اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارسال و آشکارسازی فرکانس روی سیم برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارسال و آشکارسازی فرکانس روی سیم برق شهر

با سلام
    دوستان چطور میتونم رابطه قدرت و مسافت یک فرکانسی رو که روی کابل برق میفرستم تعیین کنم؟
    برای ارسال فرکانس حدود 100 کیلوهرتز که بتونه تا یک کیلومتر ارسال بشه و سپس آشکارسازی بشه چه پارامترهایی در فرستنده و گیرنده مورد نظر هست؟

پاسخ : ارسال و آشکارسازی فرکانس روی سیم برق شهر

سلام

قدرت و مسافت بستگی به توانی داره که بر روی سیم میفرستید!

پارامتری اونچنانی نداره فقط باید جریانتون زیاد باشه تا بتونه مسافت زیادی رو بره...

موفق باشید

دیدگاه

با تشکر از پاسخ شما
      من فکر میکردم باید ولتاژ رو زیاد کنم تا مسافت بیشتری بره و راحت تر آشکار سازی بشه.
      ضمن اینکه اگر چند تا گیرنده همزمان بخوان اطلاعات رو از یک فرستنده دریافت کنن باید جریان رو هم زیاد کنم تا همه گیرنده ها بتونن چیزی برای دریافت داشته باشن!
      اونچه که مسلم هست باید از یک چوک که با یک یا دو خازن سری شده در مدار رابط استفاده کنم. ولی آیا چوک های رادیویی میتونن قدرت مورد نیاز ما رو برای ارسال تامین کنند یا از یک ترانس معمولی برق مثلا 12-220 به صورت معکوس استفاده کنیم یا چی؟؟؟؟

دیدگاه

ولی آیا چوک های رادیویی میتونن قدرت مورد نیاز ما رو برای ارسال تامین کنند
        سلام

بله میتونند اما اگه بتونی از ترانس های داخل مودم های قدیمی استفاده کنی بهتره!

من یه چند وقتیه که دارم روی یه همچین مداری کار میکنم! ولی به یه مشکل به نظر کوچولو ولی بزرگ رسیدم دنبال یه آی سی هستم برای ایجاد موج سینوسی!

فکر کنم شما هم به یه همچین مشکلی بر بخورید :mrgreen: اما کار شما ساده تره؟!!! چرا ؟ چون فرکانستون پائینه و میتونید با یه کولپیتس موج کریر رو درست بکنید!

در مورد ترانس 220 به 12 و... باید بگم فکر نکنم بشه!چون ترانسی که شما میخواید یک به یک هست نه کاهنده یا افزاینده!درضمن فرکانس ترانس هم باید بالا باشه

موفق باشید

دیدگاه

در مورد ترانس که فرمودید باید یک به یک باشه من دلیلی نمیبینم که یک به یک باشه. هر چه ولتاژ قوی تر باشه راحت تر آشکار میشه و هر چه جریان بیشتری داشته باشه برد بیشتری خواهد داشت- البته بگم که این اولین کار من در این زمینه هست- هرجا اشتباه میکنم تذکر بدید ممنون میشم.

دیدگاه

همچنین در مورد شکل موج که گفتید باید سینوسی باشه یک سئوالی دارم:
            من میخواستم موج مربعی بدم که تاثیر زیادی روی القای خروجی بگذاره و ولتاژ لحظه ای تولید کنه که تا اون سر دنیا بره!
            لطفا اشکال این کارو بهم بگید.
            ممنون

دیدگاه

دوست عزیز

برای اینکه بتونید اثر نویز ها رو کم کنید باید فیلتر بزارید درسته؟

خو اگه شما بخواید یه موج مربعی رو از یه فیلتر رد کنید مطمئن باشید موجتون اینجوری میشه ! چرا ؟ چون فیلترتون نمیتونه تمامی فرکانس های هارمونیک موج مربعی رو رد کنه یا اگه هم رد کنه تضعیف میکنه

پس بهتره سوار یه سینوسی خالصش بکنی که راحت تر باشی

موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X