اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی اتصال کیبوردps2 به fpga از نوع spartan-II

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی اتصال کیبوردps2 به fpga از نوع spartan-II

سلام خدمت همه اساتید عزیز
    من می خوام یک کیبورد ps2 را به برد آموزشی spartan-II وصل کنم و از کیبورددو عدد به صورت مبنای 16 بگیرم و بر روی یک باس قرار بدم.
    مشکل من اینه که کیبورد و خطوط ارتباطی /ان با ولتاژ 5 ولت کار میکنه ولی fpga با ولتاژ 3.3.
    چه جوری باید اینا رو به هم وصل بکنم که fpga نسوزه؟
    مدل fpga
    xc2s200-pq208
    لطفا سریعا راهنمایی کنید.

پاسخ : چگونگی اتصال کیبوردps2 به fpga از نوع spartan-II

سلام
    کار جالبیه اما شما اول باید طرز کار پروتکل ps2 رو با جزییاتش یاد بگیری .من فعلا روی پروتکل spi کار میکنم
    اما چون fpga دارای ماژول آماده نیست باید کاملا خودت برنامه درست پروتکل رو بنویسی. یک راه دیگه هم شاید باشه
    و اون استفاده از کد های آماده یا core generator هست. در مورد اتصال 5 ولت به 3.3 تا جاییکه میدونم چند تا کار میشه کرد
    یا اینکه یه آیسی تبدیل پیدا کنی که البته شاید همچین چیزی نباشه اما میتونی از دیتا شیت مقدار مصرف جریان fpga رو ببینی
    و با یه مقاومت مناسب ولتاژ رو کاهش بدی.یا استفاده از دیود و مقاومت. البته این موارد در مورد پروتکل ps2 و غیره فعلا
    به ذهن من رسید .شاید کسی دیگری نظر بهتری داشته باشه. :rolleyes:

دیدگاه

سلام
      کاری که شما باید انجام بدین نوشتن برنامه ای است که کد صفحه کلید را که به اسکن کد معروف است رو بخونه و دیکد کنه پس از آن با نوشتن مثلا دستور switch case میتونی اون کاری رو که میخوای انجام بدی. کار اصلی شما نوشتن برنامه اسکن کد است که اگه بخوای من کد اون رو برات میذارم.

دیدگاه

تا لون جایی که من می دونم کیبرد با ولتاژ 3.3 هم کار می کنه
        ^^^^^^^^^^^^^
        خواستن توانستن است

^^^^^^^^^^^^^

دیدگاه

نوشته اصلی توسط salimi20100
          سلام
          کاری که شما باید انجام بدین نوشتن برنامه ای است که کد صفحه کلید را که به اسکن کد معروف است رو بخونه و دیکد کنه پس از آن با نوشتن مثلا دستور switch case میتونی اون کاری رو که میخوای انجام بدی. کار اصلی شما نوشتن برنامه اسکن کد است که اگه بخوای من کد اون رو برات میذارم.
          میشه برای منم بزارین!! ممنمون میشم :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X