اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشاوره خرید لپ تاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشاوره خرید لپ تاپ

سلام به همه مهندسین عزیز - من میخام یه لپ تاپ sony بگیرم ولی نمیدونم چه مدلی خوبه - من یه چیزی میخام تو این مایه ها :
    + سی پی یو دو هسته ای فول جدید ترینش -
    شمارشو نمیدونم -
    + رم هم بالای 5 گیگ یا همین حدود
    + گرافیک هم 512 - اینو هم شمارشو نمیدونم -
    جیفورس یا ای ام دی باشه
    + ویندوز ارجینالش 7 باشه نه ویستا
    + بلو ری و بلوتوث و مودو بیسیم هم داشته باشه
    + شیک باشه
    اسم مدلشو بگین
    قیمت هرچی شد ( مهم نیست )
    خاهشن یه جواب درست و حسابی بدین - چون میخام واسه خرید اقدام کنم - سایتی اگه میدونین بگین - من هرچی سرچ میکنم چرت و پرت میاد - - کوچیک همه شما

پاسخ : مشاوره خرید لپ تاپ

http://www.digikala.com/Reviews/Notebooks/Notebook-Brand.asp?BrandId=Sony&Sort=Announce_Date
    http://www.labtopcity.com/
    http://www.persianlaptop.ir/

سلام

به این سایتها یه سری بزنید اطلاعات مفیدی در اختیارتون میذارن
    مبارکتون باشه :smile:
    http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

سلام تو این سایت ها یه سری بزن فکر کنم دیگه هر چی بخوای گیرت بیاد
      اگه بد بود به بزرگیه خودت ببخش
      www.kimiaonline.com
      www.mihanmarket.com
      www.takrayan.com
      www.rayansaba.com
      :smile: :smile: :smile:

دیدگاه

سلام من با توجه به نیازم و البته بودجه خود یک نوع لب تاپ انتخاب کرده ام و دارم می رم که اون رو بخرم ولی یک کم مردد هستم زیرا با توجه به امکاناتش یک کم قیمتش پایینه ( عجیب به نظر می رسه ) فروشنده ها هم هیچ وقت نمی گن دوغ ما ترشه !
        می خواستم بپرسم آیا کسی با این نوع لب تاپ آشنایی داره یا اینکه اصلا مشکلی داره یا نه ؟
        dell 1015 قیمت حدود 620 تومان
        منظور من مدل لب تاپ است می گم شاید ذاتا مشکلی داره خوب کار نکنه . البته من یکم وسواس دارم ببخشید
        ممنون میم کمکم کنید

دیدگاه

سلام آقا داریوش
          این لپ تاپی که شما انتخاب کردین به نظر من و تو این بازار الان که ایسر تمام دنیای لپ تاپ و از خودش کرده زیاد خوب نیست شما می تونین با همین مشخصات یه لپ تاپ ایسر5732z بخرین تازه با قیمت 570000 تومن
          یا حتی می تونین ایسر 5738z با کانفیگ :
          هارد :320
          رم: 2 ddr3
          سی پی یو:2.2
          vga:د4500_1gb
          که قیمتش 580000 تومنه :nice:

دیدگاه

با تشکر فراوان از شما دوست عزیز
            مشکلش دقیقا چیه ؟
            چون با امکاناتی که من میخواهم تطابق داره من اینو انتخاب کردم
            1- os: dos که بتونم ویندوز xp روش نصب کنم برخی نرم افزارهایی که من استفاده می کنم روی ویندوزهای دیگه ممکنه خوب کار نکنن
            2- نمایشگر بزرگ چون خیلی برام مهمه
            3- رم و کش بالای 2
            4- قیمت مناسب
            البته شما لطف دارین ولی من با توضیحات شما قانع نشدم

دیدگاه

اون سیستم os: dos ربطی به اینکه بشه سیستم عامل دیگه ای روش نصب کرد یا نه نداره !
              شما حتی یه لپتاپ با ویندوز 7 هم بگیرید می تونین پاکش کنین و روش xp یا هرچیز دیگه نصب بکنین .
              تنها فایده ای که داره ، به خاطر نداشتن سیستم عامل درست و حسابی روی سیستم یه چند صد دلاری ارزون تر در میاد و این خیلی به صرفه ایرانی هاست چون سیستم عامل اینجا مفته D:

دیدگاه

آره منظور من هم همین بود البته یکی از دوستان یک سونی داشت که مدلش یادم نمیاد هر کاری کردیم نتونستیم ایکسپی روش نصب کنیم.
                من می خوام بدونم این مدل1015 چرا در مقایسه با سایر مدلهای دل قیمتش ارزونتره نکنه مشکلی چیزی داره که اینطوره من دارم میخرم لطفا سریعتر راهنمایی کنین

دیدگاه

من که نگفتم مشکل داره !!!!!!!!!!!! :surprised:
                  من فقط گفتم نسبت به مشخصاتش همچین قیمت پایینیم نداره با همون قیمت شما می تونین بهتره شو بخرین
                  اگرم انتخاب کردین پس دیگه مبارکه !!!! :wow:

دیدگاه

در رنج 600-700 تومن از محصولات دل میتونید این گزینه ها رو انتخاب کنید.
                    vostro 1015
                    cpu core 2 duo 2GHz . 2 MB cache.ram 2gb DDR2. FSB 800 MHz. LCD 15.6 inch. hdd 320 GB. vga intel 4500. 2.8 kg
                    610000 toman

inspiron 1545
                    cpu core 2 duo 2.2 GHz. 2 MB cache. 2 GB ram. FSB 800MHz. LCD 15.4 inch. hdd 250 GB. VGA intel 4500. 2.7 kg.
                    620000 toman

inspiron 1440
                    cpu core 2 due 2.2 GHz. 2 MB cache. 2 gb ram ddr2. fsb 800mhz. LCD 14 inch.320 gb hdd. vga intel 4500. 2.1 ‏kg
                    670000 toman

inspiron 1564
                    cpu intel CORE i3 330M 2.13 GHz. 3MB cache. 2GB ram DDR3. FSB 1066 MHz. 250 GB HDD.LCD 15.6 inch LED. VGA intel 4500. 2.8 kg.
                    670000

دیدگاه

بسیار ممنونم از شما من هم همون مدل اول رو انتخاب کرده ام البته با رم 3 قیمت هم یه ذره بالاتره ولی این مدل رو نمی دونم چقدر خوب باشه مثلا با مدل 2015 که قیمتش نزدیک 1 میلیونه واقعا از نظر قطعات اینقدرها فرق نمی کنه ولی قیمت زیاد فرق می کنه می ترسم یه چیزی بگیرم ولی بعدا معلوم بشه که اصلا این مدل به این دلیل که مثلا فلان اشکال فنی رو داره به درد نمی خوره و ارزون تر بودن قیمتش هم به اون دلیله .

دیدگاه

ولی من به شخصه نظرم رو inspiron 1564‎ هستش. هم کش بیشتری داره. مهمتر اینکه FSB اش هم 1066 ‎مگا هرتزه. ظاهر زیباتری هم داره.
                        دوست عزیز شما چه استفاده ای از این لپ تاپ میخواید بکنید؟ ماکسیمم چقدر میتونید هزینه کنید؟؟

دیدگاه

یک موضوع دیگه برام همون سیستم عاملشه که می خوام راحت بتونم الیکس پی روش نصب کنم و برای اینکار هزینه زیادی تو ایران نکنم !
                          مفهوم دقیق fsb رو نمی دونم ونمی دونم چقدر تاثیر داره.
                          ولی من با رم 3 اون 1015 رو دارم می خرم که شاید تا حدودی جایگزین همون کش بشه البته می دونم که اینطوری نیست و شاید خیلی مهم نباشه .

دیدگاه

دوست عزیز شما به این سوال پاسخ ندادید که این لپ تاپ رو برای چه کاری نیاز دارید؟ چه استفاده ای از این لپ تاپ میخواهید بکنید؟ برای کارهای مهندسی میخواهید؟ قصد اجرای بازی های مختلف رو دارید؟ برای کارهای گرافیکی نیاز دارید؟
                            اما در مورد FSB : اف اس بی به سرعت انتقال اطلاعات به رم اطلاق میشه. همانطور که میدانید برای اینکه برنامه ای اجرا بشه باید در رم لود بشه . بنابراین FSB بیشتر به معنی "اجرای" سریعتر برنامه هاست.
                            حافظه cache بیشتر نیز به معنی "پردازش" سریعتر می باشد.

دیدگاه

با تشکر از شما
                              یقینا من این لب تاپ رو برای کارهای مهندسی می خوام .
                              برنامه هایی که روی آن نصب می کنم ممکنه پرتل ، کدویژن ، c# , iar ونرم افزارهای آفیس و ... خواهند بود به همین خاطر هم مونیتور بزرگتر مد نظرم است چون ممکنه روش برنامه نویسی یا کشیدن مدار چاپی هم انجام بدم .
                              و البته ممکنه همشون با هم رو استفاده نکنم . بیشتر استفاده های عممومی با pc خواهد بود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X