ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2005/11/27
    25
    0

چیدمان بلندگو ها

سلام
    نمیدونم جای درستی برای طرح این سوال هست یا نه :question:
    خلاصه من میخوام در رابطه با نحوه چیدن بلندگوها یا باند ها (مثلا در یه هیئت) بدونم البته خیلی دوست دارم در این رابطه مطالب علمی رو داشته باشم دوستان اگه کسی چیزی میدونه ما رو بی نصیب نزاره :nice:
    ممنون :redface:
    2006/12/20
    خوزستان ....
    350
    2

پاسخ : چیدمان بلندگو ها

چیدمان بلند گو ها به اینکه برای محیط باز نیاز داری یا بسته و اندازه مکان و شکل ظاهری انجا متفاوت است اما برای یک سالن مربعی یا مستطیلی کوچک 4 باند در چهار طرف کفایت میکند
    در محیط های باز علاوه بر باند باید از بوق نیز استفاده کرد
    تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
    تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من
    2005/11/27
    25
    0

ممنون از جوابتون :wow:
    در این حد رو تو کتاب درسی خونده بودم میخوام به صورت گسترده در حد علمی یعنی تاثیر اموج روی هم بدونم :eek:
    2005/11/27
    25
    0

کسی نیست جواب بده :angry:
    حداقل بگید کجا باید این سوال مطرح کنم :nerd:
    2007/04/28
    قم
    1,817
    29

در این مورد مطلب علمی یا مقاله ای وجود نداره که مثلاً بخواهید با یک فرمول یا قاعده خواصی چیدمان رو انجام بدید. این کار کاملاً تجربی است و به قدرت کل سیستم صوت و همگن بودن یا نبودن بلندگوها و هم چنین نوع کاربرد و حجم فضا بستگی داره. دقت کنید حجم فضا نه مساحت. یعنی حتی ارتفاع سقف و جنس دیوارها و سقف نیز نقش موثری دارند.
    :bye
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا
    2008/12/15
    68
    0

سلام
    برعکس تا اونجا که می دونم این یک حرفه بسیار پیشرفته است و الان شغل هایی است که این کار را انجام می دن و شرکت های بسیار بزرگی هستند در دنیا که در این زمینه مطرح هستند مثلا تا اونجایی که من می دونم و شنیدم (شاید هم اشتباه باشه) سیستم صوتی سالن اجلاس سران را یکی از همین شرکت های بزرگ و مطرح در دنیا انجام داده حتی برای این کار نرم افزار هایی هم هست
    2005/11/27
    25
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mm2008
    برعکس تا اونجا که می دونم این یک حرفه بسیار پیشرفته است و الان شغل هایی است که این کار را انجام می دن و شرکت های بسیار بزرگی هستند در دنیا که در این زمینه مطرح هستند مثلا تا اونجایی که من می دونم و شنیدم (شاید هم اشتباه باشه) سیستم صوتی سالن اجلاس سران را یکی از همین شرکت های بزرگ و مطرح در دنیا انجام داده حتی برای این کار نرم افزار هایی هم هست
    سلام
    ممنون از جوابتون
    میتونید یه کمک بکنید اطلاعات بیشتری پیدا کنیم از بقیه اساتید هم خواهش میکنم کمک کنن
    من تا اون جایی که میدونم این مبحث در سیستم ارتباط جمعی مطرح میشه که اصطلاحا PA System میگن.
    2007/04/28
    قم
    1,817
    29

خیر عزیزم . اون چیزی که شما میفرمائید چیدمان بلندگو نیست . اون علم گوستیکه و در زمینه پوششهای محیطی و اثرات فرکانسهای صوتی بر روی هم و مقابله با عواملی مثل رفلکس صدا کار میکنه و کار اون شرکتها و نرم افزارها شون هم همینه. یه نمونه کوچیکش میشه همین نرم افزارهایی که برای طراحی جعبه باند استفاده میشه.
    حالا شما بفرمائید این علم رو میشه مثلاً توی مساجد و هیئات اجرا کرد؟؟ شما تمام در و دیوار مسجد رو میگی خراب کنند و بافتهای سلولزی و پلیمری استفاده کنند؟؟ در واقع اون علم زمانی کاربرد داره که شما از ابتدا بخواهید یک مکان رو بنا کنید.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا
    2005/11/27
    25
    0

:surprised:
    من در این حد نمیخوام من فقط میخوام اینقدر بدونم مثلا سه تا باند که در فاصله ای از هم قرار دارند در مکان x چه تاثیری بر هم دارند
    یا اینکه مثله دو تاموج که به هم میرسن آیا در هم ضرب میشن خلاصه در این حد من که نمیخوام استدیو بزنم :biggrin: oo:
    2008/12/15
    68
    0

ببینید منظور من از نرم افزار هایی که گفتم مثل نرم افزار دایالوکس برای سیستم روشنایی است. و فکر می کنم برای ما بتونن شبیه سازی کنند که مثلا صدا به وسیله چیدمان بلندگو هایی که داریم چه طوری منتشر می شه البته با شرایطی هم که هست
    می دونم صدا سیما یک دانشکده داره که در اون اصول صدا حتی تدریس می شه شاید بشه از اونجا چیزی پیدا کرد
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12