اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خوندن 1 منطقی از پورت سریال کامپیوتر و قرار دادن زمان و تاریخ رسیدن در دیتابیس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

خوندن 1 منطقی از پورت سریال کامپیوتر و قرار دادن زمان و تاریخ رسیدن در دیتابیس

سلام
    با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی
    بنده در یک زمان خاص به txd از پورت سریال میکرو فرمان یک شدن میدم.
    میخوام این یک رو بوسیله max232 به پورت سریال کامپیوتر بدم.
    و توسط هر زبان ویژوالی که شما دوستان عزیز مشخص می کنید چه زبانی :agree: این یک رو گرفته و تاریخ و ساعت رسیدن این یک روی پورت سریال رو از ویندوز در آورده و درون یک دیتا بیس که دارای ظرفیت بالایی از لحاظ تعداد ذخیره هست ذخیره کنم.
    در کل این یک مربوط به اینه که با خط تلفن ما تماس گرفته شده. ( که البته 16 خطه و با تکنیک هایی که گفتن اون تو این تاپیک جایز نیست ) حالا مخام یک آمار روزانه از این تماس ها رو روی کامپیوتر و در همون دیتا بیس داشته باشم.
    من در برنامه نویسی کامپیوتر هم تعطیل تعطیلم ها :applause:
    البته مباحث آنالوگ فعلا" مد نظرم نیست اگه ممکنه در برنامه نویسی کمکم بفرمایید.
    در ضمن baud rate رو هم روی 1200bps تنظیم نموده ام.
    با سپاس
    :nerd:
    مولای من
    نخواهمت که بگریی ولی به گریه دعا کن که وقت رفتن ایام انتظار بیاید

یا رب الحسین بحق الحسین اشف صدر الحسین بظهورالحجه

پاسخ : خوندن 1 منطقی از پورت سریال کامپیوتر و قرار دادن زمان و تاریخ رسیدن در دیتابیس

سلام
    دوستی نیست پاسخ بده ؟
    :nerd:
    مولای من

دیدگاه

پاسخ : خوندن 1 منطقی از پورت سریال کامپیوتر و قرار دادن زمان و تاریخ رسیدن در دی

سلام دوست عزیز
      شما نمیتونین فقط بایک کردن پین TXD به کامپیوتر چیزی ارسال کنید.(AFAIK) حداقل باید یه بایت بصورت سریال ارسال کنید تا کامپیوتر بتونه کاری انجام بده.
      میتونین مثلاً بایت 01 رو ارسال کنید. و در طرف کامپیوتر هم اینجوری بنویسید:

Private Sub Form_Load()
      MSComm1.CommPort = 1
      MSComm1.Settings = "1200,N,8,1"
      MSComm1.PortOpen = True
      End Sub

Private Sub MSComm1_OnComm()
      text1.Text = Date & " - " & Time

End Sub

در مورد دیتابیس هم خودتون براحتی میتونید مطالب زیادی پیدا کنید.

دیدگاه

پاسخ : خوندن 1 منطقی از پورت سریال کامپیوتر و قرار دادن زمان و تاریخ رسیدن در دیتابیس

سلام
        ممنون از پاسختون
        ممکنه در مورد بایت که گفتین بیشتر توضیح بدین.و اون چیزی که تو پرانتز نوشتین AFAIK یعنی چه ؟
        یعنی 01 رو بفرستم به ازای txd=1و rxd=0 ؟ یا چیزه دیگه ؟
        مولای من

دیدگاه

پاسخ : خوندن 1 منطقی از پورت سریال کامپیوتر و قرار دادن زمان و تاریخ رسیدن در دی

نوشته اصلی توسط صادق ساعی اصفهانی
          سلام
          ممنون از پاسختون
          ممکنه در مورد بایت که گفتین بیشتر توضیح بدین.و اون چیزی که تو پرانتز نوشتین AFAIK یعنی چه ؟
          یعنی 01 رو بفرستم به ازای txd=1و rxd=0 ؟ یا چیزه دیگه ؟
          سلام مجدد
          ببینید پورت سریال همونطور که از اسمش معلومه بیت ها رو پشت سر هم بصورت سریال از طریق همون پین TXD میفرسته. منظورم از 01 یه بایته (در مبنای هگزادسیمال نوشتم. یعنی 00000001 باینری)
          وقتی میگم یک بایت بفرستید یعنی توی همون میکروکنترلرتون که نمیدونم چیه برنامه ای بنویسید که یه بایت رو بفرسته.(برای این منظور از بخش میکروکنترلر مربوطه سوال کنید)
          (AFAIK یه اصطلاح اینترنتی مخفف As far as i know هست بمعنی "تا اونجایی که من میدونم&quot

دیدگاه

سلام و تشکر
            ببینید میکرو دارای چندین پورته و هر پورتی در سری mega 8 بیتی است.
            و ما فرمان خروجی رو در غالب 8 بیت ارسال می کنیم.
            پس قضیه حله.
            مولای من

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              اولاً به خاطر اینکه دیر جواب میدم عذر میخوام.
              و اما در مورد سوالتون باید بگم که ما برای ارسال داده از طریق سریال از ماجول UART داخلی میکرو و از طریق پروتکل RS232 دیتا رو ارسال میکنیم.
              پیشنهاد میکنم عباراتی مثل اینا رو تو انجمن یا حتی تو گوگل سرچ کنید تا یه اطلاعات کلی بدست بیارید که ارتباط سریال کلاً چی هست:

"RS232"
              "استفاده از MAX232 برای ارتباط با کامپیوتر"
              "ارتباط سریال بین کامپیوتر و AVR "

دیدگاه

سلام
                خیلی ممنون از توجه تون
                همونطور که در بالا گفتم بحث آنالوگ مد نظرم نبود.و با max232 و ارتباط سریال آشناگی دارم.فقط منظورتونو از بایت نفهمیدم که اون هم حل شد.
                مسأله برنامه کامپیوتری است.
                با سپاس
                مولای من

دیدگاه

برنامه کامپیوتری رو هم گفتم دیگه. چیزی نداره که !
                  فقط چهارتا خط کده! همین. شما مدار رو ببند و برنامه رو هم بنویس مطمئن باش کار میکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X