اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

5 ولت 40 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

5 ولت 40 آمپر

سلام

من یه مدار منبع تغذیه 5 ولت 40آمپر می خوام. ممنون میشم راهنمایی کنید

پاسخ : 5 ولت 40 آمپر

خب اول یک ترانس خوب می خوای. دوستان قدرتی بهتر می تونن محاسبه کنن.
    دلا یاران سه قسمند ار بدانی
    زبانی اند و نانی اند و جانی
    به نانی نان بده از در برانش
    محبت کن به یاران زبانی
    و لیکن یار جانی را به دست آر
    به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

نمیتونی ولتاژتو بلا تر ببری که جریان پایین تری لازمت بشه ؟ ( میتونی بگی برای چه کاری میخوای ؟ )
      آخه ترانس حجم زیادی میگیره و سوئیچینگ هم طراحی سخت . و از نظر قیمتی هم که جفتشون گرون در میان.
      A-Hosseini

دیدگاه

حقیقتش برای یه تابلو روان می خوام که 2048 تا LED داره. ولتاژ مورد نیاز برد کنترلش 5 ولت هست. البته در مورد جریان شاید اشتباه کرده باشم.
        من اینجوری حساب کردم: هر LED 20 میلی آمپر جریان بکشه که می شه حدود 41 آمپر به علاوه جریان مورد نیاز برای مدار کنترل.
        البته می دونم که امکان روشن شدن همه LEDها با هم کمه

اگه دوستان نظری دارن بگن

دیدگاه

چی .... 40 آمپر ؟؟؟؟!!!
          مگه شما نحوه ی بستن ال ای دی هاتون به صورت ماتریسی نیست؟ مگه ال ای دی ها رو رفرش نمی کنین؟
          اگر از جاروب سطری استفاده می کنین تعداد ال ای دی های رو که در طول گزاشتین و اگر از جاروب ستونی استفاده می کنین تعداد ال ای دی هایی که در عرض استفاده کردین رو بگین تا بگم که به چقدر جریان نیاز دارین
          مطمئنا کمتر از 40 آمپر میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidff
            حقیقتش برای یه تابلو روان می خوام که 2048 تا LED داره. ولتاژ مورد نیاز برد کنترلش 5 ولت هست. البته در مورد جریان شاید اشتباه کرده باشم.
            من اینجوری حساب کردم: هر LED 20 میلی آمپر جریان بکشه که می شه حدود 41 آمپر به علاوه جریان مورد نیاز برای مدار کنترل.
            البته می دونم که امکان روشن شدن همه LEDها با هم کمه

اگه دوستان نظری دارن بگن
            من فک کنم یه پاور کامپیوتر جواب کارتو بده.( هم سوئیچینگ ، هم ارزون )
            A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armstk
              چی .... 40 آمپر ؟؟؟؟!!!
              مگه شما نحوه ی بستن ال ای دی هاتون به صورت ماتریسی نیست؟ مگه ال ای دی ها رو رفرش نمی کنین؟
              اگر از جاروب سطری استفاده می کنین تعداد ال ای دی های رو که در طول گزاشتین و اگر از جاروب ستونی استفاده می کنین تعداد ال ای دی هایی که در عرض استفاده کردین رو بگین تا بگم که به چقدر جریان نیاز دارین
              مطمئنا کمتر از 40 آمپر میشه
              LEDها به صورت ماتریسی بسته شده اند. حقیقتش مدار رو به صورت آماده خریدم و دارم مونتاژ می کنم. یه برد درایور سطر داره و یه برد درایور ستون. تابلو 16*64 هست ولی به صورت 2 طرفه یعنی 2تا 16*64تا LED

دیدگاه

دوست عزیز با 40 آمپر میتونی جوش کاری بکنی
                برای تابلو روانهای ماتریسی 2 آمپر هم زیاده
                پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

من متوجه نمی شم. بالاخره تو این تابلوها امکان داره که همه LEDها با هم روشن بشن. خوب اگه بخواهیم حداکثر نور رو از این LEDها بگیریم جریان هر LED باید 20 میلی آمپر باشه.
                  خوب حالا چجوری 2 آمپر می تونه جواب بده؟
                  اگه می شه راهنمایی کنید.

دیدگاه

این سوال شما نشون میده زیاد از طرز کار تابلو روان سر در نمیاری
                    در تابلو های ماتریسی با اسکن سطری نهایتا به تعداد ال ای دی های یک سطر و در اسکن طولی نهایتا به تعداد ال ای دی های یک ستون با هم روشن میشوند
                    اینی که شما می بینید همه ال ای دی ها با هم روشن میشوند مربوط به خطای دیده(چون سرعت اسکن خیلی بالاست)
                    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

ممنون از بابت راهنماییت. آخه رشته تحصیلی من مکانیک بوده نه الکترونیک. اما به برق و الکترونیک هم علاقه مند هستم.

حالا با این حساب فکر کنم یه منبع تغذیه 5 ولت 5 آمپر برای کار من کافیه. چیزی سراغ دارید؟

دیدگاه

دوست عزیز من توی پست اول که جواب شما رو دادم
                        یک ترانس معمولی 2 آمپر و رگولاتور قوی با هیت سینگ مناسب (شاید هم دو رگولاتور) برای کار شما کافیه

دیدگاه

من تا حدودی تابلو روان کار کردم،شما از پاور کامپیوتر استفاده کن
                          شما میتونی جریان خوبی ازش بکشی :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X