اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

sim300d - رجیستر نشدن در شبکه؟ چرا؟

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

sim300d - رجیستر نشدن در شبکه؟ چرا؟

سلام دوستان
    من دو تا ماژول sim300d خریدم.
    بعد مونتاژ و دردسرهای مضاعف
    یکی از این ماژولها خیلی خوب کار میکنه
    رجیستر میشه
    اس ام اس میگیره میده زنگ میخوره و............

اما اون یکی کار نمیکنه
    مشکلش اینه که در شبکه رجیستر نمیشه.
    چون یک پایه داره به نام net این پایه وقتی ماژول روشن میشه سریع چشمک میزنه
    وقتی رجیستر شد در شبکه چشمک میزنه اما کند تر.
    سیم کارت ایرانسل و همراه اول گذاشتم جواب نداد. رجیستر نشد در شبکه یا به عبارتی شبکه را نشناخت
    مدار هر دو تاش هم کاملا یکسانه
    ماژولها را هم از یک خراب شده خریدم.
    به نظر شما مشکل چی میتونه باشه؟

ممکنه ماژول خراب باشه؟
    ممکنه ماژول در مخابرات رجیستر نشده باشه؟

پاسخ : sim300d - رجیستر نشدن در شبکه؟ چرا؟

میشه بپرسم چند خریدین و از کجا
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

50 تومان خریدم. با لوازم جانبی(آنتن و جای سیم کارت).
      حالا مشکل من این نبودا

دیدگاه

ولتاژ پایه SIM_VDD را کنترل کردم هیچوقت 2.8 ولت نمیشه. روی صفر ولت میمونه. مشکل از چیه؟
        البته وقتی سیم کارت هم نباشه روی صفر میمونه.
        اما توی اون یکی که مثل بچه آدما یک لحظه ولتاژ میره بالا اگر سیم کارت بود ولتاژ پایدار میمونه سرجاش
        اگر سیم کارت نبود ولتاژ صفر میشه
        کسی نیست این مشکل را بدونه بخاطر چی هستش؟

دیدگاه

سلام
          آقا ببخشید میدونم اینجا جاش نیست ولی میشه شماتیک و پی سی بی و ... رو بزارید تا ما هم راه بندازیم
          الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

میدونید قضیه چیه؟
            قضیه اینه که یک بار نشد من بیام اینجا سوال کنم و یکی بیاد جوابمو بده. :angry:
            هی سوال کردیمو کسی جواب نداد. تاپیک میره پایین اصلا کسی نگاهش هم نمیکنه . مجبور میشم خودم هی بیارمش بالا. اما بازم کسی جواب نمیده.
            نگید طرف زورش میادا اما خدایی اینطوری رسمشه؟
            من بخدا هیچ حرفی ندارم پی سی بی را بزارم اینجا. شماتیکش هم هیچ چیز خاصی نداره
            اتفاقا از اتفاق پی سی بی که کشیدم خوب هم در اومد :rolleyes: چون زیاد پروتل بلد نیستم
            اما خوب مشکل داره الان . کسی هم که یا بلد نیست یا اینکه .... یا اینکه ....
            نمیدونم. مشکل من را یکی حل کنه یه کمی دلم خوش بشه منم پی سی بی را میزارم.
            ولی شوخی کردم حرفی ندارم پی سی بی را بزارم . اما خدا وکیلی یکی بیاد کمک کنه مشکل من حل بشه

دیدگاه

اونجور که شما میگین احتمالا ماژولتون خرابه ولی شاید (البته بعیده ولی غیر ممکن نیست ) imei ماژولتون شما تو شبکه تعریف نشده باشه این sim 300 دستوری داره که imei رو از توش در بیارین بعد یه سر برین مخابرات ببینین رجیستر شده یا نه

دیدگاه

ولتاژ تغذیه Sim300 باید خوب رگوله شده باشه

اگه رایپل داشته باشه نمیتونه خودشو initial کنه

برای اینکه مطمئن بشی ماژول سالمه یا نه ورودی اون یکی رو که جواب گرفتی رو به ورودی های این خیلی تمیز لحیم کن بعد تست کن

میکروت رو هم یه بار عوض کن ببین درست میشه یا نه
                چون ممکنه delay های دو میکرو که بین دو تا دستور میفرستن با هم متفاوت باشه
                البته اگه دوتا میکرو باشه

دیدگاه

ممنونم از پاسخ هاتون. واقعا جای تشکر داره.
                  مسئله ای که هست اینه که یکی از بوردهام میکرو داره. اون یکی میکرو نداره
                  اون که میکرو داره مثل آدم کار میکنه اما اون یکی نه کار نمیکنه
                  درست مثل وقتی که سیم کارت اصلا توش نیست هی پایه net حالت چشمک زن داره و وارد شبکه نمیشه.
                  تمامی مداراتی که روی دو تا پی سی بی هست برای ماژول یکسانه هیچ تفاوتی نداره
                  چی کار کنم؟ ممکنه توی شبکه رجیستر نشده؟ منظورم مخابراته ایرانه؟ باید رجیسترش کنم؟ چه کار باید کرد؟ راه حل دیگری به ذهنتون میاد؟

دیدگاه

اره دیگه خوب معلومه
                    اگه بردت یکیه وبا یک ماژول جواب میده با اون یکی نه
                    خوب معلومه ماژولت مشکل داره
                    خوب 1.اگه مشکل از ریجیستر باشه یادمه ایفون هایی که از اون میاوردن اینجا کار نمی کرد مخابرات یه سایت داره imei رو میزدی بعد یک هفته کار میکرد
                    سایتشم پیدا کنم بهت میگم
                    2.اگه از ریجستر نباشه احتمالا ماژول خرابه و اگه فروشنده تضمین چیزی داره بگی

http://imei.mci.ir/
                    البته دفاتر امور مشترکین هم این کارو میکنن

خب اگه درست شد می تونی فقط شماتیک رو بزاری تا ماهم یکم با این ماژول کار کنیم
                    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

لطفا بگید از کجا تونستیدsim300D تهیه کنید؟ دوستان اگه آدرسی دارید لطفا بگید

دیدگاه

سلام
                        احتمال داره مشکل از آنتن هم باشه، اینم چک کن.
                        «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ‌ها را تغيير بده.»
                        آلبرت انشتين

دیدگاه

سلام
                          من با sim300cz این مشکلو داشتم. اگه دقت کرده باشین sim300cz هم سیمکارت های 6پین رو و هم 8 پین رو ساپورت میکنه. که اگه پایه SIM_PRESENCE رو زمین نمیکردم توی شبکه رجیستر نمیشد. در ضمن ماژول های sincom عمدتاً در زمان رجیستر شدن جریان زیادی میخوان. مطمئن شو که این جریان تامین میشه.

موفق باشی.
                          تشکر لازم نیست!

دیدگاه

سلام
                            ببخشید می پرسم مشکلتون حل شد چون من هم دقیقا مشکلی مثل مال شمارو دارم ولی قبلا ماژولم از همون جایی که خریده بودم تست کردم و سالم بود .اگه لطف کنید و بگید چطوری مشکلتون حل کردیدی ممنون میشم.

دیدگاه

کل سایتو گشتم یه شماتیک ساده نبود . دوستان لطف کنید یه شماتیک ساده قرار بدید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X