اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماکزیمم فرکانس قابل تشخیص توسط mega

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماکزیمم فرکانس قابل تشخیص توسط mega

سلام
    من با mega 88 میخوام فرکانس بین 100 هرتز تا 250 khz را اندازه بگیرم منتها از فرکانس 75khz بالاتر میکرو تقریبا موج ورودی رو نمیبینه یعنی برای تست تو برنامه پالس ورودی رو به int0 دادم حساس به لبه پایین رونده و تو اینتراپت گفتم یه پایه خروجی میکرو رو صفر کن و اینتراپت به لبه بالا حساس بشه و دفعه بعد که اینتراپت فراخوانی میشه پایه خروجی یک و دوباره اینتراپت روی لبه پایین فعال بشه به این صورت اگه میکرو درست موج ورودی رو بخونه باید همان پالس ورودی رو روی پایه خروجی داشته باشیم منتها وقتی فرکانس بالا میره میکرو نمیتونه موج ورودی رو درست ببینه و دو تا پالس یا بیشتر رو یک بار میبینه
    زمان rise time پالس ورودی حدود 250ns و
    زمان falltime 500 ns
    سوال اینه که پطور میکرویی که با فرکانس 8 مگاهرتز کار میکنه نمیتونه فرکانس حدود 100 کیلو رو ببینه؟؟؟؟؟؟
    پالس ورودی از ad654 گرفته شده (voltage to frequency)
    چه دعایی کنمت بهترازاین ،که کنار پسر فاطمه هنگام اذان ، سحر جمعه ای پشت دیوار بقیع قامتت قد بکشد در دو رکعت به نمازی که نثار حرم و گنبد برپا شده ی حضرت زهرا بکنی ... انشاالله

پاسخ : ماکزیمم فرکانس قابل تشخیص توسط mega

برای اینکه ببینم مشکل از ad654 هست یا نه و همینطور اثر rise time و fall time را کم کنم موج مربعی رو از سیگنال ژنراتور گرفتم یعنی یک موج مربعی بدون قسمت منفی به ورودی اینتراپت دادم حداکثر فرکانسی که خروجی میکرو قابل قبول هست حدود 66 کیلو هرتز هست و میکرو برای عکس العمل 3 میکرو ثانیه زمان لازم داره !!!! در صورتی که فرکانس میکرو 8000000 هرتز هست یعنی واسه فراخوانی یک اینتراپت 24 کلاک لازم داره؟؟!!!! :angry:
    چه دعایی کنمت بهترازاین ،که کنار پسر فاطمه هنگام اذان ، سحر جمعه ای پشت دیوار بقیع قامتت قد بکشد در دو رکعت به نمازی که نثار حرم و گنبد برپا شده ی حضرت زهرا بکنی ... انشاالله

دیدگاه

اگه از یه فلیپ فلاپ با فید بک استفاده کنی مقدار فرکانس اندازه گیری شده 2 برابر میشه !!! میتونی از مدار های تقسیم فرکانس استفاده کنی . اگه تقسیم به چهار کنی همین 66 کیلو میشه 66*4 !! اما میتونی فرکانس میکروتم بالاتر ببری . در ضمن اگه میتونی طول کد روتین اینتراپت رو هم کمتر کن

دیدگاه

شما برای اندازه گیری فرکانس های بالاتر از حدود 100 کیلو هرتز باید از پرسکالر یا تقسیم کننده استفاده کنی کا کرد باهاشون خیلی ساده هستش نمونه هایی از اونو نام میبرم
        7490 یک تقسیم کننده هستش که فرکانس ورودی رو بر 10 تقسیم میکنه
        SP8704 یک تقسیم کننده هستش که فرکانس ورودی رو بر 128 یا 129 یا 64 تقسیم میکنه که با این پرسکالر میتونی فرکانس تا حدود 950 مگا هرتز رو اندازه بگیری

دیدگاه

کلمه کلیدی frequency divider رو در گوگل سرچ کنید.

دیدگاه

آیسی SP8704 رو باید از کجا بخریم؟قیمتش؟
            من چند روز پیش دنبالش بودم اما حالا که این تاپیک رو دیدم گفتم همین جا مطرح کردم.
            اصلا قطعات فرکانس بالا رو باید از کجا بخرم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoodhashemy
              آیسی SP8704 رو باید از کجا بخریم؟قیمتش؟
              من چند روز پیش دنبالش بودم اما حالا که این تاپیک رو دیدم گفتم همین جا مطرح کردم.
              اصلا قطعات فرکانس بالا رو باید از کجا بخرم؟
              داخله شهر ما دارن ، دونه ای 5 تومنه

قطعات فرکانس بالا مثله چی؟ مثلا ترانزیستور قدرت 2.4 گیگاهرتز قیمتش دونه ای 100 تومنه!!!

دیدگاه

در واقع قطعات high speed میخوام که delay time این قطعات نانوثانیه باشه اگر میشناسید اسم چند تا ترانزیستور و opamp رو نام ببرید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoodhashemy
                  در واقع قطعات high speed میخوام که delay time این قطعات نانوثانیه باشه اگر میشناسید اسم چند تا ترانزیستور و opamp رو نام ببرید.
                  دقیقا همه ی اونا رو یادم که نمی یاد! ولی ترانزیستور های سری BFR و BFW در بازار موجوده ولی بازم میگم قیمتاشون خیلی زیاده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X