اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انتخاب Footprint برای قطعه یا تعویض آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انتخاب Footprint برای قطعه یا تعویض آن

با سلام

من یه چند ماهیه با این مشکل سر و کله می زنم .....
    مشکل : زمانی که بر روی قطعه شماتیکی دابل کلیک می کنم تا Footprint آن را عوض کنم Liberey هایی را که نصب کردم از جمله Miscellaneous Connectors و Miscellaneous Devices را نشان نمی دهد . فقط Liberey هایی را نشان می دهد که ساختم . همچنین این مشکل نیز زمانی که یک قطعه شماتیکی ساخته باشم و بخواهم یک Footprint برای آن انتخاب کنم نیز وجود دارد .
    عکس زیر را برای روشن شدن بهتر منظورم قرار داده ام
    http://www.ecapic.ir/image/ECA-100213084731.jpg
    لازمه که بگم من با Protel DXP کار می کنم .
    ممنون می شوم دوستان در این زمینه مرا یاری کنند .
    *** کم رنگ ترن قلم جهان از. پررنگ ترن حافظه  جهان ماندگارتر است ***

پاسخ : انتخاب Footprint برای قطعه یا تعویض آن

منم یه چند وقتیه که مشکل مشابهی دارم .
    از altium designer winter09 استفاده می کنم . هر پروژه جدیدی که می سازم باید بشینم تک تک لایبرری ها رو نصب کنم . تازه هروقت هم که آلتیوم رو میبندم و دوباره باز میکنم ، تمام لایبرری ها پاک میشن و من مجبورم دوباره همشون را install کنم !!! مشکل از کجاست؟؟

دیدگاه

سلام
      به مسیری که فایلتون رو ذخیره کردید دقت کنید. سعی کنید مسیر کتابخانه ای که ساختید و مسیر فایلتون یکی باشه.اگر اینطور نباشه (مثلا فایلتون رو روی فلش بسازید) مرتب باید کتابخانه ها رو اضافه کنید.
      اگر کتابخانه های اصلی رو هر بار مجبورید اضافه کنید ، احتمالا یک بار اونها رو از لیست حذف کردید . اگر با اضافه کردن مجدد درست نشد بهتره مجدد نرم افزار نصب بشه.
      امیدوارم نوشته ها مفید باشه.

باتشکر
      هیچ آیینی با نادانی رشد نمی کند . امام علی (ع) * فعال صنعت * www.elno.ir
      --> تولیدکننده بردها و روباتهای آموزشی <-- شرکت شبکه فعال صنعت لیان

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون . ولی بازهم مشکل برطرف نشد که نشد!!!
        یه مشکل دیگه هم دارم . وقتی یک کتابخونه رو تو شماتیک install میکنم ، میرم تو pcb میبینم install نیست!!! مثلا misc devices رو تو شماتیک نصب میکنم ، میرم تو پی سی بی میبینم نیست!!! مسخرست :biggrin:!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X