اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ کردن باطری 12 ولت خشک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ کردن باطری 12 ولت خشک

سلام
    یه باطری 12 ولت خشک دارم که مثل اینکه خالی شده چون 5 ولت نشون میده وجریان کمی هم میده

چه جوری شارژش کنم ؟

پاسخ : شارژ کردن باطری 12 ولت خشک

سلام
    این باتری را برای چه استفاده می کنی؟
    در صورت عادی(داشتن شارژ کامل) چند ولت و چند آمپر است ؟(می تونی برای این کار یک مصرف کننده را به آن متصل و در حالی که مصرف کننده در حال فعالیت است ولت و آمپر را اندازه بگیرید)
    امپدانس مصرف کننده ای؟
    امپدانس منبع؟
    با تشکر از توجه خوانندگان عزیز

البته می توانید از این آدرس هم برای راهنمایی بیشتر استفاده کنید.

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=32779.0

ساده ترین راه این هست که نخست مطمعن شوید که منبع شما قابل شارژ است و اگر منبع(باتری) از شدت جریان زیادی برخوردار نیست، یک آداپتور سیزده تا چهارده ولت آماده کرده و جریان و لتاژ آداپتور را یک سو کنید(نیم موج یا تمام موج)،آنگاه با یک دیود مثبت(آنود) این یک سوساز را به مثبت باتری متصل کنید و همچنین منفی(کاتود) یک سوساز را به منفی باتری.آنگاه باتری شارژ خواهد شد.مدّت زمان لازم برای شارژ هم بستگی دارد به اینکه باتری شما دارای چه میزان فضای ذخیره بار است و ولتاژ جریانی که با آن عمل شارژ باتری را انجام می دهید چقدر است.این فضای ذخیره بار هم بستگی درد به صفحات باتری و دی الکتریک باتری شما.
    شکر که این سرا را دست بشر نداد
    ورنه بجز خرابی دست بشر ندارد

شکر که دست من را،دست قلم زدن نسیت
    ورنه بجز تباهی دست ترم ندارد

دیدگاه

با سلام
      راستش همین کار رو دیروز کردم ولی یه روز کامل طول کشید تا دوباره ولتاژش از 5 ولت به 12 برسه ( البته یه مقاومت 200 اهم هم سری کردم با دیود )

باطری مکن 1.2 آمپر هستش

دیدگاه

ببخشید که تا حالا وقت نکردم به اینجا سر بزنم و پاسختان را بدهم.پس اگر اینقدر زمان می برد و آمپر شما هم بالا است باید از ولتاژی تقریباً برابر ولتاژ باتری خود در هنگام پر بودن شارژ(تقریباً یک ولت بیشتر باشد) و جریانی کمتر از جریان باتری خود استفاده کنید.این باتری احتمالاً زمان زیادی برای شارژ لازم دارد.اما برای زود شارژ شدنش تلاش نکن. زیرا باتری شما نیم سوز خواهد شد.اگر از یک متخصص در آزمایش نوع باتری کمک بگیرید هم بهتر است.من هیچ وقت سر راست راهنمایی نمی کنم.باید به دنبال علم بدوی.وگرنه علمت کپی پیست خواهد شد
        شکر که این سرا را دست بشر نداد
        ورنه بجز خرابی دست بشر ندارد

شکر که دست من را،دست قلم زدن نسیت
        ورنه بجز تباهی دست ترم ندارد

دیدگاه

سلام
          دوست عزیز اگه هنوز مشکلتان حل نشده اطلاع بدید تا یک مدار شارژر اتوماتیک براتون بفرستم
          طرح فیبر و لیست قطعات
          موفق باشید
          کانون الکترونیک
          www.kanounco.com

دیدگاه

سلام
            نوع باتری را مشخص کنید.(سربی-اسیدی ، نیکل کادمیوم ، لیتیوم - یون)چون الگوریتم شارژ هر نوع باتری متفاوته.

دیدگاه

اگر باتری این ضبط ها و چراغ های شارژی هست به راحتی میتونید شارژش کنید
              چون اینها آب باتریشون تموم میشه کافیه درپوش رو برداری و باسرنگ آب باتری بریزی و بعد با یه آداپتور 1 آمپر اون رو 3 ساعت شارژ کنی

دیدگاه

سلام

از این باطری های سیاه مکعبی شکل ( فکر کنم خشک میگن )
                1.2 امپر ساعت 12 ولت

دیدگاه

سلام
                  فکر کنم باتری شما SLA یا همان سربی اسیدی خودمان باشه. شما با یک ولتاژ14.5 ولتی وجریان 200mA شارژش کن.به هیچ عنوان جریان را بیشتر نکن چون که عمر باتری شما کم می شه.

دیدگاه

میخام مدار اتوماتیک باشه !!

راستی اگه دستی باشه باید ولتاژ رو اندازه بگیرم و جریان رو قطع کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliagha1382
                      سلام
                      فکر کنم باتری شما SLA یا همان سربی اسیدی خودمان باشه. شما با یک ولتاژ14.5 ولتی وجریان 200mA شارژش کن.به هیچ عنوان جریان را بیشتر نکن چون که عمر باتری شما کم می شه.
                      تمامی باتری ها اعم از خشک، اسیدی، نیکل..... رو به راحتی میشه به این طریق شارژ کرد که یک مقاومت 10 اهم وات بالا رو با باتری سری کنید و اونو به منبع تغذیه وصل کنید. یادتون باشه ولتاژ منبع تغذیه باید %10 از ولتاژ باتری بیشتر باشه. مدت زمان شاژ کامل هم رو به این طریق حساب کنید.
                      توان باتری بخش بر توان خروجی منبع!!!! عدد بدست اومده میشه مدت زمان شارژ کامل به ساعت. به همین راحتی :nerd:

دیدگاه

سلام
                        توان باتری!!!!!!!!!!! یعنی چه؟ پناه بر خدا!!!!!1 :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:
                        الگوریتم شارژ هر نوع باتری اعم از سربی - اسیدی و لیتیومی ونیکل کادمیومی متفاوت از همدیگه هست .نکنه باتری لیتیوم-یون را به این طریق شارژ کنید وگرنه باتری تق تاق توق شترق بومب!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliagha1382
                          سلام
                          توان باتری!!!!!!!!!!! یعنی چه؟ پناه بر خدا!!!!!1 :surprised: :surprised: :surprised: :surprised: :surprised:
                          الگوریتم شارژ هر نوع باتری اعم از سربی - اسیدی و لیتیومی ونیکل کادمیومی متفاوت از همدیگه هست .نکنه باتری لیتیوم-یون را به این طریق شارژ کنید وگرنه باتری تق تاق توق شترق بومب!!!
                          این روش شارژ کردن یک روش عمومی برای همه ی باتری های زیر 12 ولت با اطمینان بالا هست و البته زمان شارژ بیشتر!!! توان باتری رو هم از این روش حساب میکنن: آمپر ساعت باتری* ولتاژ باتری....... به همین راحتی

دیدگاه

حتما تریکیدن باطری لیتیوم رو ندیدی امریکا از این بیشتر از بمب هسته ای می ترسه :agree: :eek: :biggrin: :NO: شما یه زحمت بکش یه باطری 3.7 مبایلو بزن به 5 ولت ببین چی میشه اتاقت میترکه :eek:
                            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                              حتما تریکیدن باطری لیتیوم رو ندیدی امریکا از این بیشتر از بمب هسته ای می ترسه :agree: :eek: :biggrin: :NO: شما یه زحمت بکش یه باطری 3.7 مبایلو بزن به 5 ولت ببین چی میشه اتاقت میترکه :eek:
                              منم همیشه باطری موبایلو همینطوری میزنم برای شارژ باطری چینی نوکیا و سونی اریکسون با ولتاژ 5 و جریان 400 میلی اما تابحال مشکلی پیش نیومده.!!!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X