اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قطعی GPS (قطع شدن gps )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قطعی GPS (قطع شدن gps )

من چند ماهیه ماژول GPS رو راه انداختم و با اون از طریق کامپیوتر کار می کنم
    چند روزیه(29/11/88) هر کار می کنم هیچ موقعیتی رو نشون نمیده. انگار که اصلا آنتن به اون وصل نیست. (آیا gps قطع شده؟)
    البته باید بگم که از ماژول u-blox و آنتن اکتیو استفاده می کنم.
    اگر کسی مشکل من رو داره لطفا بگه که من بیخودی جاهای دیگه مدار رو دست کاری نکنم.(آخه بعضی از دوستام که گوشی هاشون GPS داشت مشکل قطعی اون رو داشتن) اگر هم کسی راه حلی به نظرش میرسه یه دستی برسونه که خیلی کارم گیره! :angry:
    ممنون

پاسخ : قطعی GPS

سلام
    اتفاقا همین چند روز پیش که با یکی از دوستان داشتیم روش کار می کردیم به همیئ مشکل برخوردیم ، مشکل ما از آنتن بود و متاسفانه آنتن رفت تو آشغالی :angry: :angry:
    اگر از این مدل که میتونی بازش کنی ، باز کن شاید توش قطعی ایجاد شده باشه .
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

من آنتنش رو هم باز کردم. مشکل از آنتن نبود چون اتصالاتش وصل بود.
      فقط یک احتمال از آنتن وجود داره اونم اینه که مدار داخلیش سوخته باشه.
      اگر کسی با ماژولش کار میکنه و جواب میگیره لطفا بگه که منم بدونم مشکل کارم از کجاست. :sad:

دیدگاه

سلام دوستان، اتفاقا منم حدود یه هفته میشه (24/11/88 ) ماژول جی پی اسم ماهواره ها رو نمیگیره . هرچی اتصالات رو چک کردم، همه چی درست بود، آنتن هم تا اون موقع بدون هیچ مشکلی کار میکرد. اگه کسی چیزی به نظرش میرسه خوشحال میشیم بدونیم. :smile:

دیدگاه

خیلی عجیبه چون که منم درست یک هفته ایه که ماژولم هیچ ماهواره ای رو نمیشناسه. :eek:
          با هر گوشیی هم که امتحان کردم همین مشکل رو داره.
          اگر کسی از دوستان از مشکل اصلی خبر داره لطفا خبر بده oo:
          یعنی عمر GPS به سر اومده یا توی ایران فقط همچین مشکلیه. :sad: هر چی هست حال منو خیلی گرفته :angry: :angry:

دیدگاه

احتمالا همتون توی تهران هستید؟؟؟؟ :biggrin:
            آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

من که توی مشهدم بقیه رو نمیدونم.
              اما از یکی از دوستان که توی تهران بود و روی موبایلش gps داشت پرسیدم، اونم گفت ماهواره ها رو میشناسه اما موقعیت رو نشون نمیده.
              دو روز بعدش (1/12/88) هم از یکی دیگه که توی مشهد بود پرسیدم اونم مثل اون تهرانیه ماهواره ها رو میشناخت ولی موقعیت رو نشون نمی داد.
              یعنی ممکنه که کلا توی ایران قطع باشه.
              اگر کسی از وضعیت gps توی خارج از کشور هم خبری داره اطلاع رسانی کنه تا ببینیم باید چه کار کرد.

دیدگاه

احتمالش هست (باز هم میگم احتمالش هست نه دقیقا) به خاطر پارازیت هایی باشه که
                پخش میکنن واسه تداخل تو برنامه های ماهواره ای.
                البته فرکانس کاری gps حول و حوش 1.5 GHz هستش ، شاید هم اونوریا کاری کردن GPS تو ایران کار نکنه.
                اما من تبریز هستم ، مشکلی ندارم. از موقع شروع بکار تقریبا 20ثانیه الی 1 دقیقه ای خودشو پیدا میکنه.
                GT723
                آموزش نرم افزار Matlab برای دانشجویان رشته های مهندسیhttp://alidoost.ir/news.php?readmore=22

دیدگاه

سلام
                  منم به همین شک دارم به دو دلیل یک اینکه قطعی GPS دقیقا از وقتی شروع شد که پارازیت ها رو روی ماهواره ها انداختند
                  دوم اینکه توی جاده ها و دور از فضای شهر GPS کار میکنه!
                  در ضمن من چند وقتی هست که GMAIL رو هم نمیتونم باز کنم!!! ممکنه این هم به همین علت باشه؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                  پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

مگر فرکانس پارازیت هایی که روی ماهواره ها میندازن چقده که ممکنه روی gps این طور تأثیر بذاره که حتی یک ماهواره رو هم نشناسه. :eek:
                    اگر بر فرض مشکل از پارازیت های ماهواره ای باشه راه حلی به نظرت می رسه که بتونم با وجود این پارازیت ها اطلاعات ماهواره gps رو دریافت کنم؟
                    یا آنتن خاصی هست که بتونه این مواقع امواج مورد نیاز رو دریافت بکنه. چه اکتیو باشه چه پسیو مهم نیست. :question:

دیدگاه

یه چند وقتیه که شایعه شده که شرکتآ‌های خدمات ماهوارهآ‌ای میآ‌خوان ایران رو به علت پارازیت فرستادن و از بین بردن امنیت ماهوارهآ‌ها تحریم کنن :sad:
                      درست یا غلط بودنشو مطمئن نیستم

دیدگاه

من برام خیلی مهمه که دوستای دیگه ایکه روی ماژول GPS کار میکنن یا روی موبایلاشون GPS دارن اطلاع بدن که اونها هم مشکلی مشابه مشکل من رو دارن یا نه.

دیدگاه

آقا امیر
                          شما تو کدوم شهری و دقیقا از چه موقعه که نمیتونی جواب بگیری.
                          در صمن اگر نوع ماژولت رو هم بگی ممنون می شم.
                          و نکته آخر این که از کجا فهمیدی که GPS خارج از شهر جواب میده؟

دیدگاه

قرار بود از یک سال پیش جی پی اس قطع بشه .. تازه من فکر کردم میخواد جنگ بشه.. :دی

با 3 تا گوشی موبایل چک کردم جی پی اس اونها هم نشناخت... کسی خبر نداره از این قضیه؟...
                            کسی اخبار جی پی اس دنیا رو نمیدونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ma_ok36
                              آقا امیر
                              شما تو کدوم شهری و دقیقا از چه موقعه که نمیتونی جواب بگیری.
                              در صمن اگر نوع ماژولت رو هم بگی ممنون می شم.
                              و نکته آخر این که از کجا فهمیدی که GPS خارج از شهر جواب میده؟
                              سلام
                              از اسمم پیداست که من کجاییم!!!!
                              بخش کاخک از توابع گناباد در استان خراسان رضوی
                              من با گوشی موبایل امتحان کردم( nokia 5800) تا حدود یک ماه و نیم پیش خوب جواب میداد بعد کمی ضعیف شد و بگیر نگییر داشت ولی دقیقا از 3 روز مونده به 22 بهمن کلا قطع شد اول فکر کردم گوشی مشکلی داره ولی وقتی برای مسافرت رفتم مشهد امتحان کردم تو جاده خوب جواب میداد ولی به محض اینکه وارد شهر یا حتی از کنار شهری میگذشتیم امواج یا ضعیف میشد یا کلا قطع می شد
                              راستی کسی از gmail خبر نداره ؟ اون هم از این سری مشکلات براش پیش اومده؟مثل sms ها که اگر کلمه- سبز - توی هر جایی از sms باشه دیگه فرستاده نمیشه (فقط فارسی) حتی اگر مثلا بنویسی سبزی یا سبزه یا چراغ سبز یا حتی -خوشه- :icon_razz:
                              پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X