اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لطفا کمک فنی کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لطفا کمک فنی کنید

سلام
    یک سوال حیاتی دارم که تقریبن کسی جوابشو بمن گفته اما برای اطمینان نظر شما رو هم میخواستم
    عکس زیر یک طیف فرکانسی که همونطور که معلومه همنو فرکانسی از صفر تا 10000 هرتز توش هست . دامنهاشون هم بصورت کم رنگ و پرنگه (یعنی پرنگ دامنه بلند و کم رنگ دامنه کم)- سوال من اینه اگه این طیف فرکانسیرو به یک مدار vco فرکانس به ولتاژ بدیم چی حاصل میشه یعنی مدار کدوم فرکانسو به ولتاژ تبدیل میکنه
    وقتی تو بدنیا میای همه میخندنو تو گریه میکنی پس طوری زندگی کن که وقتی از این دنیا میری تو بخندیو همه گریه کنند.

پاسخ : لطفا کمک فنی کنید

اولا که VCO فرکانس تولید می کنه نه ولتاژ . ثانیا اگه منظورتون آشکارکننده فرکانس توسط PLL هست یک ولتاز متغیر خواهید داشت.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آرش فیروزی
      اولا که VCO فرکانس تولید می کنه نه ولتاژ . ثانیا اگه منظورتون آشکارکننده فرکانس توسط PLL هست یک ولتاز متغیر خواهید داشت.
      خداروشکر بلاخره یکی پیدا شد که مدرک مخابرات داشته باشه . ممنون از پاسخت اما من قبلا پرسیده بودم از دوستان گفته بودن مدار vco هم ولتاژو به فرکانس تبدیل میکنه هم برعکسشو البته شاید شما که درس مخابراتو خوندید بیشتر اطلاع داشته باشید و درست بگین . حالا این مدار PLL چیهست و بر چه مبنایی و کدوم فرکانس رو از این طیف فرکانسی به ولتاژ تبدیل میکنه البته این فقط یک سوالمه و سوالات زیادی دارم که بعدن ازتون خواهم پرسید فعلا این سوال برام از همه مهمتره ممنون........ :biggrin:
      وقتی تو بدنیا میای همه میخندنو تو گریه میکنی پس طوری زندگی کن که وقتی از این دنیا میری تو بخندیو همه گریه کنند.

دیدگاه

سلام
        این بستگی به سرعت اوسیلاتور داخلی pll داره!

دیدگاه

دوست عزیز VCO یعنی اسیلاتور کنترل شده با ولتاژ. یکی از چیزایی که برحسب اختلاف فاز یا فرکانس ولتاژ تو خروجیش ایجاد میکنه اسمش PD هست،یعنی دیتکتوره فاز. این عکس چیه؟
          Gracias A La Vida
          [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
          http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
          زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid_safari
            سلام
            این بستگی به سرعت اوسیلاتور داخلی pll داره!

ممنون میشه بگین بر اساس چه فرمولی میشه اوسیلاتور داخلی پی ال ال رو بر طبق فرکانس ورودی تغیین کرد

دیدگاه

در هر مدل pll یک جور اسیلاتور تنظیم میشه.بعضی ها با کریستال و بعضی مدل ها نرم افزاری با میکرو کنترل میشن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X