اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت بالگرد سبک؛ با قابلیت فیلم برداری بی سیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت بالگرد سبک؛ با قابلیت فیلم برداری بی سیم

سلام دوستان عزیز .

من یه مدت زیادی در این مورد تحقیق کردم . به نتایج خوبی رسیدم . حالا هم آماده ی استارت هستم .

اینو واسه علاقه ی خودم دارم میسازم
    سوال من اینجاست...آیا این هلیکوپتر رو میتونم توی جشنواره ی خاصی به نمایش بگذارم ؟
    آیا میتونم شبیه سازی کنم و یه مقاله ی فارسی بنویستم واسش و یه پروژه باشه ؟
    آیا ساخت هلی کوپتر ، به قول معروف خز نشده ؟
    ارزشی داره واسه دانشگاه ؟

من دانشگاه آزاد درس میخونم . لطفا راهنماییم کنید . مرسی

راستی ، ریموت کنترلر 4 کاناله لازم دارم . توی بازار تهران پیدا میکنم ؟

در مورد یک قطعه ای به نام Speed Controller که یه قطعه ی ریز هستش چطور ؟ اونم میتونم پیدا کنم یا باید از سایت های خارجی خریداری کنم ؟
    ممنون

پاسخ : ساخت هلیکوپتر سبک ؛ با قابلیت فیلم برداری وایرلس

نوشته اصلی توسط Saman007Spy
    اینو واسه علاقه ی خودم دارم میسازم
    سوال من اینجاست...آیا این هلیکوپتر رو میتونم توی جشنواره ی خاصی به نمایش بگذارم ؟
    آیا میتونم شبیه سازی کنم و یه مقاله ی فارسی بنویستم واسش و یه پروژه باشه ؟
    آیا ساخت هلی کوپتر ، به قول معروف خز نشده ؟
    ارزشی داره واسه دانشگاه ؟
    با سلام.
    اگر برای علاقهٔ خودتون دارید میسازید پس نگران این چیزها نباشید.

نوشته اصلی توسط Saman007Spy
    در مورد یک قطعه ای به نام Speed Controller که یه قطعه ی ریز هستش چطور ؟ اونم میتونم پیدا کنم یا باید از سایت های خارجی خریداری کنم ؟
    اگر منظورتون از Speed ، سرعت موتور است ، موتورها انواع و اقسام مختلفی دارند و برای کنترل هر نوع مدار یا چیپ یا ... خاصی مورد نیاز است.
    پس قطعهآ‌ای بنام Speed Controller که ریز همه باشه اینجا معنی مشخصی نداره.

چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

آها . اوکی پس اسپید کنترلر یه واژه ی کلی هستش . اوکی اوکی

در مورد ریموت چطور ؟

دیدگاه

بله دوست عزیز شما می تونید هلی کوپتر خود را در مسابقات روباتیک که بخش روبات های پروازی دارن شرکت بدین(مسابقات : ایران اپن 2010 - UrmiaCup2010)
        برای کنترل روبات هم می تونید از رادیو کنترل های موجود در بازار استفاده کنید یا اگر با میکروکنترلر و ماژول های فرستنده و گیرنده آشنایی دارید با اونها درست کنید.

موفق باشید

دیدگاه

سلام محمد عزیز. از جوابتون ممنون

با میکرو آشنایی دارم اما اینجا از رادیو کنترل استفاده میکنم .

فعلا هرچی میدونستم روی کاغذ آوردم . از فردا هم دیگه شروع میکنم

بچه ها توی تهران جایی رو سراغ دارید وسایل پرواز بفروشه ؟ آدرس دقیق کسی داره ؟

ممنون

دیدگاه

ریموتش هست 400-500 تومنه (مثلا حرفه ایش!) قطعاتش هم که موتور براش لس و... باشه فرا وونه .مدار کنتلش هم باید خودت بسازی به مراتب پیچیده تر از هواپیماست. کسی هم که این قطعات رو داشته باشه تو جمهوری هست. اما اونچیزی که باید پیدا کنی یه چیزه بدرد بخوره که اسکلت هلیکوپتر رو باهاش بسازی که یا باید کامپزیت باشه یا آلمینیوم.
            قبل از قطعات برقیش اسکلتش رو باید طراحی و درست مکنی که با توجه به وزن اون و باتریاش و ... بری قطعات لکترونیکی مورد نیازت رو بخری
            اما دوستام قبلا یادمه میگفتن مهراباد یه شرکتی هست میاد یه بسته هایی میده که باهاش هواپیما میسازند و سطح های مختلفی داره! وکلی هم گرونه

معمولا به کسی که از این چیزا میسازه اینجا میگن نابغه !کلی هم تحویلش میگیرند فقط باید بگی هلیکوپتر جاسوسی! با قابلیت پرواز در شرایط سخت و طوفانی در دمای منفی 100 درجه تا مثبت 2000 درجه در اتفای 1000 پایی با قابلیت فیلمبرداری عکس برداری از تاسیسات حساس دشمن,بدون امکان ردیابی!(شایدم با قابلیت حمل کلاهک هسته ای! oo رو ساختم و رو دست حلوا حلوات می کنند .عضو انجمن نخبگان میشی یه مقام سوم خارزمی هم میگیری :agree: :mrgreen:
            Gracias A La Vida
            [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
            http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
            زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

جان ؟ 400 تومن یه ریموت ؟!

وای آقا ندارم که :cry: :biggrin:

من یه ریموت 4 کاناله میخوام ها ! انقدر گرون ؟

در مورد اسکلت هلیکوپتر فکرشو کردم . یه ماده ی مقاوم ، در عین حال سبک ! حالا موقعی که ساختمش بروز میدم :دی

حساب کردم میتونه حدود 200 گرم رو هم با خودش حمل کنه ، به غیر از وزن باطری ها و روتور و سروو ها و جایرو و کلیه ی قطعات الکترونیکی دیگش .

دیدگاه

من فکر کردم سیستم مونیتورینگ می خوای روش . :mrgreen: بیا اینجا رو یه نگاه بنداز اگر تا حالا ندیده باشیش خوبه: http://chip-electronic.ir/fa/?generate=gallery&wtkbsfurdds=98c5c0f7-7505-4cb7-a79d-c9d3a620d369
                البته خیلی ارزون می خوای خودت درست کن با ماژول های rfm و یا ... تو همون سایت هست. اما فکر کنم زیادی گرون میده یه خورده بازار رو بگردی ارزونتر هم پیدا میکنی فقط واسه اینکه ببینی تو بازار چیا پیدا میشه خوبه.
                Gracias A La Vida
                [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
                http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
                زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

یک مشخصاتی از خودت بگو،
                  من دنبال یک هم تیمی برای اجرای یک ربات پروازی هستم،
                  مطالعه زیادی راجع به این زمینه داشتم و حالا واقعاً آماده شروع هست اما بنا به نظر پیش کسوتان طرح های تحقیقی مشابه، بهتر است همچین کارهایی را گروهی انجام بدیم.
                  اگر خواستی روی یاهو مسنجر پیام بده یا ایمیل بفرست: SaedAhmadi

دیدگاه

یه پیشنهاد
                    شما اول هلیکوپتر رو با سیم درست کن اگه موفقیت آمیز بود بعد برو رو سیستم کنترلش.بهتره با یه برنامه ریزی کارو شروع کنی تا هزینه هات کم تر بشه.
                    همیشه هم لازم نیست همه چی رو بسازی.می تونی یه ماشین اسباب بازی چینی ارزون بگیری ریموت دو کاناله داره حیلی هم ارزونه.برای شروع کار خوبه
                    در ضمن ساختن هلیکوپتر این قدرا هم ساده نیست ها.گرون ترین قسمتش به نظر من همون موتور هست.در ضمن کار پر دردسری هست چون پیدا کردن قطعات و یا ساختنشون خیلی پر هزینه و زمان بر هست.بهتره یدونه از هلیکوپتر های چینی 25هزار تومانی بگیری و روش آزمایش کنی و از قطعاتش استفاده کنی.من چند تا نقشه هلیکوپتر مدل فککنم داشته باشم خواستی برات میل می کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_sl66
                      من چند تا نقشه هلیکوپتر مدل فککنم داشته باشم خواستی برات میل می کنم
                      میتونید نقشه ها رو اینجا بگذارید؟ تا بقیه هم فیض ببرند :biggrin:
                      فيلمهاي آموزشي فارسي ميکروکنترلر از z80 تا ARM ( همراه با فايلهاي PDF )

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=60892.0

دیدگاه

http://www.angelfire.com/blues/heli_project
                        http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=245029
                        چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pajuhaan
                          من فکر کردم سیستم مونیتورینگ می خوای روش . :mrgreen: بیا اینجا رو یه نگاه بنداز اگر تا حالا ندیده باشیش خوبه: http://chip-electronic.ir/fa/?generate=gallery&wtkbsfurdds=98c5c0f7-7505-4cb7-a79d-c9d3a620d369
                          البته خیلی ارزون می خوای خودت درست کن با ماژول های rfm و یا ... تو همون سایت هست. اما فکر کنم زیادی گرون میده یه خورده بازار رو بگردی ارزونتر هم پیدا میکنی فقط واسه اینکه ببینی تو بازار چیا پیدا میشه خوبه.
                          نه بابا سیستم مونیتورینگ نمیخوام ! :دی :biggrin:
                          نه خداییش گرونه...
                          باید برم بازارو بگردم ...ممنون

نوشته اصلی توسط hodnus
                          یک مشخصاتی از خودت بگو،
                          من دنبال یک هم تیمی برای اجرای یک ربات پروازی هستم،
                          مطالعه زیادی راجع به این زمینه داشتم و حالا واقعاً آماده شروع هست اما بنا به نظر پیش کسوتان طرح های تحقیقی مشابه، بهتر است همچین کارهایی را گروهی انجام بدیم.
                          اگر خواستی روی یاهو مسنجر پیام بده یا ایمیل بفرست: SaedAhmadi

ربات پروازی...
                          من سامان هستم ، دانشگاه آزاد کرج درس میخونم . رشتم هم برق هستش .

نوشته اصلی توسط hadi_sl66
                          یه پیشنهاد
                          شما اول هلیکوپتر رو با سیم درست کن اگه موفقیت آمیز بود بعد برو رو سیستم کنترلش.بهتره با یه برنامه ریزی کارو شروع کنی تا هزینه هات کم تر بشه.
                          همیشه هم لازم نیست همه چی رو بسازی.می تونی یه ماشین اسباب بازی چینی ارزون بگیری ریموت دو کاناله داره حیلی هم ارزونه.برای شروع کار خوبه
                          در ضمن ساختن هلیکوپتر این قدرا هم ساده نیست ها.گرون ترین قسمتش به نظر من همون موتور هست.در ضمن کار پر دردسری هست چون پیدا کردن قطعات و یا ساختنشون خیلی پر هزینه و زمان بر هست.بهتره یدونه از هلیکوپتر های چینی 25هزار تومانی بگیری و روش آزمایش کنی و از قطعاتش استفاده کنی.من چند تا نقشه هلیکوپتر مدل فککنم داشته باشم خواستی برات میل می کنم
                          ممنون . حرفای خوبی زدی واقعا...روش کار میکنم . بازم ممنون

دیدگاه

سلام دوست عزیز یه ریموت 3.5 کانال بخر همون کاره 4 کانل و میکنه
                            من یکیه می شناسم اوراق چیه هلی کوپتر آر سی ه
                            همه چی میتونی اونجا پیدا کنی اسکلت و کنترل موتور و بلید هاش
                            قیمتاشم ارزونه

تو می خوای 300 بدی به یه ریموت خود هلی کوپتر مدلشو بخری با بدنه فایبر گلاس با سوخت نیترو میشه 300 تومن با خمین ریموت کنترل

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X