اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد ساخت یک مدار که ممکنه به یک اختراع منجر بشه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد ساخت یک مدار که ممکنه به یک اختراع منجر بشه

سلام
    من ارازلی هستم از استان گلستان میخواستم بدونم که کدامیک از شما دوستان میتونید در مورد
    ساخت یک مدار که با فشار دادن شستی می شه دوتا آرمیچر رو به حر کت در بیاره وتا مدتی قابل
    تنظیم ادامه پیدا کنه وبعد از مدتی چرخشش معکوس بشه مثل همین اسکنر که خودش میره اونور کاغذ میاد اینو کاغذ[tt][/tt]:eek:
    راستش آشنایی من با مدارات آنالوگ تا حدی که میتونم یه ربات مسیر یاب آنالوگ رو با نقشه هم کیت
    وهم اسمبلش رو انجام بدم خلاصه بگم که آشنایی من تا حد محدودیه :rolleyes:

پاسخ : کمک در مورد ساخت یک مدار که ممکنه به یک اختراع منجر بشه

راستش من که درست نفهمیدم چی لازم دارید. ولی اگه میخواهید با فشار دکمه موتور به حرکت در بیاد و بعد از مدتی دورش معکوس بشه و بر گرده سر جاش 2 راه دارید:
    1 - استفاده از میکروکنتورولر و استپر موتور و نوشتن برنامه ای که این کار رو انجام بده.
    2 - استفاده از یک موتور DC و 2 تا میکروسوئیچ در ابتدا و انتهای مسیر.
    در اسکنر معمولاً از استپر موتور استفاده میشه
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

آره منظورم همین بود ولی منکه نفهمیدم چه جوری بسازم هر کدوم از راهها که راحت تر و کم هزینه تره بهتره اگه لطف کنید
      منت سر ما بگزارید وطرز ساختش یا مدار چاپی رو بزارید بسیار بسیار ممنون میشم oo:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        من یه بردی طراحی کردم که خرجش از طراحی با میکرو کنترولر کمتر میشه ولی بردش دورو هست اگه میتونی برد دورو بزنی نقشرو برات بذارم.

دیدگاه

سلام
          راستش من نمی دونم چطوری برد دورو بسازم اگه راحته و میتونی برام بزار البته طرز ساختنش رو با مدار چاپی وقطعات مورد نیاز رو برام بزار

بازم اگه اگه اگه زحمتی نیست میتونی برام پروتئوس برام بزار چون هربار که میخوام دانلود کنم پارت 4خرابه

دیدگاه

سلام
            برای کنترل موتور DC می تونی از تراشه ی TLE5206 و یه میکرو مثل ATmega48 استفاده کنی.
            برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
            http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

سلام
              بابا من که نمیدونم توچی میگی :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: لطفا یکم ابتدایی تر بنویس درضمن مدار چاپیش نه اینکه از چه ترانزیستوری استفاده کنم :NO: :surprised:

دیدگاه

میخوای از موتور dc استفاده کنی یا از STEP MOTOR ؟
                اگر از DC MOTOR میخوای استفاده کنی با میکرو AVR و یک آیسی درایور L298 راحت میتونی استفاده کنی من ساختم.
                اگر از STEP MOTOR که این هم با میکرو AVR و بافر ULN2003 راحت میشه ساخت.
                در هر دو صورت برای انتهای مسیر یک میکرو سوییچ بزار و به محض رسیدن به انتهای مسیر جهت حرکت رو عوض میکنی.
                برنامش مثل آب خوردنه من همشو نوشتم.
                ولی حالا شما چی میخوای؟
                تا کی نیازش داری؟

دیدگاه

هر کدوم که آسونتره همونو بزار میشه نقشش رو تو یه نرم افزار بالینک دانلود خود نرم افزار بزاری
                  ممنون
                  بایییییییییییییییی :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

با استپ موتور میزارم چون سرعتش هم قابل کنترل تر هست و برنامش هم خیلی ساده تر که برای شما به راحتی قابل فهم باشه.
                    در حال طراحی ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X