اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از ترانس high voltage تلوزیون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از ترانس high voltage تلوزیون

سلام دوستان
    من میخوام یک منبه تغذیه بسارم با ولتاژ خروجی 5000v و ورودی 12v dc که ولتاژ ورودی را یک باتری ماشین تامین میکنه نوع منبع پوش پول با آی سی sg3524
    که میخوام به جای این که ترانس بپیچم از ترانس high voltage تلویزون استفاده کنم ولی اطلاعاتی در مورد پایه های ترانس ندارم اگه کسی در این ضمینه اطلاعاتی داره کمک کنه
    مدار منبع را خودم با توجه به کتاب منبع تغذیه سویچینگ نوشته دکتر ادیب ابریشم فر طراحی کردم ولی نمی دونم عملی هست یا نه .لطفا یک نگاهی به نقشه بندازید و اگه اشکالی داره بگید.

در ضمن شنیدم که نرم افزاری ساخته شده کا مقدار ولتاژ ورودی و خروجی و ... را بهش میدی خودش محاسبات ترانس را بهت میده اگه کسی این نرم افرار را داره لطفا بذاره که استفاده کنیم

پاسخ : استفاده از ترانس high voltage تلوزیون

مطمئنا دوستان اطلاعات بهتری دارند
    ولی تا جایی که من میدونم ترانس های ولتاژ تلویزیون در حالت فلای بک کار میکنه و برای کار در فرکانس افقی تلویزیون (16KHz ) و ولتاژ115 ولت (تلویزیونهای رنگی بیست و یک اینچ) طراحی شده بنابراین بهتره یه حالتی شبیه به اونو پیاده کنین

دیدگاه

شمابه چقدر جریان نیاز داری؟ یا این که فقط می خای قوس ایجاد بشه؟

من از یه راه خیلی ساده این کار رو کردم و ولتاژ رو میتونی تاهر قدری که دوست داشتی به شرط این که عایق کاری رو خوب انجام بدی دارم
      ولی فعلا ورودیش میتونه ac باشه
      اگر نیازت بود بگو تا بهت بگم چه جوریه

دیدگاه

اولآ ولتاژ آرک ایجاد شده حداقل 80kv هست واز تزریق ایمپالسهایی با ولتاژ بالا و فرکانس پایین ایجاد شده و توان بالایی نیز منتقل نشده.
        توپولوژی پوش پول در جایی که انتقال توان مد نظر ه مورد استفاده قرار میگیره.
        برای ایجاد آرک ابتدا ولتاژ12 ولت رو با توپولوژی پوش پول به سطح 80 ولت برسون و به دو سر یکی از سیم پیچهای پریمر ترانس های ولتاژ بصورت ایمپالسهای کوتاه اعمال کن.
        فرکانس تولید ایمپالس 500 هرتز کافیه.
        البته در مدار فوق در خروجی ترانس از چند برابر کننده استفاده شده و بخاطر جلوگیری از جرقه زدن بین دیود ها و خازن های چند برابر کننده اونو داخل روغن قرار داده.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام منم فکر میکنم استاد بهترین راه رو گفتن :rolleyes: چند سال پیش یکی از این شوکرهایی که نیروی محترم انتظامی ازش استفاده میکنن رو باز کردیم چون همه چیز کیپ بود مشخصات کامل رو نتونستیم بفهمیم ولی یه نقشه کلی ازش کشیدیم ومعلوم شد اول ولتاژ 9 ولت با فرکانس بالا تبدیل به یه ولتاژ بالاتر تقریبا 500 ولت میشه بعد اون 500 ولت رو با یه کلید خاصی (نمیدونم چه کلیدی) وبا فرکانس در حد هرتز به دو سر یه سیم پیچ دیگه میدادن وبعدشم که :twisted:
          نکته جالب اینکه باتری دستگاه یه باتری 9 ولت کتابی بود جرقه (ارک) حاصل هم تا نیم متر میتونست پرتاب بشه :evil: :eek:

دیدگاه

اگه زحمتی نیست میتونی بگین از چه روشی میتونین ساده تر ولتاژ بالا تولید کنید

دیدگاه

سلام دوستان
              من به یه ولتاژ 30kv احتیاج دارم. کسی میدونه چطور میتونم با مدار های ولتاژ تلوزیون مقدار مورد نظر رو تامین کنم؟
              ممنون
              هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر شما آنرا غیر ممکن سازید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad_musavi69
                سلام دوستان
                من به یه ولتاژ 30kv احتیاج دارم. کسی میدونه چطور میتونم با مدار های ولتاژ تلوزیون مقدار مورد نظر رو تامین کنم؟
                ممنون
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=61153.0

دیدگاه

سلام.
                  اگر ورودی ترانس تلویزیون 12 ولت با فرکانس حدود 16 الی 20 کیلوهرتز باشه, در خروجی چه ولتاژی میگیریم؟
                  بهتر بپرسم, برای گرفتن ولتاژ مثلا 10 کیلوولت در خروجی,, چند دور سیم پیچ و با چه فرکانسی به ترانس اعمال کنیم؟
                  ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X