اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه نویسی PIC 18F

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه نویسی PIC 18F

سلام کسی میدونه چطوری میشه PIC سری 18F رو با PIC BASIC PRO برنامه نویسی کرد؟

پاسخ : برنامه نویسی PIC 18F

از اون لیست مدل های میکرو سری 18F رو انتخاب کنید!!!! :biggrin:
    شما کجاشو مشکل دارید؟؟

دیدگاه

سلام
      نه اقای ایجی برای سری 18 کامپایلشون نمیکنه
      اقا مهدی
      حالا چه اسراری داری از کامپایلر PIC BASIC PRO استفاده کنی؟
      منم اول با این شروع کردم ولی بعدا دیدم که خیلی از امکاناتو و همچنین میکرو ها ساپورت نمیکنه بعد رفتم سراغ
      کامپایلر های شرکت mikroe که هم بیسیک هم ÷اسکال و هم سی رو داره کرکش هم توی همین سایت هست
      واقعا کتابخونه کاملی داره فقط کافیه که help شو بخونی هم ساده و روون هست هم کامل همه pic ها رو هم ساپورت میکنه
      اگه واقعت اسرار داری از اون کامپایلر استفاده کنی فکر میکنم که MPASM نیاز داشته باشی برای سری 18 (به اروری که هنگام کامپیا ل کردن میده توجه کن )
      الان دقیق یادم نیست ولی بهد از این هم برای من کامپایل انجام میشد ولی برنامه درست رو برد کار نمی کرد ولی سری 16 رو درست کامپایل میکنه
      موفق باشی

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

بله . درست میفرمایید . من اشتباه کردم . یه لحظه فراموش کردم این موضوع رو! :mrgreen:
        برای اینکه میکرو های سری 18f رو پروگرم کنید این مراحل رو طی کنید .
        کامپایلر رو باز کنید . از منو view گزینه compile and program options رو انتخاب کنید . در پنجره باز شده به تب assembler بروید . تیک use MPASM رو بزنید. بر روی دکمه find manually کلیک کنید . در بخش باز شده ، به آدرس نصب نرم افزار بروید و پوشه mpasm رو انتخاب و بر روی ok کلیک کنید . و دوباره ok را بزنید تا این پنجره نیز بسته شود . حال می تونید برای سری18f برنامه بنویسید .
        البته اینم بگم که بهتره برای سری 16 از mpasm استفاده نکنید . (بروید به همون پنجره و تیک use MPASM رو بردارید)
        موفق باشید .

دیدگاه

to masire nasb narmazar chizi be esme mpasm vojod nadasht mamnon misham age rahnamaee ****d

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MEHDI_KH
            to masire nasb narmazar chizi be esme mpasm vojod nadasht mamnon misham age rahnamaee ****d
            لطفا فارسی بنویسید -----> قوانین سایت

برای من که تو مسیر نصب نرم افزار وشه mpasm وجود داره . شما از چه ورژنی استفاده می کنید؟؟
            این نرم افزاریه که من دارم . نصب کن شاید درست بشه! :
            http://www.4shared.com/file/14590986...iler_V246.html

دیدگاه

سلام

اینجا رو یه نیگا بندازید : http://www.ir-micro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=5 165

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X