اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور برای اندازه گیری نیروی کششی ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور برای اندازه گیری نیروی کششی ؟؟؟

با سلام خدمت دوستان

من می خواهم نیروی کششی حاصل از کشیدن شده شدن یک محور داخل یک بوبین را بدست آورم.
    خیلی دنبال سنسور یا روشی که این نیروی کششی را اندازه بگیرد گشتم ، به شرکت های زیادی هم مراجعه کردم ولی چیز دندان گیری حاصل نشد
    در پایین یک سری توضیحات خدمتتان ارائه می کنم شاید شما نیز ایده ای داشته باشید
    با تشکر

در شکل زیر یک سلونوئید رفت و برگشت در دو حالت خاموش و روشن نشان داده شده است.

همان طور که در شکل نشان داده شده است این سلونوئید یک محور دارد که به اندازه 40 میلی متر در خارج از بوبین قرار دارد.
    حال اگر سلونوئید را به ولتاژ 24VDC وصل کنیم این محور به داخل سلونوئید کشیده خواهد شد. یعنی محور به اندازه 40 میلی متر جا به جا خواهد شد.
    هدف ما اندازه گیری مقدار نیروی کششی است که محور در راستای x ایجاد می کند.
    همزمان با اندازه گیری این نیروی کششی ، میزان جا به جایی محور نیز اندازه گیری خواهد شد تا یک نمودار نیرو بر حسب جا به جایی بصورت زیر بدست آید.

برای بدست آوردن این نمودار باید به چند نکته در مورد سنسورها توجه کرد.
    برای اینکه نمودار حاصله دقت لازم را داشته باشد ، حداقل باید 20 نقطه اندازه گیری داشته باشیم
    یعنی در هر 20 نقطه مقدار جا به جایی و مقدار نیروی کششی مشخص باشد تا با وصل کردن این نقاط به یکدیگر نمودار فوق حاصل شود.
    چون مدت زمانی که طول می کشد تا محور به طور کامل درون سلونوئید قرار گیرد حدود 200 میلی ثانیه می باشد.
    یعنی محور بطور متوسط هر 50 میلی ثانیه به اندازه 10 mm به داخل سلونوئید کشیده می شود.
    بنابراین سنسورهایی که برای اندازه گیری مقدار جا به جایی و نیروی کششی محور لازم می باشند
    باید زمان پاسخ دهی کمتر از 10 میلی ثانیه داشته باشند تا بتوان نمودار فوق را بدست آورد.
    یعنی در هر 2 mm جا به جایی ، سنسور مقدار نیروی کششی را اندازه گرفته و به ما خروجی دهد.
    دومین نکته میزان دقت یا رزولوشن سنسورها بخصوص سنسور نیروی کششی می باشد.
    این سنسور باید قادر باشد مقدار نیروی کششی در بازه 4.3 کیلوگرم تا 10 کیلوگرم را با دقت حداقل 0.5 کیلوگرم اندازه بگیرد
    تا بتوان نمودار فوق را بدست آورد. جدول زیر مقدار نیرو بر حسب واحد های مختلف را نشان می دهد.

حال با توضیحات فوق سنسور یا روش اندازه گیری پیشنهادی شما چیست ؟

تشکر مجدد :smile:
    از ماست که بر ماست !
لطفا صبر کنید...
X