که یک کاراکتر هم جا نمونه تو این قسمت مشکل ندارم ولی میمونه طرف دیگه که یک پورت سریال نرم افزاری تعریف کردم که به یک میکرو دیگه وصل میشه و اون یکی میکرو دیگه به برنامش دسترسی نداریم درواقع این 8515 ما یک مبدل دیتا هست که یک سری اطلاعات رو دریافت میکنه و به دستورات قابل فهم برای اون میکرو در میاره
    حالا ما از کامپیوتر تا اون میکرو مشکل ندارم ولی در قسمت دریافت از میکرو دوم و تبدیل اون به اطلاعات و دستورات قابل فهم برای برنامه کامپیوتر مشکل دارم درواقع نمیدونم چه جوری برای پورت سریال نرم افزاریم اینتراپت تعریف کنم در ضمن برناممو با بسکام نوشتم
    قبلا از راهنمایی دوستانم کمال تشکر رو دارم
    در کوی نیک نامان مارا گذر ندادن گر تو نمی پسندی تغییر ده به از آن

پاسخ : وقفه برای پورت سریال نرم افزاری

برای فهم بیشتر عکسشو اپلود کردم از سمت میکرو 3 تا کامپیوتر رو اشکال دارم

http://rapidshare.com/files/338929333/a.JPG | 18 KB
    در کوی نیک نامان مارا گذر ندادن گر تو نمی پسندی تغییر ده به از آن

دیدگاه

لینک خرابه

ولی بنظر میاد نشه پورت هایی که به صورت نرم افزاری سریال تعریف کردی رو وقفه دار کرد
      اما چند تا راه کوچیک میشه انجام داد
      1- زمانی که میکرو دومت داره اطلاعات می فرسته رو اگه بدونی می تونی توی اون زمان از کامپیوتر چیزی تبادل نکنی
      2- اگه از میکرو های مگا 64 یا 128 استفاده کنی دو تا پورت سریال دارن که روی هردو تا میشه وقفه پیاده کرد
      3- اگه تعداد میکرو ها زیاده بایستی یه جواریی به حالت شبکه اونا رو در بیاری که نمیدونم امکان دسترسی به برنامه های میکرو های دیگه برات وجود داره یا نه
      اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

سلام. دوستان نمیشه برای پورت سریال نرم افزاری (پورتی که خودمون بعنوان rx tx تعرف کردم) وقفه سریال فعال کرد؟ من تست کردم وقفه جواب نداد دوستانی که تجربه دارن نظرشونو بگن مرسی
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222 نمایش پست ها
          سلام. دوستان نمیشه برای پورت سریال نرم افزاری (پورتی که خودمون بعنوان rx tx تعرف کردم) وقفه سریال فعال کرد؟ من تست کردم وقفه جواب نداد دوستانی که تجربه دارن نظرشونو بگن مرسی
          سلام
          نبایدم بشه! سریال نرم افزاری و سخت افزاری کلا فرق دارن با هم! سریال سخت افزار یک واحد سخت افزاریه که مولد وقفه داره و توی ساختار پردازنده براش وقفه در نظر گرفته شده. اما سریال نرم افزاری که اینطوری نیست.
          جدیدترین ویرایش توسط hossein.m98; ۲۰:۱۵ ۱۳۹۸/۰۹/۲۶. دلیل: تصحیح اشتباه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X