اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد xilinx IP CORE License

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد xilinx IP CORE License

سلام،
    آیا کسی در مورد روش فعال کردن بعضی IP core های نرم افزار Xilinx ISE چیزی میدونه؟ منظورم License این IP Core ها هست. میخوام بدونم چطور میشه این License ها رو بدست آورد( البته غیر پولی :redface

پاسخ : راهنمایی در مورد xilinx IP CORE License

سلام دوست عزیز

برای کار با xilinx ip core بهتره که از ورژنهای بالای نرم افزار ise مثلا 10 و یا 11 استفاده کنید.چون دقت بالاتری دارن.البته IP CORE فقط برای تراشه های FPGA در دسترسه.و هر تراشه FPGA با توجه به ساختارش قسمتهای مختلف IP CORE در دسترسش قرار میگیره.و ممکنه بعضی از قسمتها قابل دسترسی نباشن ونیاز به این داره که شما از مدل FPGA بالاتری استفاده کنید.در هنگام نصب نرم افزار ISE باید فایل لایسنس کامل مربوط به اون نسخه رو داشته باشید.نسخه های WEB PACK یا رایگان قابلیت کار با IP CORE رو ندارن و شما باید از یک نسخه با لایسنس معتبر استفاده کنید.اگر عدم دسترسی شما مربوط به قسمت لایسنس میشه.می تونید از لینک زیر لایسنس کامل برای ورژن های 6.2 و 9.2 و 10.1 و 11.1 دانلود کنید

http://www.4shared.com/file/222651725/cebf1542/XILINX_LICENCE.html

دیدگاه

با تشکر از شما،
      من الان از Xilinx ISE 10.1 استفاده می کنم و نرم افزار رو هم کامل نصب کردم همچنین از XC3s400 استفاده میکنم. بعضی IP core ها به همراه نرم افزار رایگانه و ازشون هم استفاده کرده ام، ولی بعضی دیگه ،(مثلا PCI core) در حالی که روی fpga مورد نظر من قابل استفاده است، ولی استفاده از اونها رایگان نیست و برای استفاده ازشون باید license اون core رو نصب کرد. من زیاد توی اینترنت گشتم ولی چیزی بطور رایگان حتی در rapidshare یا تورنت پیدا نکردم. کم کم شک کردم که آیا بقیه از core های غیر رایگان استفاده نمی کنند یا روش دیگری برای فعال سازی شون هست.
      هرچند خیلی از این core ها رو میتونیم بصورت کد باز در سایت opencores.org پیدا کنیم، ولی core های تجاری قابل اعتماد ترن...
      در ضمن الان پاسخ ویرایش شده شما رو با آدرس فایل دیدم ولی باید چند روز دیگه تستش کنم.
      در هر حال واقعا از پاسخ شما ممنونم.
      اینو از کجا پیدا کردین؟

دیدگاه

برای گرفتن فایل flexlm مورد نظر IP CORE هایی که دردسترس نیستن.اول باید توی سایت XILINX عضو بشید.البته ایران جزو کشورهای مورد قبول نیست.پس باید مشخصات و آدرس جعلی وارد کنید.ولی باید درست باشه.برای این کار به آدرس زیر برید
        https://secure.xilinx.com/webreg/createUser.do?

بعد از پایان این مرحله و رجیستر شدن کامل برای دریافت FLEXLM برید به قسمت زیر توی سایت XILINX

http://www.xilinx.com/ipcenter/ipevaluation/

این IP ها در دسترس هستند
        10 Gigabit Ethernet MAC
        3GPP Downlink Chip Rate
        3GPP LTE UL Channel Decoder
        3GPP LTE DL Channel Encoder
        3GPP LTE MIMO Decoder
        3GPP LTE MIMO Encoder
        3GPP LTE TCC Decoder
        3GPP LTE TCC Encoder
        3GPP RACH Preamble Detector
        3GPP Searcher
        AWGN
        CAN
        Color Correction Matrix
        Color Filter Array Interpolation
        CPRI
        Defective Pixel Correction
        DisplayPort
        DVB-S.2 FEC Encoder
        Ethernet AVB Endpoint
        Fibre Channel (Pt. to Pt.)
        Gamma Correction
        IEEE 802.16e CTC Decoder
        IEEE 802.16e CTC Encoder
        IEEE 802.16e LDPC Encoder
        Image Edge Enhancement
        Image Noise Reduction
        Image Processing Pipeline
        Image Statistics Engine
        Interleaver/De-interleaver
        MOST NIC
        Motion Adaptive Noise Reduction
        OBSAI
        On-Screen Display
        PCI (32-bit and 64-bit 66 MHz Core) PCI-X (64-bit Core)
        Peak Cancellation Crest Factor Reduction
        Processor (EDK) IP
        PCI Express Endpoint
        PCI Express PIPE Endpoint
        RapidIO Endpoint
        Reed-Solomon
        SPI-3 Link
        SPI-4.2
        TCC CDMA2000/3GPP2
        TCC UMTS/3GPP
        Tri-Mode Ethernet MAC
        Video DMA
        Video Scaler
        Video Timing Controller
        Viterbi

توی فسمت بالا باید نوع IP CORE خودتون رو مشخص کنید.مثلا برای PCI عبارت PCI (32-bit and 64-bit 66 MHz Core) PCI-X (64-bit Core) رو انتخاب کنید.بعد از انتخاب وارد قسمت دیگه می شید که ادرسش

http://www.xilinx.com/ipcenter/ipeva...evaluation.htm

بعد از وارد شدن به این صفحه از قسمت Quick Linksباید نوع PCI خودتون رو مشخص کنید.بعد از این مرحله سایت XILINX اطلاعاتی رو که در قسمت عضویت وارد کردید با آدرس IP اینترنت شما چک می کنه.معمولا اگر از آدرس IP ایران استفاده می کنید به شما پیغام خطا میده.پس برای این کار باید از یک VPN یا یک تغییر دهنده آدرس IP استفاده کنید.اگر این مراحل رو درست انجام داده باشید .می تونید فایل لایسنس IP CORE مورد نظرتون رو دانلود کنید

بعد از اینکه اون رو دانلود کردید.باید فایل مورد نظر رو توی مسر زیر کپی کنید

C:\Xilinx\10.1\ISE\coregen\core_licenses

دیدگاه

واقعا متشکرم که اینقدر کامل توضیح دادین، راضی به زحمت نبودم، شرمنده ام کردین.
          ظاهرا حرفه ای هستین و اطلاعات خوبی دارین. (از بقیه پست هاتون فهمیدم)
          خوشحال میشم با شما همکاری کنم، ویا اگه در توانم بود کمکی کنم...

دیدگاه

با سلام،
            آقای مزرعه، ضمن تشکر،لیسنسی که برای ISE11.1 در لینک زیر دادین فقط تا 2010,04 اعتبار داره
            http://www.4shared.com/file/222651725/cebf1542/XILINX_LICENCE.html
            لیسنس کامل تری سراغ ندارین؟

دیدگاه

سلام
              فایل لایسنس رو با نرم افزار notepad باز کنید وتاریخ 2010,04 به هر تاریخی که دوست دارید تغیی بدید مثلا 2013,4 البته این کار فقط مشمول
              SysGen
              System_Edition
              PlanAhead
              ISIM
              ISE
              ChipscopePro_SIOTK
              ChipscopePro
              AccelDSP
              می شه ودر مورد ip core ها اگه کار نمی کنن باید به روشی که قبلا گفتم از xilinx دریافت کنید

دیدگاه

نه آقا این طوری کار نمی کنه، اگرچه Xilinx Licence manager تاریخ جدید رو نشون می ده، ولی ظاهرا داستان این طوری که محتویات لیسنس به صورت زیر هست:
                INCREMENT System_Edition xilinxd 2010.04 permanent uncounted A64C09E727D4 VENDOR_STRING=AVNET_BJ_CRACK,Bought,System_Edition ,software HOSTID=ANY ISSUER="Xilinx Inc" START=27-Apr-2009 TS_OK
                PACKAGE System_Edition xilinxd 2010.04 7C52801C206F COMPONENTS="AccelDSP ChipscopePro_SIOTK ChipscopePro ISIM SysGen ISE sdk xps PlanAhead" OPTIONS=SUITE

کدهای مشخص شده بر اساس پارامترها از جمله تاریخ می باشد با تغییر این پارامترها باید این کدها هم بروز شوند. اگه دستی فقط تاریخ رو عوض کنیم و سپس مثلا ChipscopePro یا xps , ... رو باز کنیم خطای لیسنس می ده.
                بنده که چیزی توی وب پیدا نکردم، شما یا دیگران لیسنس کامل تری سراغ ندارین؟

دیدگاه

سلام
                  ببینید دوست عزیر شما برای فعال کردن لایسنس 3 تا را ه بیشتر ندارید
                  1) راه اول اینه که تاریخ کامپیوتر خودتون رو یک ببربد عقب
                  2)راه دوم اینه که وارد سایت xilinx بشید و در قسمت Product Download and Licensing Site بعد از طی یک سری مراحل پیچیده و وقتگیر به شما اجازه دانلود لایسنس هارو میده و البته به ادرس ip ایران حساسیت فوق العاده داره و در اوایل کار اجازه دسترسی به سایت را از شما میگیره اگرم از پروک+سی استفاده کنید باید ادرس محل زندگی با کد پستی وشماره تلفن با ادرس ip شما هم خوانی داشته باشه و همه این موارد رو چک می کنه پس باید از یک vpn درست وحسابی استفاده کنید و اطلاعات بسیار دقیقی استفاده کنید.اگه می خوایید این راه رو انتخاب کنید برید به ادرس زیر
                  https://secure.xilinx.com/webreg/log...DCreateLicense
                  3) راه سوم اینه از کرک مخصوص xilinx ise 11 استفاده کنید که توی اینترنت به اسم Xilinx ISE 11 license generator به فراوانی یافت میشه و تولید چینی هاست.منتها باید دنبال مواری بگردید که تاریخ تولید اون از 2009-5-1 , وتاریخ مصرف اون از 2010.4 بیشتر باشه
                  http://www.google.com/#hl=en&q=Xilin...cdf8cbbf06dc4f

البته این نکته رو باید مد نظر داشته باشید که این لایسنس ها کرک شده هستند و اگر در قسمت expiration date شما اگه عبارت Permanent رو مشاهده کردید یعنی دائمی هستند و تاریخ 2010.4 تاثیر خاصی نداره

دیدگاه

سلام محمد اقا
                    واقعا از اطلاعات بسیار زیادی که در اختیار قرار می دهید متشکرم .
                    اما شما گفته بودید که سایت xilinx ایران را قبول ندارد ولی من خیلی راحت تونستم عضو بشوم .

دیدگاه

سلام
                      عضو شدن که میشه ولی وقتی می خوایید دانلود کنید آدرس ip شما چک میشه.اگه از ایران باشه پیغام خطا میده

دیدگاه

کسی برای 12.3 License ندارد؟

دیدگاه

یعنی فعلا License ی
                          برای نسخه 12.3 پیدا نمیشه!؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط houshmand
                            یعنی فعلا License ی
                            برای نسخه 12.3 پیدا نمیشه!؟
                            این لینک تورنت نسخه 12.2 که License هم توشه. من با همین نسخه دارم کار می کنم. فقط فایل بصورت iso. هست. باید کلش رو یکجا بگیرید که 2.8G حجمشه. یکم زیاده.
                            http://ge.tt/3afniFk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط myscrrap
                              این لینک تورنت نسخه 12.2 که License هم توشه. من با همین نسخه دارم کار می کنم. فقط فایل بصورت iso. هست. باید کلش رو یکجا بگیرید که 2.8G حجمشه. یکم زیاده.
                              http://ge.tt/3afniFk
                              یه زحمت بکش شما که دانلود کردی، لایسنس رو اینجا بذار.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X