اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی مدار چاپی با لامینت یاسیلک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی مدار چاپی با لامینت یاسیلک

من در طراحی با لامینت یاسیلک مشکل دارم این که نوشته از نقشه یک نسخه فیلم منفی(نگاتیو) بگیرید کامپیوتر یا عکاسی حالا من چه جوری این کاررو بکنم.

پاسخ : طراحی مدار چاپی با لامینت یاسیلک

مدارت رو پرینت میکنی می بری پیش عکاسی میگی نگاتیوشو می خوای. البته بعضی از عکاسی ها در جریان نیستن. (من خودم اینکار رو میکردم :rolleyes: زمانی که دانشجو بودم.)
    معمولا کسایی که کارشون مدار چاپی هست نگاتیو هم ازت سفارش میگیرن.
    HTH - Shahriar
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

سلام

من هم یه مدتی از این کارها می کردم . اما الآن وقتشو ندارم.

خوب برای نگاتیو کردن عکس توی فتوشاپ یا توی برنامه های دیدن عکس مثل کامپو پیک یا ... هم میشه به راحتی نگاتیو بگیری .
      بعد به راهتی می تونی خودت یه کاغذ کالک A4 هم بگیری (مثل تلق نمیشه اما بازم میشه . من خودم همین کار را می کردم) بعد هم با یه پرینت جوهر افشان پرینتشو میگیری و بقیه اش را هم که خودتون ...

این راهی که گفتم ساده ترین راه و حاصل چند ماه تجربه ام بود. چون خیلی روش ها رو امتحان کردم مثل پوزتیو ، لامینت ، و برای نگاتیو گرفتن خیلی راه ها هست این راه ساده ترین با صرفه ترین ارزون ترین راه هست.

موفق باشید
      خدا حافظ

دیدگاه

میشه مثل پوزیتو با راپید روی کالک کشید بعد ری لامنت به جای نگاتیو گذاشت

دیدگاه

بحث دقت در میونه که از لامینت استفاده مبکنن اگر قرار به این کار بود از همون لتروست استفاده میکردن.
          شهریار
          Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

میدونم منظورم اینه که میشه نقشه رو روی کالک کشید
            راستی با پیرینتر هم مگه میشه کاغذ کالک رو با هاش پرینت کرد

دیدگاه

معلومه که میشه.
              من پرینتر HP3535 دارم که ساده ترین پرینتر جوهر افشان هست. اینکه گفتم با جوهر افشان به این خاطر بود که نگاتیو پررنگ در بیاد و گرنه با لیزری بگیری کم رنگ میشه اونوقت در تابش نور مشکل خواهی داشت.

اگر از تلق شفاف هم استفاده کنی دیگه با جوهر افشان نمی شه پرینت گرفت و باید بری سراغ لیزری و اینجا هم مشکلی که به وجود میاد این هست که لیزری کم رنگ می گیره و مشکل نور دادن داری.

این کاغذ کالک که به شما گفتم یه طرح ابتکاری بود و من ندیدم کسی همچین کاری بکنه ، اکثریت برای بدست آوردن نگاتیو طرح رو به بیرون می دن و خودشون نگاتیو درست نمی کنند. اما این روشی که گفتم روشی هست که خود آدم تو خونه اش هم میتونه خیلی راحت باهاش کار کنه. من خودم که خیلی فیبر به این طرق زدم.

موفق باشید.
              خدا حافظ

دیدگاه

ببخشید که مبتدیم.
                دوتاسوال دارم
                1-به جای نگاتیو میشه از کالک و راپید استفاده کرد مثل پوزیتو
                2-من این طرح روباید ببرم فتوکپی بگم نگاتیو میخوام(چی کار میکنن طرح رو)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud-lat
                  ببخشید که مبتدیم.
                  دوتاسوال دارم
                  1-به جای نگاتیو میشه از کالک و راپید استفاده کرد مثل پوزیتو
                  2-من این طرح روباید ببرم فتوکپی بگم نگاتیو میخوام(چی کار میکنن طرح رو)
                  1- نگاتیو یعنی خطوط مدار سفید باشد و بقیه ی جاها سیاه / پوزتیو یعنی خطوط مدار سیاه باشد و بقیه ی جاها سفید
                  2- یا می تونید خودتون درست کنید و یا می تونید برید بدید عکاسی ها و بگید که من نگاتیو این طرح رو می خواهم (شما پوزتیو رو می بری و عکاس نگاتیو رو بهتون میده)

موفق باشید!
                  خدا حافظ

دیدگاه

دمت گرم smt اشنای دیروز در p30worldواشنای فردا درeca

دیدگاه

یعنی خودم بخوام درست کنم باید باراپید همه چا رو سیاه کنم بجز خط های مدار
                      اگه من طرح رو ببرم اونا چه جوری این کار رو انجام میدن

دیدگاه

سلام،
                        ای بابا ، پس معلومه که خیلی علاقه دارید. باریکلا ، باریکلا. :job:
                        نه بابا خیلی حوصله دارید. یعنی واقعا کل طرح رو می خواهید سیاه کنید (اونم با راپید) خیلی وقت گیر هست. خیلی هم هزینه بر . چون فکر کنم اگه به اندازه ی یه نصف A4 رو این کار کنی جوهرت تموم بشه. و جوهر هم که حداقل 1500 تومنی میشه ، :eek:
                        خیلی جالب بود. باید بازم بگم ، باریکلا به این همه علاقه و پشت کار. با این کارتون یاد خودم افتادم. تو زمان هنرستان ، چه کارا که نمی کردیم. اینقدر مشقت برای همین موضوع (ساخت فیبر) کشیدم که نگو. آخه اون موقع انجمنی چیزی نبود که از تجربیات دیگران استفاده کنم. برای همین تنها راهی که باقی مونده بود برام روش آزمون و خطا بود. یعنی الا بختکی.
                        یادم میاد اول تو نخ لتراست بودم و چندتا مدار ساختم که خودم هم موندم چه جوری درستشون کردم، کلی هم دنبال ریز ترین خط لامینت گشتم آخه مداری که می ساختم خیلی خطوط داشت و این لتراست های معمولی (خط 0.7) جواب نمی داد. خلاصه با هر بدبختی بود یه چند تایی ساختم. اما دیدم باز هم به درد نمی خوره. رفتم دنبال اسپری Posetive 20 . این جا هم خیلی جالب بود و داستان های جالبی دارم. اصلا نمی دونستم که باید این اسپری رو تو محیط تاریک استفاده کرد (به بورد پاشید) . بعد از یه مدتی که تو تاریکی مطلق این کار رو می کردم ، فهمیدم که نور قرمز میکلی ایجاد نمی کنه و میشه تو محیطی که فقط نور قرمز داره از این اسپری استفاده کرد، خلاصه رفته بودم LED های قرمز پر نور خریده بودم و زیر تخت خواب رو با مهارت خاصی سیم کشی و چراغونی کردم :eek: خلاصه بعد رفتم زیر تخت تا بوردم رو آغشته به پوزتیو 20 کنم . اونم نه یه بورد. اونقدر شور و اشتیاق داشتم که کلی بورد رو برده بودم به نگاتیو آغشته کنم تا سریعا همشون رو بسازم و بعد کار رو شروع کردم اونم زیر تخت.
                        یه زره که اون زیر موندم اینقدر هوا گرم شده بود که می خواستم بالا بیارم. حتی نمی شد نشست . باید خوابیده کار رو می کردم. خلاصه اولین برد رو اسپری زدم، دومیشم همین طور ، اما دیگه داشتم خفه می شدم :bye به سومیش نرسد. آخه این اسپری گاز خیلی عجیبی داره، و پدر آدم رو این گازش در میاره (آدم رو در نفس کشیدن دچار مشکل میکنه)

خلاصه همه بهم میگفتند " بابا، بچه!! تو چقدر کسافت کاری می کنی . کاش همون رفته بودی رشته ی ریاضی و اصلا هنرستان نرفته بودی" البته اینا رو به شوخی می گفتند و در عمل خیلی کمکم می کردم.

یادم میاد تمام لباس های خونه ام قسمت های پایینشون از بین رفته بود و اون قسمت هایی هم که مونده بود رنگ اسید گرفته بود . بنده خدا مادرم، اون که از همه بیشتر عزیت شد. چند تا ظرف و سینی پیرکس درست و حسابی داشت ( اصل ژاپن بود :icon_razz اونا رو گرفته بودم و توشون اسید درست می کردم. بعد اسید ها رو هم می گزاشتم رو گاز و اسید ها که می جوشید چقدر حال می کردم.(می گفتم الآن بهترین طرح میشه و فیبرش خیلی خوب در میاد)
                        خلاصه بعد از یه زره کار کردن با پوزتیو فهمیدم که پوزتیو هم خیلی خوب نیست.
                        رفتم دنبال سیلک و لامینت. که دیگه وقتم تموم شده و امروز نمی تونم براتون تعریفشون کنم ، اگه دوست داشتید بعدا.

اما چرا این چیز ها رو گفتم.
                        برای اینکه احساس کردم شما هم تو کارتون خیلی علاقه دارید و با سماجت زیادی می خواهید فیبر درست کنید. خواستم این چیزا رو بگم تا آخر به نتیجه ای برسم. یعنی به شما هم کمک کنم تا به اون نتیجه برسید.
                        چون
                        اگه خودم زود تر به این نتیجه رسیدم ، الآن خیلی خیلی موفق تر بودم. من دورانی را از دست دادم که تمام وجودم می خواست علم یاد بگیره، و مشکلی هم نداشتم(مشکلات حاشیه ای رو میگم). اما الآن هزارتا مشکل هست و از اون علاقه کاسته شده.
                        خلاصه
                        شما هم اگه الآن از این علاقه تون در راه درست استفاده کنید ، انشاالله آینده ی خیلی روشن تری دارید.
                        خوب فکر کنم بزرگترین سوالی که بعد از این همه خوندن تو ذهنتون مطرح شده اینه که SMT از چه نتیجه ای حرف می زنه.

اونم میگم . اما دیگه امروز وقت ندارم و ایشالا یا فردا و یا پس فردا تازه اونم اگه زنده بودم وگرنه مجبورید خودتون تجربه ی من رو تکرار کنید و ...

موفق باشید
                        خدا حافظ

دیدگاه

ممنون
                          یعنی اونا طرح رو اسکن میکن وجای ساه سفید رو با فتو شاپی چیزی عوض میکنن وبا کالک رایت میکنن.
                          تو کتاب هنرستان هم یه چیزایی نوشته ولی خوب نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X