اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاثیر نویز های شدید محیطی بر avrو روش حذف آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تاثیر نویز های شدید محیطی بر avrو روش حذف آن

تاثیر نویز های شدید محیطی بر avrو مثل تاثیرات سیستم های مبتنی بر جرقه که به صورت متوالی تکرار می شود مانند فندک گاز خانگی
    زنگ اخبار

پاسخ : تاثیر نویز های شدید محیطی بر avrو روش حذف آن

تغذیه مناسب
    پلیگان
    و پراکندگی مناسب GND
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

دوستان عزیز من این مشکل روحل کردم اما روش های دیگر رو می خوام تست کنم

دیدگاه

سلام دوستان مکافاتی از دست نویز من کشیدم که نپرس این چند تا راهی که من میگم تست کن مطمئن باش به حاجتت میرسی icon_biggrin
        1. در فاصله 1 تا 2 ساتنی متری پایه تغذیه میکرو و تمامی از های مدارت یک خازن 1000 یا 2200 یا 3300 6.3v قرار بده
        2. روی تمامی پایه های تغذیه یک خازن 100 نانو فاراد پلی استر سبز رنگ قرار بده
        3. از لایه polygon حتما در اطراف میکرو استفاده کن و چند تا نکته رو حتما در قرار دادن این لایه رعایت کن اول اینکه از زبانه design ------ruls---electrical---clearanc----clearance----minimom clear را رو 0.6 تنظیم کنید یعنی اینکه فاصله لایه polygon با خط ها و نقطه ها حد اقل 0.6 میلی متر باید باشد که در غیر این صورت خود لایه polygon عامل ایجاد نویز خواهد بود
        4. از کشیدن لایه polygon در اطراف رله ها و قسمت تغذیه و یکسوسازی جدا خودداری شود
        5. درتنظیمات لایه polygon حتما گزینه remove dead copper را تیک بزنید تا قسمت های مرده در مدار باقی نماند
        6. با تعریف یک نت جدید مثلا با نام new net و تعریف نت برای لایه polygon و تمامی نقاطی که باید به زمین وصل شود نرم افزار بصورت اتوماتیک لایه polygon را به آن وصل خواهد کرد ( در پروتل 2009 این کار براحتی هر چه تمامتر قابل جراست می توانید آن را از این سایت تهیه کنید www.suma.ir
        7. حتما از دوتغذیه مجزا برای رله ها و میکرو استفاده شود
        8. برای جدا کردن دو قسمت ختما از اپتوکوپلر استفاده کنید
        9. در صورت استفاده از سنسور در مدار حتما با سیم شیلد مرغوب اطلاعات را انتقال دهید
        10 . در محیط های نوزی حتما باید از کریستال خارجی استفاده شود
        11. بعد استفاده از کریستال خارجی فیوز بیت ckopt را حتما فعال کنید تا دامنه پالس کلاک حد اکثر شده و در مقابل نویز مقاوم شود
        12. حتما فیوز بیت BOD enable4v را فعال نموده تا در صورت وجود نویز در مدار میکرو بصورت اتوماتیک ریست شود
        13. در صورت استفاده از lcd در مدار تنها دستوری که میتواند lcd را از حالت هنگ در آورد دستور clear-lcd است پس ترجیحا برای نوشتن در روی نمایشگر توصیه میشود که کل اطلاعات را یکجا پاک و از نو بنویسید در صورت رعایت موارد فوق ان شاءالله مشکل نویز نخواهید داشت این حاصل چندین سال تجربه بنده است و بنده شدیدترین نویز ها را از این روش ها زمین گیر کرده ام امیدوارم راهنمایی های بنده راهگشای دوستان عزیز باشد
        سه کس را شنیدم که غیبت رواست وز این درگذشتی چهارم خطاست
        یکی پادشاهی ملامت پسند کز او بر دل خلق بینی گزند
        حلال است از او نقل کردن خبر مگر خلق باشند از او بر حذر
        دوم پرده بر بی حیائی متن که خود میآ‌درد پرده بر خویشتن
        ز حوضش مدار ای برادر نگاه که او میآ‌درافتد به گردن به چاه
        سوم کژ ترازوی ناراست خوی ز فعل بدش هرچه دانی بگوی

دیدگاه

ممنون از اطلاعات جامع شما

دیدگاه

یه نکتهآ‌ی دیگه اینه که سعی کنید از LCD به صورت 8 بیتی استفاده کنید و همین طور وجود یک سلف مثلا 100uH مدار رو در برابر تغییرات ناگهانی جریان محافظت میآ‌کنه

دیدگاه

این avr واقعا در برابر نویز خیلی بی دفاع هستش
              من به شخصا تست کردم و قتی که داشتم از adc میکرو استفاده میکرد اونو نزدک به بوبین یک ترانس میکردم کاملا دیگه قاطی میکرد سلف 100uh و زمین هم گذاشته بودم بالاخره الکی نیست قیمت یک mega16 دو تومنه و یک pic16f877 سه و پونصده
              راهی که خیلی میتونه کمک کنه اینه که یک بدنه فلزی براش بزاری همین!

دیدگاه

یه سری مطلب در مورد نویز توی سایت ATMEL هست اگه یه سرچ بزنید پیدا میآ‌کنید،مطالب جالبی توشه

دیدگاه

پاسخ : تاثیر نویز های شدید محیطی بر avrو روش حذف &#

با سلام
                  بنده چند سالی هست دارم کار های صنعتی انجام میدم و اطلاعات مختصری دارم در مورد نویز گیری . انشا ا... که واسه همه مورد کاربرد قرار بگیرد.
                  البته قابل ذکر است تمام نکته هایی که در بالا گقته شده است بسیار عالی می باشد حالا من می خوام چند نکته دیگر به آن اضافه کنم.
                  1- اگر از رگولاتور در مدار استفاده می کنید حتما خازن های آن را بگذارید خیلی مهمه مخصوصا وقتی ماژول هایی مثل SIM900 دارید در دیتا شیت 7805 کارخانه ST هم نقشه رو گذاشته استفاده کردنش خیلی مهمه من شخصا تاثیرش را دیدم.
                  2-اگر از ماژول های حساس در مدار استفاده می کنید ختما از خازن 100nF و 10uF (در نزدیک ترین قسمت ماژول . ترجیحا زیر خود پایه های ماژول ) استفاده کنید.
                  3-اگر در مدار ولتاژ 220 ولت دارید ختما از خازن 100nf/250v استفاده کنید تاثیر زیادی دارد.
                  4-اگر از میکرو استفاده می کنید سعی کنید بیشتر از نوع SMD باشد دلیل های زیادی داره توضیح دادنش طولانی میشه
                  5- اگر نویز مغناطیسی دارید به زبان ساده تر همان میدان های مغناطیسی .برای مثال میدان تولید شده از نرانس های HighVoltage می بایستی مدار را در یک قاب فلزی بگذارید( البته بهتره این کارو بکنید) و بدنه را به منفی مدار وصل کنید.توجه کنید نقطه اتصال حتما در کنار خازن صافی باشد.
                  6-پایه های هیچ یک از قطعات مدار مخصوصا ای سی ها (میکرو .LCD یا ... ) را بدون اتصال رها نکنید یا Pull up کنید یا Pull Down بسیار موثر است .
                  البته نکته بیشتری هست ولی فعلا اینا یادم اومد و در آخر هر ای سی یک نویز گیری خاصه خودشو داره برای مثال DS1307 هم فرکانس دستوراتش مهمه هم دوتا خازن باید براش بگذارید برای BVol هم VCC
                  امیر صدرراد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X